Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Noizy mė la shtatzėnė dhe mė braktisi pėr Tunėn
Lexo
Postuar nė: 13.12.2011, 11:00
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Shpesh, nė perceptimin tonė, njė personazh VIP ėshtė imazhi i njė njeriu perfekt, i cili ka lindur pėr tė qenė i adhuruar nga njerėzit. Prandaj dhe jeta e tyre, pėrtej karrierės, ėshtė njė kuriozitet mė vete. Ne presim tė mėsojmė dimensionin pėrrallor tė jetės sė dikujt qė ka fansa pa fund, presim tė njohim botėn shpirtėrore tė njė artisti, e cila sipas logjikės sė njeriut tė zakonshėm, duhet tė jetė shumė interesante, por mbase kur mėsojmė disa tė vėrteta tė hidhura, zhgėnjehemi pak. Ashtu u ndjemė edhe ne teksa modelja nga Kosova, Edita, njė 22-vjeēare shumė simpatike, kėrkoi tė ndante me ne dhe lexuesin tonė disa dėshmi dramatike mbi njė copėz jete tė saj, e cila lidhet me njė personazh shumė tė njohur tė botės sė hip-hopit nė Shqipėri. E kemi fjalėn pėr Noizy-n, kėngėtarin qė pėr zhanrin qė ai lėvron, ėshtė bėrė shumė i pėlqyer. Nė kompeticione muzikore, ēmimi i internetit ėshtė gjithmonė i tiji. Por mbase kėta ndjekės dhe klikues besnikė tė tij ėshtė mirė qė tė dėgjojnė edhe historinė e Editės. Njė histori jo si tė tjerat, e cila nuk ngjan aspak me flirtet njėjavore qė ne kemi publikuar herė pas here pėr kėtė kėngėtar. Ka diēka mė shumė se kaq…

Edita, ti je njė personazh i panjohur nė Shqipėri, mund tė na tregosh fillimisht diēka pėr veten?

Unė jam 22 vjeē, jetoj nė Prishtinė dhe punoj si fotomodele.

Si dhe kur e ke njohur Noizy-n?

Jemi njohur gjatė kėsaj vere nėpėrmjet njė miku tė pėrbashkėt. Mė pas, ai ka ardhur nė Prishtinė thjesht pėr tė mė takuar mua, pra u lidhėm si tė dashur.

Si funksiononte lidhja juaj?

Mund tė them qė nuk ka qenė njė lidhje stabėl. Unė mendoja se ai nuk mė jepte pėrkushtimin dhe vėmendjen e duhur, sepse nė verė kishte dhe shumė koncerte, pra ishte i zėnė. Mė vonė kuptova se nuk ishte kjo arsyeja, por sepse vetė Noizy nuk ishte njė njeri stabėl, jo vetėm me tė tjerėt, por as me veten e tij.

Ēfarė partneri ishte Noizy, dukej se kishte rėnė nė dashuri me ty?

Prej atij njeriu nuk mund tė pretendosh dashuri, se ai nuk dashuron as veten e tij.

Pse pranove atėherė tė krijosh njė lidhje me njė njeri kaq problematik?

Problemi ėshtė se unė fillova ta njoh mė vonė.

Ēfarė tė zhgėnjeu konkretisht tek ai?

Karakteri i tij, mėnyra se si ėshtė formuar. Ai nuk di tė mė respektojė jo vetėm mua, por gjithė gjininė femėrore. Ai sillej njėsoj, si me njė femėr qė kishte pesė minuta njohje, ashtu dhe me njė qė e kishte tė afėrt.

Kur u lidhėt, ai tė premtoi njė histori serioze?

Jo.

E megjithatė ti pėrsėri pate njė lidhje intime apo jo?

Po, dhe kėtu filloi gjithēka tė komplikohet.

Nė ē’sens tė komplikohet?

Sepse unė ngela shtatzėnė.

Si reagoi ai kur e mėsoi lajmin?

Nuk donte ta besonte, nuk donte ta pranonte. Kėtu filloi edhe shkėputja. S’ma hapte mė telefonin, nuk u pėrgjigjej SMS-ve tė mia. Pra, nuk ma varte mė, a thua se nuk kisha ekzistuar asnjėherė nė jetėn e tij.

Ēfarė ndjeve kur pe qė do ta pėrballoje e vetme kėtė moment?

Si mund tė ndihet ēdo femėr nė njė rast tė tillė, nuk gjej fjalė ta pėrshkruaj.

Ti ēfarė bėre mė pas, ēfarė vendose pėr fėmijėn?

Ai nuk i doli pėr zot fėmijės sė tij dhe mua nuk mė mbeti gjė tjetėr, por bėra atė qė njė njeri me mend nė kokė nuk duhej ta bėnte kurrė, pra abortova. (qan)

Sa kohė ke qė ke abortuar dhe sa javėsh ishte fėmija?

Kam dhjetė ditė qė kam abortuar, ndėrkohė qė fėmija ishte gjashtė javėsh.

Si u ndjeve pasi e shkėpute atė krijesė nga trupi yt?

Isha nė gjendje shumė tė rėndė psikologjike dhe po shkoja me kėmbėt e mia tė bėja njė veprim jashtė vullnetit. Nuk do doja kurrė ta kisha bėrė…

Nėse Noizy do ta kishte pranuar fėmijėn, do ta kishe mbajtur?

Natyrisht qė po.

E vuan ende atė moment?

E vuaj shumė dhe besoj se do ta vuaj pėr gjithė jetėn time.

Pse mendon se u largua Noizy nga ti, sepse ai nuk pranon pėrgjegjėsi, apo sepse mund tė kishte ndonjė lidhje tjetėr?

Ai mund tė kishte edhe disa lidhje paralele, se atė tip ka. Noizy ėshtė njeri pa ndjenja dhe i papėrgjegjshėm me femrat. Por edhe lidhje tjetėr kishte. Gjatė kohės qė ai mė fshihej dhe nuk u pėrgjigjej telefonatave tė mia, unė isha nė Tiranė dhe rastėsisht u kryqėzuam me makina. Ai ishte me Tunėn nė makinė. Ai iku me makinė me shpejtėsi dhe nuk e kapa dot.

Ti mendon se ai ka njė lidhje me Tunėn?

Ma merr mendja se po.

Pra ti mendon se ai tė la sepse filloi njė lidhje me Tunėn?

Njė fjalė e urtė popullore kėtu nė Kosovė thotė; “Daullja bie pėr ata qė kanė veshė”.

Pse vendose ta bėsh publike rrėfimin tėnd?

Sepse mė ka lėnduar shumė shpirtėrisht dhe moralisht, sepse dua t’ju tregoj fansave tė tij se kush ėshtė Noizy i vėrtetė.

Ti si mendon, njė njeri qė qenka kaq i keq, pse ka kaq shumė fansa?

Unė personalisht nuk jam fanse e tij. Fansat e Noizyt janė kryesisht adoleshentė dhe kėtė e kam parė nė koncertet e tij. Pra nuk e pėlqen ajo shtresė qė ka shije tė kultivuara pėr muzikėn. Le ta mėsojnė edhe ata se cili ėshtė idhulli i tyre nė jetėn reale, njė individ qė e shkel me kėmbė njė femėr. Pėr mua nėse nuk di tė respektosh njė femėr, je askush edhe nėse Zoti tė ka dhėnė talentin mė tė madh tė botės.

Sė fundi, duke patur parasysh se ti po bėn njė akuzė shumė tė rėndė publike, nėse Noizy do tė kėrkojė provat e abortit, ti i disponon ato?

Po, i kam tė gjitha.

GENTIANA ELEZI


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 13.12.2011, 11:50
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Ky rast mund te coje ne nje lufte vllavrasese ballkanike midis Shqiperise dhe Kosoves.
Noizy eshte dashur te perdore kondom kur e ka asish kete modelen, se kjo mo-delja paska mbet shtatane.

Duhet te bejme te pamunduren qe t'i kthejme bashke keta dy, dhe te qetesojme gjakrat sa s'plasi lufta...


smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 13.12.2011, 13:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (Lexo @ 13.12.2011, 12:00)

Kur u lidhėt, ai tė premtoi njė histori serioze?

Jo.

E megjithatė ti pėrsėri pate njė lidhje intime apo jo?

Po,

Ta ka lshu a smil3dbd4e5e7563a.gif

Qysh nuk ke turp tash me dal edhe me dhen intervist se.

Ne baz te ksaj qe e kum rrethu,po del se ty taka kajt per me fjet me te,pa pyetur se kush qka,e tash e bajsh me shendet smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Me dhimbet femia qe ka psu shkaku i ksaj kudres,vajto vajto,se kime vajtu edhe me von


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio