Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tadiq ne Kosove, protesta ne Deēan dhe Pejė
ekselenca
Postuar nė: 06.01.2012, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 944
Antari Nr: 23061
Bashkangjitur: 30.07.2009(I plotėsuar) - Ambasadori i Rusisė Аleksandėr Konuzin dhe peshkopi i Lipjnait Jovan, pėr shkak tė bllokadės nga protestues shqiptarė kundėr vizitės sė Tadiqit nė Kosovė, nuk munden tė shkojnė nė Manastirin e Deēanit. Ata ndėrruan planin dhe shkuan nė Patrikanėn e Pejsė, njofton RTS.
Lirohen aktivistėt e Vetėvendosjes
Policia e Kosovės ka kumtuar se pas njė mbajtjeje tė shkurtėr ka liruar tė gjithė aktivistėt e Vetėvendosjes tė cilėt ishin arrestuar nė pėrpjekje pėr tė penguar vizitėn e Tadiqit nė Kosovė.
Arrestohen 6 aktivistė tė VV qė “bllokuan” rrugėn e Tadiqit
Pėrfaqėsuesit e Lėvizjes Vetėvendosje bėjė tė ditur se gjashtė aktivistė tė saj janė arrestuar nė magjistralen Prishtinė-Podujevė. Dardan Molliqaj tha pėr radion Evropa e Lirė se aktivistėt janė arrestuar deri sa po udhėtonin nė drejtim tė vendkalimit kufitar Merdare, me qėllim tė pengimit tė hyrjes nė Kosovė tė presidentit serb, Boris Tadiq.
Molliqaj deklaroi se aktivistėt kanė pasur pėr qėllim bllokimin e rrugės nė momentin e ardhjes sė eskortės sė presidenti serb.
Ai tha po ashtu se tė arrestuarit po mbahen nė njėrin nga stacionet policore nė Prishtinė.
Kurse zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Baki Kelani tha se policia nė magjistralen Prishtinė- Podujevė ka ndaluar njė furgon me 30 goma tė vjetra tė automjeteve dhe ka arrestuar deri tash tetė persona.
“Ne tė njėjtėn magjistrale janė arrestuar edhe dy persona tė tjerė, po ashtu edhe ata janė nė procedurat e verifikimit, pra po flas pėr magjistralen Prishtinė – Podujevė, qė nė total janė 8 persona nė procedura tė verifikimit”, deklaroi Kelani.
Zėdhėnėsi i policisė bėri tė ditur po ashtu se nė rajoni e Pejės ka lėvizje tė qytetareve pėr t’u pėrgatitur, siē tha ai, pėr ndonjė tubim.
Sido qė tė jetė, edhe pse pėrfaqėsuesit e Policisė sė Kosovės do tė kujdesen pėr sigurinė dhe pėrcjelljen e delegacionit nga Serbia, deri mė tash nuk kanė mundur tė konfirmojnė nėse Tadiq ka arritur nė Kosovė.
Pėr sigurinė dhe transportin e presidentit serb Tadiq si edhe ambasadorėve tė Rusisė dhe Bjellorusisė nė Beograd, pritet qė tė pėrkujdesen KFOR-i dhe EULEX-i. Transporti i tyre pėr nė Patriarkanėn e Pejės besohet se do tė bėhet me helikopterė.
Tadiq dhe delegacioni qė ai kryeson pritet tė qėndrojnė sonte dhe nesėr paradite nė Patriarkanėn e Pejės, ku do tė marrin pjesė nė liturgjinė fetare pėr festėn e Krishtlindjeve ortodokse.Fotografi e jashtme

Ky postim ėshtė ndryshuar nga packs nė 06.01.2012, 20:07
PM
Top
packs
Postuar nė: 06.01.2012, 20:05
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Sulmohet me gurė eskorta e Tadiqit

Eskorta e presidentit tė Serbisė, Boris Tadiq, dhe e delegacionit qė e shoqėron ka arritur tashmė nė Deēan.

Me kėtė rast, aktivistėt e Lėvizjes Vetėvendosje kanė sulmuar me gurė eskortėn nė tė cilėn ndodheshin zyrtarėt serbė, para se tė pengoheshin nga policia.

Dardan Molliqaj, aktivist i Vetėvendosjes, i tha Radios Evropa e Lirė se 20 aktivistė tė kėtij subjekti kanė marrė lėndime dhe kanė kėrkuar ndihmėn e parė mjekėsore nė Shtėpinė e Shėndetit nė Deēan.

Zyrtarėt serbė pritet tė marrin pjesė nė liturgjinė festive nė Manastirin e Deēanit, me rastin e Krishtlindjeve ortodokse.

HALLALL, HALLALL qe e kane sulmu me gure edhe qe ja kane shkru autobusit UĒK. Ermedin, mos me kane nacionalizmi.. smil3dbd4daabd491.gif
I du Vetevendosjen, qytetaret e Deēanit edhe do njerez t'PDK-se caty. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e1748cc9.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
packs
Postuar nė: 06.01.2012, 20:07
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Manastiri i Deēanit “i shqetėsuar” me protestat

Kreu i Manastirit tė Deēanit, ati Sava Janjiq, ka shprehur “shqetėsim tė thellė” ndaj pėrpjekjeve tė, siē ka thėnė, “ekstremistėve shqiptarė” pėr t’iu pamundėsuar vizitorėve tė arrijnė nė manastir, me rastin e Krishtlindjeve ortodokse.

“Paraqitjet publike tė urrejtjes fetare dhe nacionale nga ana e grupeve ekstremiste, tė tilla si Vetėvendosja, pėr fat tė keq tregojnė se kushtet nė tė cilat jetojnė serbėt nė kėtė pjesė tė Kosovės, janė larg normales”, transmetojnė mediat serbe deklaratėn e tij.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 06.01.2012, 20:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (packs @ 06.01.2012, 21:05)
edhe do njerez t'PDK-se caty. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e1748cc9.gif

M'sherdhofsh me ceket llafin e fundit........ftajra niher.....


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Avalon
Postuar nė: 06.01.2012, 20:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Sipas burimeve te shumta, protesta e sotit ne Decan u organizua dhe u mbikqyre nga PDK smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Hashimi thane me dylbi i komandojke prej Prishtines smil3dbd4daabd491.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
Miss.Blue
Postuar nė: 06.01.2012, 20:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3583
Antari Nr: 8802
Bashkangjitur: 07.08.2007smil3dbd4e4c2e742.gif

Cdo koment eshte vec teper!


----------------------------------------
Home is NOT home without mom ..


INFORMATION IS POWER!
PM
Top
packs
Postuar nė: 06.01.2012, 20:33
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Happy_Soldier @ 06.01.2012, 21:12)
M'sherdhofsh me ceket llafin e fundit........ftajra niher.....

Po de. Nuk e di pse po cuditeni smil3dbd4d8676346.gif Une i pashe ne video do njerez te PDK-se ne proteste.

Ma shume pat te VV-se po disa ken te PDK-se. Pernime e kam. Pat edhe te LDK-se.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 06.01.2012, 20:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 06.01.2012, 21:33)
Po de. Nuk e di pse po cuditeni smil3dbd4d8676346.gif Une i pashe ne video do njerez te PDK-se ne proteste.

Ma shume pat te VV-se po disa ken te PDK-se. Pernime e kam. Pat edhe te LDK-se.

Cka, edhe LDK? E paskmi hanger smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Miss.Blue
Postuar nė: 06.01.2012, 20:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3583
Antari Nr: 8802
Bashkangjitur: 07.08.2007 Citim (packs @ 06.01.2012, 21:07)
Manastiri i Deēanit “i shqetėsuar” me protestat

Kreu i Manastirit tė Deēanit, ati Sava Janjiq, ka shprehur “shqetėsim tė thellė” ndaj pėrpjekjeve tė, siē ka thėnė, “ekstremistėve shqiptarė” pėr t’iu pamundėsuar vizitorėve tė arrijnė nė manastir, me rastin e Krishtlindjeve ortodokse.

“Paraqitjet publike tė urrejtjes fetare dhe nacionale nga ana e grupeve ekstremiste, tė tilla si Vetėvendosja, pėr fat tė keq tregojnė se kushtet nė tė cilat jetojnė serbėt nė kėtė pjesė tė Kosovės, janė larg normales”, transmetojnė mediat serbe deklaratėn e tij.

Ec bre bajjuuuuu.. Fara e flliqt!


----------------------------------------
Home is NOT home without mom ..


INFORMATION IS POWER!
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 06.01.2012, 20:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (Miss.Blue @ 06.01.2012, 21:36)
Ec bre bajjuuuuu.. Fara e flliqt!

T'shajti Packs smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
packs
Postuar nė: 06.01.2012, 20:39
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Miss.Blue @ 06.01.2012, 21:36)
Ec bre bajjuuuuu.. Fara e flliqt!

Cka t'bana oj bi. smil3dbd4d8676346.gif smil4a8acea04e4b2.gif


 Citim

Ec bre bajjuuuuu.. Fara e flliqt!


Citash i han ajo nja 40 per qind verejtje. smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e398ff7b.gif


p.s.

smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 06.01.2012, 20:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 06.01.2012, 21:39)
Citash i han ajo nja 40 per qind verejtje. smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e398ff7b.gif40, nuk ja len ksaj, e ka kryt qyke si Albin Kurti, futja nja 87,6% smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
Miss.Blue
Postuar nė: 06.01.2012, 20:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3583
Antari Nr: 8802
Bashkangjitur: 07.08.2007 Citim (packs @ 06.01.2012, 21:39)
Cka t'bana oj bi. smil3dbd4d8676346.gif smil4a8acea04e4b2.gif

I don't get it. Noshta pse jom pak (shume) nervoz. A bone hajgare.. a jo?
Per here t'pare, spo e di smil3dbd4d99c6eaa.gif
Nejse po e di, po prap m'fal se u desht edhe me e cek qe e pata me qat saviqin..
Anyway.. smil3dbd4e4c2e742.gif

p.s: mos kesh lol


----------------------------------------
Home is NOT home without mom ..


INFORMATION IS POWER!
PM
Top
Miss.Blue
Postuar nė: 06.01.2012, 20:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3583
Antari Nr: 8802
Bashkangjitur: 07.08.2007 Citim (Avalon @ 06.01.2012, 21:42)
40, nuk ja len ksaj, e ka kryt qyke si Albin Kurti, futja nja 87,6% smil3dbd4daabd491.gif

Cfar komplimenti... Mannn, nder komplintet ma t'mira qe i kom mar deri sot. Ndoshtra edhe ma i miri.
Po ja boj copy - e ruj n'llaptop smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Home is NOT home without mom ..


INFORMATION IS POWER!
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 06.01.2012, 20:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (Miss.Blue @ 06.01.2012, 21:51)
Cfar komplimenti... Mannn, nder komplintet ma t'mira qe i kom mar deri sot. Ndoshtra edhe ma i miri.
Po ja boj copy - e ruj n'llaptop smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Qeshtu jena na t'Hashimit smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Fer deri ne piken e fundit, edhe ma fer se FER-i smil3dbd4daabd491.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio