Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Libia pėrse u sulmua vallė!?
Ermedin
Postuar nė: 19.12.2011, 01:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Libia pėrse u sulmua vallė!?

Disa mendojnė se (NATO) sulmoi pėr tė mbrojtur civilėt, e disa tė tjerė thonė
qė pėrshkak tė naftės, por disa janė tė bindur qė "intervenimi" nė Libi ėshtė
krejtėsisht pėrshkak tė planit tė Gadafit pėr tė shtypur dinarin e arit, njė valutė
e thjeshtė afrikane e sajuar prej arit, si mėnyra e drejtė e ndarjes sė pasurisė.

"Njė prej gjėrave qė duhet ta planifikosh pothuajse nė fshehtėsi tė plotė, por
pėrderisa do ta dėshmosh publikisht se do tė bėsh ndrrim prej dollarit nė diē tjetėr,
atėherė (dije se) do tė mbetesh nė shėnjestėr", - thotė themeluesi i Ministrisė sė
Paqes, Dr. Xhejms Thring. Pėr kėtė ēėshtje janė mbajtur dy konferenca, ajo e vitit
1986 dhe e vitit 2000, tė organizuara nga Gadafi. Gjithsecili ishte i interesuar,
e shumica e shteteve afrikane ishin tepėr tė interesuara.


http://www.youtube.com/watch?v=O35_Ai6EsMU&feature=share
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio