Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te gratė
Dredheza
Postuar nė: 18.12.2011, 14:05
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Gruaja ideale nuk ekziston, por nuk ka asgjė tė keqe qė njė mashkull tė ėndėrrojė pėr tė. Burrat shohin ndonjėherė ėndrra me sy hapur, duke imagjinuar nė mendjen e tyre gruan perfekte, si nga ana fizike ashtu edhe nė karakter.

Ja cilat janė 10 gjėrat qė burrat kėrkojnė te njė grua.

1. Sytė me ngjyrė tė hapur

Sipas njė sondazhi tė kryer nga francezja 'Journal de femmes' tek 900 lexues tė saj, sytė janė komponenti fizik mė tėrheqės. 40 pėrqind e tė intervistuarve preferojnė sytė, sidomos ata me jeshilė ose blu, 3 pėrqind preferojnė zėrin e ėmbėl, 6 pėrqind flokėt, 15 pėrqind fytyrėn nė total dhe 21 pėrqind fokusohet te dhėmbėt dhe buzėqeshja.

2. Embelsia

Gjithnjė sipas sondazhit nė fjalė, ėmbėlsia ėshtė mė e votuara, ndėrsa inteligjenca vjen nė vend tė dytė. Humori i njė vajze apo gruaje zė vendin e tretė...kjo ndoshta se zakonisht batutat duhet t'i bėjnė meshkujt!!!

3. Bukuria dhe format

Njė vajze tepėr e dobėt nuk ėshtė mė njė mit. Sipas "L'Internaute", nė 2 mijė meshkuj tė pyetur, 45 pėrqind e tė intervistuarve lėnė kokėn pas femrave tė mbushura.

4. Truku dhe look-u

Meshkujve i pėlen edhe gruaja qė mbahet shumė. E veshur me taka tė larta, me gurė tė cmuar nėpėr duar janė detaje qė e bėjnė tė duket mė bukur njė grua. Meshkujt preferojnė gruan e kuruar, qė kujdeset pėr veten dhe nuk e le pasdore.

5. Detaje jo tė zakonta

Meshkujt dhe femrat pėlqejnė detajet jo tė zakonta qė e bėjnė tė vecantė njė person.Kėshtu nėse ka njė legen disi tė cuditshėm, nėse ka sy shumė tė mėdhenj, nėse ka piercing...kėto janė detaje qė tėrheqin vėmendjen.

6. Perfeksioni e ka emrin Kelly Brook

Fotografi e jashtme

Sipas studimeve. Kelly Brook ėshtė gruaja perfekte, e bukur, aktore dhe modele e suksesshme. Duke u pėrqendruar nė disa kritere si flokėt, forma e fytyrės, dinstanca e syve, forma e vetullave, masa dhe format, Brook rezulton gruaja perfekte.

7. Nė Paris eleganca, nė Romė e Barcelonė sensualiteti

Sipas njė anketimi kryer online nga Harris Interactive per 'Meetic', tek 5090 tė rritur nė Francė, Gjermani, Spanjė, Britani tė Madhe dhe Itali, gruaja europiane pėlqehet pėr motive tė ndryshme. Francezėt e pėlqejnė gruan elegante, ndėrsa spanjollet dhe ato italiane pėlqehen pėr humorin, joshjen dhe ėmbėlsinė.

8. Flokė tė errėt, joshje e padiskutueshme

Nėse njė vajzė apo grua ka sy ngjyrė tė celėt, por lėkurėn tė zeshkėt dhe flokė tė errėt, atėherė joshja ėshtė e padiskutueshme. Sipas njė sondazhi tė kryer 53 pėrqind e meshkujve pėlqejnė jashtėzakonisht shumė Monica Bellucci-n dhe flokėt e saj tė jashtėzakonshėm.

9. Flokė tė bukur, sepse ju vleni!

58 pėrqind e meshkujve tė intervistuar pėlqejnė gruan me flokė tė gjatė, sepse ky ėshtė njė instrument joshjeje. Ndėrsa floket e mbledhura bisht kali, u pėlqejnė vetėm 9 pėrqind tė meshkujve.

10. Marrja e iniciativės

Kohėt kanė ndryshuar dhe 60 pėrqind e meshkujve duan qė tė jenė gratė ato qė marrin iniciativėn.


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.12.2011, 14:17
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009Krejt ok,ama kjo pika e 10,disi sm pershtatet smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 18.12.2011, 14:20
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (emmy @ 18.12.2011, 14:17)
Krejt ok,ama kjo pika e 10,disi sm pershtatet smil3dbd4daabd491.gif

Ajo rregullohet me praktike smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.12.2011, 14:21
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Dredheza @ 18.12.2011, 15:20)
Ajo rregullohet me praktike smil3dbd4e5e7563a.gif

Jo bre,paksa palidhje m`duket,t`i kesh 9 pikat tjera,e ta plotesosh kete te fundit,se han smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 18.12.2011, 14:27
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (emmy @ 18.12.2011, 14:21)
Jo bre,paksa palidhje m`duket,t`i kesh 9 pikat tjera,e ta plotesosh kete te fundit,se han smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ajo pika 10 te sherben si hudher, qe mos te te marrin m'sysh smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.12.2011, 14:29
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Dredheza @ 18.12.2011, 15:27)
Ajo pika 10 te sherben si hudher, qe mos te te marrin m'sysh smil3dbd4d6422f04.gif

Preferoj te me marrin msysh smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 18.12.2011, 14:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010Burrit i mjafton veē nje buzqeshje e sinqert e femres, asgje tjeter.

Kto 10 pikat i kan zbulu njerzit si duket sa me than diēka!
PM
Top
BossLeon
Postuar nė: 18.12.2011, 14:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 409
Antari Nr: 23495
Bashkangjitur: 22.10.2009 Citim (Virtual @ 18.12.2011, 15:36)
Burrit i mjafton veē nje buzqeshje e sinqert e femres, asgje tjeter.

Kto 10 pikat i kan zbulu njerzit si duket sa me than diēka!

Rren qofte.Hala ma shumeeee smil3dbd4e5e7563a.gif
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
ALbeXtra
Postuar nė: 18.12.2011, 15:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 336
Antari Nr: 22058
Bashkangjitur: 08.04.2009 Citim (Virtual @ 18.12.2011, 15:36)
Burrit i mjafton veē nje buzqeshje e sinqert e femres, asgje tjeter.

Kto 10 pikat i kan zbulu njerzit si duket sa me than diēka!

Bravo ,se pernime sja paskan qillu hiq bash
edhe kjo Kelly Brook nuk em pelqejka hiq ka femra mat mira qe p.sh arta bajrami smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Islam it's not only a religion. but a complete way of life.
PMUsers Website
Top
Virtual
Postuar nė: 18.12.2011, 15:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010Buzeqeshja e sinqertė e femres hap horizote, gjithcka permblidhet aty - te buzeqeshja e sinqerte!
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 18.12.2011, 16:39
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim
9. Flokė tė bukur, sepse ju vleni!

58 pėrqind e meshkujve tė intervistuar pėlqejnė gruan me flokė tė gjatė, sepse ky ėshtė njė instrument joshjeje. Ndėrsa floket e mbledhura bisht kali, u pėlqejnė vetėm 9 pėrqind tė meshkujve.

10. Marrja e iniciativės

Kohėt kanė ndryshuar dhe 60 pėrqind e meshkujve duan qė tė jenė gratė ato qė marrin iniciativėn.hahahhah sa kam qesh me ket piken e 9! un e dija se floket e gjata nuk jan IN tani !!!


e te pika 10 keshtu duhet pra.mjafton burri te sjell lekun ne shpi gruja te vendos ku ti shpenzoj etj etj. smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 18.12.2011, 18:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Vetem te dhjeten e peqej.....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Kamikaze
Postuar nė: 18.12.2011, 19:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 26275
Bashkangjitur: 15.03.2011none of them smil3dbd4e1748cc9.gif 10'shi *PENDING*..... Ma vone ndoshta em duhet smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
NoSpam!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 13.04.2019, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Per mua e 11-ta


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio