Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ateistėt bėjnė jetė seksuale mė tė kėnaqshme, Se sa besimtarėt
Mbinjeriu
Postuar nė: 19.12.2011, 10:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Ateistėt bėjnė jetė seksuale mė tė kėnaqshme sesa ndjekėsit e besimeve fetare


Hulumtuesit kanė zbuluar se ateistėt bėjnė jetė seksuale mė tė mirė sesa ndjekėsit e besimeve fetare, tė cilėt ndjehen tė rrėnuar nėn faj gjatė raportit seksual, por edhe disa javė mė pas.

Njė studim i sapokryer zbuloi se jobesimtarėt janė mė tė lirshėm pėr tė diskutuar mes tyre fantazitė e ndryshme seksuale dhe mbeten gjithmonė mė tė kėnaqur me pėrvojat e tyre.

Tė dyja grupet nė studim (ateistėt e besimtarėt) pranuan qė kanė kryer tė njėjtat aktivitete si :masturbimin, shikimin e videove pornografike, seksin oral e tė tjera, por besimtarėt fetarė nuk i kanė shijuar po njėsoj kėto eksperienca, si pasojė e turpit e ndrydhjes sė tyre, tė krijuara nga sistemi i tyre i besimit. Studimi zbuloi qė kjo ndjesi turpi dhe faji i le atyre ndjesinė e keqardhjes, pasi ata kanė arritur kulmin.

Zbulim u shfaq tek "Seksi dhe sekularizmi" dhe ėshtė njė anketim i kryer me rreth 14500 njerėz. U realizua prej psikologėve Darrej Rei dhe Amanda Braun, tė ardhur nga Universiteti i Kansas.


Pėr tė lexuar studimin e plotė, ndiqni lidhjen tek dailymail.co.uk:http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1388827/Atheists-better-sex-religious-followers-plagued-guilt.html----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 19.12.2011, 11:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9182
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008E paskan pas per qellim ta silmojn islamin por kot e kan s`ja arrine pasi qe islami flet gjer e gjat dhe per EDUKATEN SEKSUALE.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
alvin
Postuar nė: 19.12.2011, 11:58
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Mbinjeriu @ 19.12.2011, 11:36)
Ateistėt bėjnė jetė seksuale mė tė kėnaqshme sesa ndjekėsit e besimeve fetare


Hulumtuesit kanė zbuluar se ateistėt bėjnė jetė seksuale mė tė mirė sesa ndjekėsit e besimeve fetare, tė cilėt ndjehen tė rrėnuar nėn faj gjatė raportit seksual, por edhe disa javė mė pas.

Njė studim i sapokryer zbuloi se jobesimtarėt janė mė tė lirshėm pėr tė diskutuar mes tyre fantazitė e ndryshme seksuale dhe mbeten gjithmonė mė tė kėnaqur me pėrvojat e tyre.

Tė dyja grupet nė studim (ateistėt e besimtarėt) pranuan qė kanė kryer tė njėjtat aktivitete si :masturbimin, shikimin e videove pornografike, seksin oral e tė tjera, por besimtarėt fetarė nuk i kanė shijuar po njėsoj kėto eksperienca, si pasojė e turpit e ndrydhjes sė tyre, tė krijuara nga sistemi i tyre i besimit. Studimi zbuloi qė kjo ndjesi turpi dhe faji i le atyre ndjesinė e keqardhjes, pasi ata kanė arritur kulmin.

Zbulim u shfaq tek "Seksi dhe sekularizmi" dhe ėshtė njė anketim i kryer me rreth 14500 njerėz. U realizua prej psikologėve Darrej Rei dhe Amanda Braun, tė ardhur nga Universiteti i Kansas.


Pėr tė lexuar studimin e plotė, ndiqni lidhjen tek dailymail.co.uk:http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1388827/Atheists-better-sex-religious-followers-plagued-guilt.html

smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif Normalisht, gjatė pasionit seksual mund tė pėrdorin kamxhikė, uniforma tė policisė, pranga, lidhėse dhe uniforma tė motrave medicinale, ose tė zjarrfikėve pėr meshkujt, etj etj qė pėr fanatikėt janė haram smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 19.12.2011, 12:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009 Citim (alvin @ 19.12.2011, 12:58)
smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif Normalisht, gjatė pasionit seksual mund tė pėrdorin kamxhikė, uniforma tė policisė, pranga, lidhėse dhe uniforma tė motrave medicinale, ose tė zjarrfikėve pėr meshkujt, etj etj qė pėr fanatikėt janė haram smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

-E dija se kshtu do thoje smil3dbd4d4e4c4f2.gif
-Atyre nuk u pelqen tė "eksperimentojnė"dhe pėr kėtė me kalimin e viteve jeta e tyre seksuale shndėrrohet nė njė rutinė tė mėrzitshme,pasi gjithmonė nė poziten e "misionarit"nuk shkon smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
alvin
Postuar nė: 19.12.2011, 14:10
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Mbinjeriu @ 19.12.2011, 13:04)
-E dija se kshtu do thoje smil3dbd4d4e4c4f2.gif
-Atyre nuk u pelqen tė "eksperimentojnė"dhe pėr kėtė me kalimin e viteve jeta e tyre seksuale shndėrrohet nė njė rutinė tė mėrzitshme,pasi gjithmonė nė poziten e "misionarit"nuk shkon smil3dbd4ddd6835f.gif

smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 19.12.2011, 14:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (alvin @ 19.12.2011, 12:58)
smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif Normalisht, gjatė pasionit seksual mund tė pėrdorin kamxhikė, uniforma tė policisė, pranga, lidhėse dhe uniforma tė motrave medicinale, ose tė zjarrfikėve pėr meshkujt, etj etj qė pėr fanatikėt janė haram smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

smile5u87yu45y.gif smile5le854sd87f.gif smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
packs
Postuar nė: 19.12.2011, 15:12
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Besoj qe nuk ke nevoje me qene ateist per me ba seks si GJAJA. smil3dbd4dbc14f3f.gif

I urrej keto sende te njerzve te semure, si ata ne pornografi qe shkenca e ka vertetu qe jane njerez te semure psiqikisht. Nuk ka te beje ketu me besim apo ateizem.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
shqipstar
Postuar nė: 19.12.2011, 15:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 240
Antari Nr: 13436
Bashkangjitur: 05.02.2008 Citim (alvin @ 19.12.2011, 12:58)
smil3dbd4d4e4c4f2.gif  smil3dbd4d4e4c4f2.gif Normalisht, gjatė pasionit seksual mund tė pėrdorin kamxhikė, uniforma tė policisė, pranga, lidhėse dhe uniforma tė motrave medicinale, ose tė zjarrfikėve pėr meshkujt, etj etj qė pėr fanatikėt janė haram smil3dbd4d4e4c4f2.gif  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

-E dija se kshtu do thoje smil3dbd4d4e4c4f2.gif
-Atyre nuk u pelqen tė "eksperimentojnė"dhe pėr kėtė me kalimin e viteve jeta e tyre seksuale shndėrrohet nė njė rutinė tė mėrzitshme,pasi gjithmonė nė poziten e "misionarit"nuk shkon smil3dbd4ddd6835f.gif
Nuk jan haram po jan ēmenduri ore i mjer...

Pėr ate duke bo eksperimete tė tilla ju dalin fmijt kejt pedera, vajzat lesbike, djemt narkomana, pleqt pedofilla...e gjith kjo si rezultat i eksperimenteve tė tilla qė i pėrdorni ju dhe njerėzit qė mendojn sikur ti.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga shqipstar nė 19.12.2011, 15:20
PMEmail Poster
Top
hey
Postuar nė: 19.12.2011, 15:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (packs @ 19.12.2011, 16:12)
Besoj qe nuk ke nevoje me qene ateist per me ba seks si GJAJA. smil3dbd4dbc14f3f.gif

I urrej keto sende te njerzve te semure, si ata ne pornografi qe shkenca e ka vertetu qe jane njerez te semure psiqikisht. Nuk ka te beje ketu me besim apo ateizem.

Zakonisht nuk e duroj cinizmin e te tjereve sepse vet per nga karakteri jam cinik, e ciniku cinikun nuk e duron, ama kur i lexoj disa komente tuat qe fund e krye kane cinizem, eshte e pamundur qe te mos pajtohem 100%.
smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
Princo
Postuar nė: 19.12.2011, 15:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009 Citim (shqipstar @ 19.12.2011, 16:18)
Nuk jan haram po jan ēmenduri ore i mjer...

Pėr ate duke bo eksperimete tė tilla ju dalin fmijt kejt pedera, vajzat lesbike, djemt narkomana, pleqt pedofilla...e gjith kjo si rezultat i eksperimenteve tė tilla qė i pėrdorni ju dhe njerėzit qė mendojn sikur ti.

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
Per disa te besh sexi si kafshet apo te perdorish dicka tjeter qe nuk eshte njerzore eshte civilizim dhe perparim .. ndersa te besh dicka qe eshte NJerzore eshte fanatizem ...


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
packs
Postuar nė: 19.12.2011, 15:25
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hey @ 19.12.2011, 16:21)
Zakonisht nuk e duroj cinizmin e te tjereve sepse vet per nga karakteri jam cinik, e ciniku cinikun nuk e duron, ama kur i lexoj disa komente tuat qe fund e krye kane cinizem, eshte e pamundur qe te mos pajtohem 100%.
smil3dbd4e4c2e742.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif

Une hic se kam qejf cinizmin smil3dbd4daabd491.gif Ama nuk mund te mos bahesh cinike nese seksi si ne pornografi qenka "jete e kenaqshme seksuale" kur krejt shkenca u pajtu qe atyne njerzve ju mungojne shume drrasa.

Edhe kafshet bejne seks, dreqi e hangte.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
hey
Postuar nė: 19.12.2011, 15:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (packs @ 19.12.2011, 16:25)
smil3dbd4e5e7563a.gif

Une hic se kam qejf cinizmin smil3dbd4daabd491.gif Ama nuk mund te mos bahesh cinike nese seksi si ne pornografi qenka "jete e kenaqshme seksuale" kur krejt shkenca u pajtu qe atyne njerzve ju mungojne shume drrasa.

Edhe kafshet bejne seks, dreqi e hangte.

Per njerezit normal, dallimi ne mes te njeriut dhe kafshes eshte se njeriu ka tru dhe mendon pak. Por nje kategori njerezish si duket ka qejf te barazvleresohet me kafshen smil3dbd4daabd491.gif.
Eshte pikerisht ajo kategori njerezish, te vetquajturit "tigra" - jo ato te Arkanit smil3dbd4daabd491.gif - te cilet hyjne ne forume erotike dhe e quajne vehten "tiger" dhe marrin shume komplimente te bukura nga anetaret tjere, komplimente me se te merituara. smil3dbd4e5e7563a.gif

Me thuaj sinqerisht, a kuptove dicka nga kjo me larte? smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
ßina
Postuar nė: 19.12.2011, 15:38
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8250
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (packs @ 19.12.2011, 16:12)
Besoj qe nuk ke nevoje me qene ateist per me ba seks si GJAJA. smil3dbd4dbc14f3f.gif

I urrej keto sende te njerzve te semure, si ata ne pornografi qe shkenca e ka vertetu qe jane njerez te semure psiqikisht. Nuk ka te beje ketu me besim apo ateizem.

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Fatkeqesisht disa jetojne per imitimizem smil3dbd4d4e4c4f2.gif , nuk eshte me rendesi a i imitojne kafshet a kend, kryesorja me imitu dike.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
packs
Postuar nė: 19.12.2011, 15:46
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hey @ 19.12.2011, 16:36)
Per njerezit normal, dallimi ne mes te njeriut dhe kafshes eshte se njeriu ka tru dhe mendon pak. Por nje kategori njerezish si duket ka qejf te barazvleresohet me kafshen smil3dbd4daabd491.gif.
Eshte pikerisht ajo kategori njerezish, te vetquajturit "tigra" - jo ato te Arkanit smil3dbd4daabd491.gif - te cilet hyjne ne forume erotike dhe e quajne vehten "tiger" dhe marrin shume komplimente te bukura nga anetaret tjere, komplimente me se te merituara. smil3dbd4e5e7563a.gif

Me thuaj sinqerisht, a kuptove dicka nga kjo me larte? smil3dbd4e5e7563a.gif

Kuptova shume, bile e kam tepru tuj kuptu. Une nuk jam kunder stilave ne seks ahahuauhahauhuhaauhauhauhaahahaha smil3dbd4daabd491.gif ama jo cishtu si kafshte.

Edhe balat neper shesh te Prishtines, tylifar fjalesh lshojne edhe te bajne me kuptu qe jane viēa, tigra, luana, e keso luftetare te xhunglles kryesisht, ama per mendimin tem ata nuk dine as me puthe e normal qe kur ju bjen ne dore dikush e bajne perrshesh hahahauuhahaahahahha. smil3dbd4dbc14f3f.gif

Me shite mend eshte pa pare. smil3dbd4e5e7563a.gifp.s. Bina, smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
NoLimit
Postuar nė: 19.12.2011, 15:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2571
Antari Nr: 5998
Bashkangjitur: 22.02.2007Cdo kush ka te drejten ta boje si te doje dhe ku te doje,mendoj se ska cka diskutohet ketu deri sa ato gjera jan intime...
Nuk do isha cudite ndonje dite nese do kishim hap ndonje tem,si e boni,ku e boni,sa e boni!!!!

Aman Be.


----------------------------------------
Te mendojsh se me LIKE fiton Sevape ne Fe,eshte njejt si me shku ne Haxh me google Earth
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio