Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pikturat brenda pikturės
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:23
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Shpesh nė art, njė shikim mė i kujdesshėm tė zbulon detaje qė nė shikim tė parė tė shpėtojnė. Kėto piktura tė mrekullueshme tė ukrainasit Oleg Shuplyak tregojnė imazhe tė tjera brenda portreteve tė personazheve tė njohur apo peisazheve tė qeta.

Po tė shohėsh me kujdes, brenda pikturave gjenden imazhe qė janė tė shkrira nė mėnyrė perfekte me imazhin kryesor.

Shuplyak ka lindur mė 23 shtator tė vitit 1967 nė Ternopol tė Ukrainės dhe ka studiuar arkitekturė nė Universitetin Politeknik tė Lviv.

Pikturat e tij zakonisht kanė protagonistė personazhė tė famshėm si Charles Darwin, Vincent van Gogh dhe William Shakespeare.

Kėto punime janė tė ngjashme me veprat e meksikanit Octavio Ocampo, i cili shkrin pikturat mė tė vogla tek mė e madhje. Ndryshimi tek Shuplyak ėshtė se ai i paraqet aq qartė pikturat “e brendėsisė” sa ndonjėherė bėhet e vėshtirė pėr vėzhguesin tė shohė pikturėn e madhe.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:25
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Salvador Dali ne pikturen e Oleg Shuplyak


Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:27
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Dy portrete tė Vincent van Gogh

Fotografi e jashtme

Charles Darwin

Fotografi e jashtme

Sigmund Freud

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:31
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:32
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:33
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:36
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004John Lennon

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 24.12.2011, 20:36
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004Ivani i Tmerrshem i Rusise

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio