Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mė tregoni se ku ma keni varrosur babain
vani-1
Postuar nė: 19.12.2011, 11:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Nė shkrimin me titull “Mė tregoni se ku ma keni varrosur babain”, djali i biznesmenit tė zhdukur Remzi Hoxha flet pėr gazetėn britanike “The Daily Star” tė sė dielės. Ai i lutet Ilir Kumbaros tė tregojė tė vėrtetėn e babait tė tij tė zhdukur.

“The Daily Star” e Londrės zbulon se njė ndėr-kriminelet mė tė kėrkuar nė Britani, Ilir Kumbaros, iu hoq pajisja elektronike e monitorimit tė lėvizjeve tė tij nga njė gjykatė britanike pėrpara pesė muajsh dhe ju zvogėluan nė numėr paraqitjet e detyrueshme nė polici pėr tė konfirmuar vendndodhjen e tij nė Londėr.
Nė shkrimin me titull “Mė tregoni se ku ma keni varrosur babain”, djali i biznesmenit tė zhdukur Remzi Hoxha flet pėr gazetėn britanike “The Daily Star” tė sė dielės. Ai i lutet Ilir Kumbaros tė tregojė tė vėrtetėn e babait tė tij tė zhdukur. Ilir Kumbaro qė prej afro 20 ditėsh ndodhet nė arrati dhe pėr tė ėshtė lėshuar urdhėr arresti nga njė gjykatė e Londrės ku ai nuk u paraqit nė seancėn e rradhės sė ekstradimit tė tij nė Shqipėri menjėherė pasi Gjykata Supreme e Shqipėrisė kėrkoi dėrgimin e tij nė Shqipėri pėr t’u pėrballur me drejtėsinė.
Djali i biznesmenit tė zhdukur Remzi Hoxha, Ardiani thotė se nuk e kupton se si njė akt i tillė, idiotesk, tė mund tė merret nga autoritetet britanike, kur e dinin se ai ishte njė kriminel i kalibirit tė lartė. Sipas Ardian Hoxhes, Ilir Kumbaro ėshtė personi qė fizikisht e morri babain e tij nga vendi i punės dhe mė pas e torturoi atė dhe bėri qė babai i tij tė vdiste nga torturat dhe mė nė fund bėri qė trupi i tij tė zhduket. "Ai ėshtė personi qė e pa pėr herė tė fundit babain tim. Kumbaro ėshtė personi qė di vendodhjen e trupit tė babait im. Ndaj tė lejosh njė njeri tė tillė tė zhduket i shkakton akoma mė shumė dhimbje familjes sime dhe njerėzve qė e njihnin babain tim”, thotė pėr “The Daily Star”, Ardiani, djali i biznesmenit tė zhdukur Remzi Hoxha, pėr tė cilin akuzuohet Ilir Kumbaro.
“Ajo qė ne kėrkojmė ėshtė tė dimė ku janė eshtrat e babait tonė, qė t’i bėjmė njė varr ku tė prehet dhe tė dimė qė ėshtė i vdekur. Ėshtė shumė e vėshtirė tė jetosh me njė ndjenjė tė tillė cdo ditė”, thotė Ardian Hoxha pėr gazetėn angleze. Kėrkimet pėr Ilir Kumbaron ende vazhdojnė dhe autoritetet britanike besojnė se ai fshihet nga miqtė e tij.

PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio