Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> I pasuri dhe i varfėri!
Ermedin
Postuar nė: 07.01.2012, 08:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Njė pasanik i madh kishte vendosur t’i tregonte birit tė tij se ē’ėshtė varfėria nė mėnyrė qė ai tė dijė t’i ēmojė mė tepėr mirėsitė qė i ka. Shkuan tek disa tė afėrm tė tij, tė cilėt jetonin nė njė fshat tė varfėr dhe kishin shumė fėmijė. Atje qėndruan dy ditė.

“E ke tė qartė tashmė dallimin mes varfėrisė dhe pasurisė?” – e pyeti babai tė birin derisa po ktheheshin nė shtėpi.

“Po, baba!” – u pėrgjigj vogėlushi.

“Unė jam i vetėm, kurse ata janė shumė vėllezėr dhe motra.

Ne, para shtėpisė kemi njė pishinė, ndėrsa ata kanė lumin nė tė cilin mund tė notojnė dhe tė peshkojnė.

Ne kemi klimatizatorė nė shtėpi, ndėrsa ata vetėm e hapin dritaren dhe hyn flladi nga pemėt qė janė afėr dritares.

Ne i shohim zogjtė vetėm nė televizion, kurse atyre zogjtė e vėrtetė i vijnė nė dritare.

Ne kemi qen, kurse ata kanė tufė delesh.

Po baba, e mėsova mirė se ē’ėshtė pasuria. Ndihem i pikėlluar qė edhe ne nuk jemi tė pasur sikurse ata!”

Pėrktheu: Arsim Syla

Fotografi e jashtme

Burimi: www.Facebook.com/Ekuiliber1
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio