Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Barcelona Dance Tallava
vani-1
Postuar nė: 19.12.2011, 11:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Barcelona ėshtė shpallur kampione e botės pėr klube, pasi ka mposhtur nė finale skuadrėn braziliane, Santos, me rezultat tė thellė 4-0.
Ishte kjo njė ndeshje tė cilėn Barcelona ka mundur ta fitojė me rezultat 10-0, mirėpo ishin disa momente me fat qė shpėtuan brazilianėt e Santos, pasi katalanasit ishin nė ditėn mė tė mirė tė tyre, duke shfaqur perfeksion teknik, magji tė futbollit dhe ngurtėsim tė statusit prej ekipi mė tė fortė nė botė.

Barcelona dominoi nga fillimi i takimit, por goli erdhi nė minutėn e 17-tė, kur Xavi nė mėnyrė mjeshtrore e gjeti tė lirė Lionel Messin, i cili nė mėnyrė hyjnore finalizoi me njė parabollė pėr 1-0.Barcelona vazhdoi me lojėn superatraktive, duke mbajtur topin nė gjysmėfushėn kundėrshtare. Daniel Alves me njė pasim nė zonė e nxorri nė pozitė shėnimi Xavin, i cili ishte i pa gabueshėm pėr 2-0 dhe epėrsinė solide tė katalanasve.

Nė vazhdim tregohet njė mundėsi shumė e mirė pėr Fabregas, i cili pas njė pasimi tė jashtėzakonshėm tė Andres Iniestas, qėlloi shtyllėn pingule.

Por, Fabregas shėnoi nė fund tė pjesės sė parė, kur pas njė tollovie nė zonė tė krijuar nga njė pasim fantastik i Lionel Messit, e vulosi rezultatin e pjpesės sė parė nė 3-0.

Nė fraksionin e dytė Santosi hyn diē mė ambicioz nė takim. Neymar humbi dy mundėsi tė mira, pėrderisa edhe Borges kishte njė rast tė mirė tė pa shfrytėzuar.Shpresat e Santosit i ka shuar kush tjetėr pos Lionel Messit, i cili pasi tejkaloi edhe portierin nė minutėn e 82-tė shėnoi pėr 4-0 dhe rezultatin pėrfundimtar tė kėtij takimi.

Kėshtu Barcelona shpallet pėr herė tė dytė kampione e botės pėr klube brenda tri viteve, nė njė briliancė futbollistike tė shfaqur nga Lionel Messi, i cili i tregoi talentit brazilian Neymar se duhet tė rritet ende pėr futbollin evropian


http://www.youtube.com/watch?v=UAxHilJ7Uog...layer_embedded#
!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga vani-1 nė 19.12.2011, 11:53
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio