Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fotot qė duken si piktura
Dredheza
Postuar nė: 19.12.2011, 21:12
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Me shume fotografi mund t'i gjeni KETU


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 19.12.2011, 21:15
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (Happy_Soldier @ 19.12.2011, 21:07)
Vertet interesante.

Fotografia asht dicka teper interesante, por teknologjia eshte e shtrenjte dhe kerkon kohe. E derisa te ne nuk vleresohet ateher vari lesht i thune ksaj pune. Kur nje gazete si gazeta Express ne Kosove nuk e ka nje fotograf profesional dhe ne vend te nje fotoje direkte, ajo ben print screen te ekranit dhe vendos takimin e Hashimit me Merkelin ne ket forme si lajm, ateher ca me thene me teper per tek ne.

Ndryshe, talenti dhe idete e fotografes qenkan teper fantastike.

Per fat te keq te jesh fotograf ne Shqiperi dhe trojet shqiptare nuk konsiderohet si profesion, te njejten konsiderate i japin edhe shume profesioneve te tjera qe lidhen me artin.


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 19.12.2011, 21:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (Dredheza @ 19.12.2011, 22:15)
Per fat te keq te jesh fotograf ne Shqiperi dhe trojet shqiptare nuk konsiderohet si profesion, te njejten konsiderate i japin edhe shume profesioneve te tjera qe lidhen me artin.

Merem me foto si hobi dhe mendoj te merem seriozisht dhe si profesion alternativ, por ja qe s'di sa ja vlen shkaku se nuk vleresohet. Besoj andej nga ju vleresohet pak me shume, kurse kendej le per te deshiruar. Por, fotot ishin te hatashme dhe idete e fotografes njashtu. Gjithsesi pamar parasysh situates un vazhdoj te merem me foto si hobi e mbase dhe do bej noj kurs Online.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Anika
Postuar nė: 20.12.2011, 19:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Jam pa fjalė me tė vėrtetė shumė tė bukura qenkan, e sidomos mė pėlqen ideja.


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
packs
Postuar nė: 20.12.2011, 19:45
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Impresoinuese dhe pauerfulle. smil3dbd4daabd491.gif
Teper me pelqeu ideja.


Sa i perket kritikes se Happyt per gazetat ne Kosove ka edhe gazeta sic eshte prestigjiozia Koha Ditore qe i ka 10 fotografe ama ka edhe gazeta qe nuk ia vnojne shume veshin kesaj pune pasiqe ne kete vit mediat ne Kosove kane pase shume veshtiresi financiare andaj ma merr mendja qe kjo ka qene nje arsye.

Nuk po kam kohe me u marre me fotografi si dikur dhe kjo gje po me dhemb shume. smil4a8acea04e4b2.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 21.12.2011, 18:56
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (Happy_Soldier @ 19.12.2011, 21:19)
Merem me foto si hobi dhe mendoj te merem seriozisht dhe si profesion alternativ, por ja qe s'di sa ja vlen shkaku se nuk vleresohet. Besoj andej nga ju vleresohet pak me shume, kurse kendej le per te deshiruar. Por, fotot ishin te hatashme dhe idete e fotografes njashtu. Gjithsesi pamar parasysh situates un vazhdoj te merem me foto si hobi e mbase dhe do bej noj kurs Online.

Ne fakt kohet e fundit po marrin shume prestigj fotografet profesionist ne Shqiperi, sidomos nga hapja e nje numri te madh revistash (nder tyre dhe revista mode ose revista per evenimente gala dhe martesore). Nje numer gjithnje e me i madh njerezit preferojne qe momentet e rendesishme te jetes t'i japin nje natyre te perjetshme duket kontraktuar fotografe profesioniste. Kam pare disa punime te disa prej tyre dhe jane me te vertet te mahnitshme.


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio