Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> R.Osmani: Libri im do tė mė shkaktojė probleme!!!!
Uki
Postuar nė: 12.11.2006, 00:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 2386
Bashkangjitur: 26.08.2006Rufi Osmani botoi librin e tij te pare pėr ngjarjet ekonomike dhe politike nė Maqedoni gjatė 15 viteve tė kaluara

Me titullin:"Mendime alternative ekonomike-politike".

Rufi Osmani : "E di se botimi i librit do tė mė shkaktojė probleme mėtej, por e vėrteta duhet tė thuhet"

Perse Rufi Osmani e ka thene se libri i tij do ti shkaktoj probelem cili eshte mendimi Juaj?
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 12.11.2006, 00:27
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Edhe pse nuk e kam lexuar kete liber, por sipas disa mendime te tij ne gazeta te ndryshme ai e ka shprehur gjithmon revolten e tij ndaj padrejtesive qe jane bere ne kohen kur ishte ne strukturen politike te PDSH-se, gjithashtu mendoj se tani ai e thote te verteten e burgimit te tije ne kohen kur ishte kryetar i Komunes se Gostivarit.

Andaj duke e ditur Rufi Osmani se cilet jane sot ne qeverisje dhe cilet e udhqeheqin politken shqiptare dhe cilet e mbajn timonin e popullit shqiptar ne Shtetin E Shkupit e ka ne dijeni se gjithe ata njeres mund ti shkaktojn nje problem te rikthyer ne kohen e trazirave te Gostivarit.

Por une shpresoje se te gjithe kan ndrishuar dhe tani kemi nje demokraci te lire dhe cdo kush pamareparasysh se kend e shan, apo me cilet ide nuk pajtohesh, apo politke apo udhehqeje duhet te thuhet mendimi i cdo kujt dhe duhet te respektohet.

Rufi Osmani frigohet sepse nuk e lejojn te mos frigohet e kaluara e tij teper e hidhur dhe vuajtet e pa krashasuara qe e detyruan pikerisht keta qe ky serish mendon se do ti bejen probleme.

E verteta do te demtoj, do te njellos, do te vras ne zemer, nje grup, nje individ mirpo do te cliroj, do te gezoje nje popull.

Por me duket se vone e ka botuar eshte dashur me heret


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
didi
Postuar nė: 12.11.2006, 00:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 27
Bashkangjitur: 01.12.2004Mendon qe do i sjell probleme mbase ende jan gjall dhe ne fuqi po ata njeres qe i shkateruan gjithcka qe pati, qe e lodhen moralisht e demtuan matrialisht dhe familjarisht. e Torturuan dhe sot eshte shum logjike nese shprehet ne ate menyr, mbase dhe mund te ndodhin serish gjera te tilla.


----------------------------------------
Neser rezikon ke gjasa te humbasesh, e nese nuk rezikon i humbur je ..!!
PMEmail PosterUsers Website
Top
dajki
Postuar nė: 12.11.2006, 02:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006

Rufi Osmani : "E di se botimi i librit do tė mė shkaktojė probleme mėtej, por e vėrteta duhet tė thuhet"

Ishin keto fjalet e Rufi Osmanit,dhe me vet faktin kur ai thote se "e verteta duhet te thuhet" aty nenkuptojme se ka dicka qe nuk e kemi ndegjuar deri tash,ka ndonje version tjeter per te verteten e Gostivarit,e jo sikur ate version qe e dhane dikur,"sharskite bradi".

filozof--kurr nuk eshte von te thuhet nje e vertete.,,e aq me pak kur "timonin" e popullit shqiptar akoma e mbajne ujqit e vjeter.Ndokush duhet ti tregoj atyre se ku e kan vendin,ata prap jane te njejtet komunist,vetem se tash na shfaqen nen hijen e ombrelles te ashtuquajtur DEMOKRACI....ujku qimen e ndrron,,por zanatin kuuuuuuurr se harron.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
gocetivari
Postuar nė: 29.12.2008, 16:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 503
Antari Nr: 17758
Bashkangjitur: 06.10.2008 Citim (Amir @ 12.11.2006, 02:10)
Rufi Osmani botoi librin e tij te pare  pėr ngjarjet ekonomike dhe politike nė Maqedoni gjatė 15 viteve tė kaluara

Me titullin:"Mendime alternative ekonomike-politike".

Rufi Osmani : "E di se botimi i librit do tė mė shkaktojė probleme mėtej, por e vėrteta duhet tė thuhet"

Perse Rufi Osmani e ka thene se libri i tij do ti shkaktoj probelem cili eshte mendimi Juaj?

a keni ndegju per ndoni problem ti ket ndodhe rufi osmanit pasi botoi qat librin. smil3dbd4e29bbcc7.gif

smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif----------------------------------------

populli shqiptar
- FITIMTAR
***********************

Fshati qe duket, s'do kallauz ...
PM
Top
gocetivari
Postuar nė: 06.01.2009, 11:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 503
Antari Nr: 17758
Bashkangjitur: 06.10.2008 Citim (Amir @ 12.11.2006, 02:10)
Rufi Osmani botoi librin e tij te pare pėr ngjarjet ekonomike dhe politike nė Maqedoni gjatė 15 viteve tė kaluara

Me titullin:"Mendime alternative ekonomike-politike".

Rufi Osmani : "E di se botimi i librit do tė mė shkaktojė probleme mėtej, por e vėrteta duhet tė thuhet"

Perse Rufi Osmani e ka thene se libri i tij do ti shkaktoj probelem cili eshte mendimi Juaj?


hajde andy, Pellumb, Nuri Bajrami, moment.... na deftoni qish problemesh i kane ndodh pas botimit te librit ketij adhurusit tuj?----------------------------------------

populli shqiptar
- FITIMTAR
***********************

Fshati qe duket, s'do kallauz ...
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 06.01.2009, 12:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (gocetivari @ 06.01.2009, 11:25)

hajde andy, Pellumb, Nuri Bajrami, moment.... na deftoni qish problemesh i kane ndodh pas botimit te librit ketij adhurusit tuj?

Rufi Osmani nuk eshte adhuruesi yne, ne jemi adhurues te Rufiut.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
gocetivari
Postuar nė: 06.01.2009, 12:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 503
Antari Nr: 17758
Bashkangjitur: 06.10.2008 Citim (Pellumb @ 06.01.2009, 14:22)
Rufi Osmani nuk eshte adhuruesi yne, ne jemi adhurues te Rufiut.

ani ALi Baba, Baba Ali leni kto muhabete te kota. smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif

na defto ti qish problemesh i kane ndodh pas botimit te librit ketij?


----------------------------------------

populli shqiptar
- FITIMTAR
***********************

Fshati qe duket, s'do kallauz ...
PM
Top
andy
Postuar nė: 06.01.2009, 12:34
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005 Citim (gocetivari @ 06.01.2009, 13:25)

hajde andy, Pellumb, Nuri Bajrami, moment.... na deftoni qish problemesh i kane ndodh pas botimit te librit ketij adhurusit tuj?

Mendoj se duhet te ndalesh me provokimet, jo se dicka na behet von neve po sa ma shume provokon aq me keq behet situata per ju.


Edhe nje keshill, nese askush nuk do e kishte perkrah kryetarin tend, mund te kishte pas pak shanca per te fitu, po ti hap nje teme per ate kursem ta lavderojsh gjithe ajo ju kthehet boomerang, edhe ma shum po i humbi votuesit.
Sepse ky forum eshte shume i njohur dhe secila shkronje qe shkruajm ne per keta kandidat lexohet nga popullata.


Nejse ju dini punen tuaj ma mir, por ne u keshillojm keshtu, qe pastaj pas humbjes dhimjet ti keni me te lehta, mos ju vije si dicka e papritur.Gjitha te mirat.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
Pellumb
Postuar nė: 06.01.2009, 12:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (gocetivari @ 06.01.2009, 12:32)
ani ALi Baba, Baba Ali leni kto muhabete te kota. smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif

Nuk eshte ashtu, dhe nuk jane biseda te kota, sepse Rufiu as qe e di qe une ekzistoj, as qe e di qe une e mbroj ate, kur e sulmojne njerez si ti.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top
gocetivari
Postuar nė: 06.01.2009, 12:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 503
Antari Nr: 17758
Bashkangjitur: 06.10.2008 Citim (andy @ 06.01.2009, 14:34)
Mendoj se duhet te ndalesh me provokimet, jo se dicka na behet von neve po sa ma shume provokon aq me keq behet situata per ju.


Edhe nje keshill, nese askush nuk do e kishte perkrah kryetarin tend, mund te kishte pas pak shanca per te fitu, po ti hap nje teme per ate kursem ta lavderojsh gjithe ajo ju kthehet boomerang, edhe ma shum po i humbi votuesit.
Sepse ky forum eshte shume i njohur dhe secila shkronje qe shkruajm ne per keta kandidat lexohet nga popullata.


Nejse ju dini punen tuaj ma mir, por ne u keshillojm keshtu, qe pastaj pas humbjes dhimjet ti keni me te lehta, mos ju vije si dicka e papritur.Gjitha te mirat.


flm andy per "keshillat" qe mundohesh te na i japish. une te kisha thon me mire ta keshillosh ate adhuruesin tend se ai shume keq i perjeton humbjet, per kete shko pregatite qe kete humbje te marsit ta pranon sa me me lehtesi.


tash a do pergjigjet ndokush prej juve ne pyetjen qe ju parashtrova?


----------------------------------------

populli shqiptar
- FITIMTAR
***********************

Fshati qe duket, s'do kallauz ...
PM
Top
gocetivari
Postuar nė: 06.01.2009, 12:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 503
Antari Nr: 17758
Bashkangjitur: 06.10.2008 Citim (Pellumb @ 06.01.2009, 14:35)
Nuk eshte ashtu, dhe nuk jane biseda te kota, sepse Rufiu as qe e di qe une ekzistoj, as qe e di qe une e mbroj ate, kur e sulmojne njerez si ti.


Pellumb une as qe sulmoj dhe as qe ofendoje dike, e me se paku rufi osmanin.
nese ty faktet dhe argumentet qe paraqes ktu te duken si sulme, ateher ti paske probleme me vetveten.


----------------------------------------

populli shqiptar
- FITIMTAR
***********************

Fshati qe duket, s'do kallauz ...
PM
Top
andy
Postuar nė: 06.01.2009, 12:46
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005 Citim (gocetivari @ 06.01.2009, 14:40)

flm andy per "keshillat" qe mundohesh te na i japish. une te kisha thon me mire ta keshillosh ate adhuruesin tend se ai shume keq i perjeton humbjet, per kete shko pregatite qe kete humbje te marsit ta pranon sa me me lehtesi.


tash a do pergjigjet ndokush prej juve ne pyetjen qe ju parashtrova?

Me vjen kec si nuk mund ta dallojsh adhuruesin edhe simpatizuesin.
Une per vete vetem Zotin e adhuroj dhe asken tjeter, ndersa e simpatizoj Rufi Osmanin ne krahasim me disa te tjere, nuk ka nevoj te flas per ate dallim se te gjithe e din.


Kalo mir.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
gocetivari
Postuar nė: 06.01.2009, 12:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 503
Antari Nr: 17758
Bashkangjitur: 06.10.2008 Citim (andy @ 06.01.2009, 14:46)
Me vjen kec si nuk mund ta dallojsh adhuruesin edhe simpatizuesin.
Une per vete vetem Zotin e adhuroj dhe asken tjeter, ndersa e simpatizoj Rufi Osmanin ne krahasim me disa te tjere, nuk ka nevoj te flas per ate dallim se te gjithe e din.


Kalo mir.


flm andy per sqarimin smil3dbd4e5e7563a.gif


hajde tash na defto ti qish problemesh i kane ndodh pas botimit te librit ketij SIMPATIZUESIT tand?


----------------------------------------

populli shqiptar
- FITIMTAR
***********************

Fshati qe duket, s'do kallauz ...
PM
Top
Pellumb
Postuar nė: 06.01.2009, 12:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 2184
Antari Nr: 18713
Bashkangjitur: 25.11.2008 Citim (andy @ 06.01.2009, 12:46)
Me vjen kec si nuk mund ta dallojsh adhuruesin edhe simpatizuesin.
Une per vete vetem Zotin e adhuroj dhe asken tjeter, ndersa e simpatizoj Rufi Osmanin ne krahasim me disa te tjere, nuk ka nevoj te flas per ate dallim se te gjithe e din.


Kalo mir.

andy
gocetivarit nuk dallon cka do te thot te adhurosh dikend dhe cka do te thote te jesh i adhuruar nga dikush, e lere me per gjerat me te thella.


----------------------------------------
PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY | PROF, U KRY
PMEmail PosterMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio