Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Burgoset ish-shefi ushtarak i Turqisė!
Ermedin
Postuar nė: 07.01.2012, 08:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Ish-shefi ushtarak i Turqisė qė u burgos: ishte kripto-ēifut

Shefi i pėrgjithshėm ushtarak i Turqisė, Ilker Basbug, qė u burgos nga policia turke pėr komplot ndaj qeverisė sė Erdoganit, ishte njė kripto-hebre.

Njė portal i verifikuar ka sjellė foto ku shihet ish-gjenerali Ilker Basburg duke bėrė lutjet dhe duke puthur muret e ēifutėve nė Jerusalem.

Mediat kanė raportuar qė gjeneral Basbug ishte me origjinė shqiptare, njė gjė qė do tė paraqiste turp pėr popullin tonė.

Tani, pas burgosjes, ish-gjeneralin e presin ditė tė vėshtira nė burg.

Fotografi e jashtme

PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 07.01.2012, 08:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010ARRESTOHET ISH-HEFI I SHTABIT TĖ PĖRGJITHSHĖM TĖ TURQISĖ

Ish-shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė ushtrisė turke, gjeneralarmate nė pension Ilker Bashbu, u arrestua nė kuadėr tė hetimit “Pėrkujtesa e Internetit”, dhe u dėrgua nė burgun Silivri.

Fotografi e jashtme
Postuar mė 06.01.2012 08:04:09 UTC
Pėrditėsuar mė 06.01.2012 14:43:36 UTC


Ish-shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė ushtrisė turke, gjeneralarmate nė pension Ilker Bashbu, u arrestua nė kuadėr tė hetimit “Pėrkujtesa e Internetit”, dhe u dėrgua nė burgun Silivri. Njė ngjarje e tillė ndodh pėr herė tė parė nė historinė e Republikės sė Turqisė.

Disa tė pandehur nė procesin e gjykimit tė ēėshtjes sė njohur me emrin “Pėrkujtesa e Internetit” (Internet Andıcı) kishin pretenduar se shkresėn e pėrkujtesės nė fjalė ia kishin dėrguar pėr miratim ish-shefit tė Shtabit tė Pėrgjithshėm, gjeneralarmate, Ilker Bashbusė, tė shoqėruar me fjalėt "i lutemi komandantit tė nderuar".

Gjykata e 13-tė e Stambollit pėr Krimet e Rėnda, pas kėtyre deklaratave, javėn e shkuar kishte bėrė kallėzim penal kundėr Bashbusė nė prokurorinė publike pranė Gjykatės sė Stambollit.

Pas marrjes nė pyetje nė prokurori ish-shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm, gjeneralarmate nė pension, Ilker Bashbu, u nxor para trupit gjykues me akuzėn “drejtim i organizatės sė armatosur” dhe “tentativė pėr grusht shteti”.

Gjeneralarmate Bashbu nė deklaratėn qė bėri nė gjyq i mohoi akuzat qė rėndojnė mbi tė.

"Ėshtė vėrtetė tragjikomike qė, njė njeri, i cili ka qenė komandant i Forcave tė Armatosura Turke, tė akuzohet pėr krijimin dhe drejtimin e njė organizate terroriste tė armatosur", - ėshtė shprehur Bashbu.

Gjykata nė fund tė procesit tė gjykimit vendosi pėr arrestimin e gjeneralarmate nė pension Ilker Bashku.

Bashbu pas kontrollit shėndetėsor u shoqėrua pėr nė burg.

Ndėrsa avokati i Ilker Bashbusė, Ilkaj Sezer, kėrkoi qė klienti i tij tė gjykohet nė Gjykatėn Supreme (ėshtė Gjykata Kushtetuese kur funksionon si gjykatė e shkallės sė parė) duke treguar si arsye pėr kėtė ndryshimin e bėrė nė nenin 148 tė Kushtetutės.


Burimi: www.TRTAlbanian.com
PM
Top
beva72
Postuar nė: 07.01.2012, 09:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 404
Antari Nr: 25873
Bashkangjitur: 01.01.2011eeeee ni dit kit do paguhen dhe do dalin ne shesh pislleqet e ketire te pafeve


----------------------------------------
Ne mungese te luanit ,edhe majmuni behet mbret
PM
Top
JustinianI
Postuar nė: 07.01.2012, 09:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 512
Antari Nr: 25876
Bashkangjitur: 01.01.2011uuuuu cfare haberi na solle smil3dbd4e5e7563a.gif
 Citim
Mediat kanė raportuar qė gjeneral Basbug ishte me origjinė shqiptare, njė gjė qė do tė paraqiste turp pėr popullin tonė.

M'tranove n'pike t'sabahit me kto gjana!
E pse na qenka turp per popullin shqiptar?
PM
Top
beva72
Postuar nė: 07.01.2012, 09:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 404
Antari Nr: 25873
Bashkangjitur: 01.01.2011Kur Arid Uka vrau dy amerikan dhe disa shqiptare sulmuan kazermen ushtarake i shpallen terorist islamik ,na shurdhuan veshet TV,GAZETAT ,FORUMET shqiptarhanja llafin e pare e kishin NA TURPERUAN KOMBIN


----------------------------------------
Ne mungese te luanit ,edhe majmuni behet mbret
PM
Top
JustinianI
Postuar nė: 07.01.2012, 09:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 512
Antari Nr: 25876
Bashkangjitur: 01.01.2011Ky nuk identifikohet si shqiptar por si turk,e para.
E dyta,edhe nese akuzat kane per baze dicka te vertete,kjo nuk shkon as ne dem,as ne favor tonin.
Rasti me Aridin dhe grupin ne New Jersey,nuk mund te krahasohen me kete ne asnje menyre.Bile eshte cmenduri te behet apo tentohet te behet ndonje krahasim.


PM
Top
beva72
Postuar nė: 07.01.2012, 10:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 404
Antari Nr: 25873
Bashkangjitur: 01.01.2011 Citim (JustinianI @ 07.01.2012, 10:57)
Ky nuk identifikohet si shqiptar por si turk,e para.
E dyta,edhe nese akuzat kane per baze dicka te vertete,kjo nuk shkon as ne dem,as ne favor tonin.
Rasti me Aridin dhe grupin ne New Jersey,nuk mund te krahasohen me kete ne asnje menyre.Bile eshte cmenduri te behet apo tentohet te behet ndonje krahasim.

Ja fejte kot ,perhere si u vejn mejr juve


----------------------------------------
Ne mungese te luanit ,edhe majmuni behet mbret
PM
Top
JustinianI
Postuar nė: 07.01.2012, 10:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 512
Antari Nr: 25876
Bashkangjitur: 01.01.2011Provo njehere t'i gjykosh gjerat si shqiptar,jo cdohere si turk,dhe cdohere fanatik fetar.
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 07.01.2012, 10:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (beva72 @ 07.01.2012, 11:01)
Ja fejte kot ,perhere si u vejn mejr juve

Aman ene taj kujt i replikojsh. smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
JustinianI
Postuar nė: 07.01.2012, 10:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 512
Antari Nr: 25876
Bashkangjitur: 01.01.2011Kaka musliman smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Bistrica
Postuar nė: 07.01.2012, 11:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 560
Antari Nr: 26571
Bashkangjitur: 30.05.2011Pėr kėta burgosje ma sė shumti hidhėrohet izraeli,se nė generalshtabin e ushtrisė Turke ka pasė dhomė (kozmike)askush ska mund tė hyjė me leje shumė delikate qė ka qenė e dedikume pėr grumbullim tė informacioneve dhe tė njejtat dėrgohen nė izrael,e kjo epizodė e izraelit murrė fund GAME OVER.
PM
Top
osmen
Postuar nė: 07.01.2012, 12:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 757
Antari Nr: 24462
Bashkangjitur: 05.02.2010mire ja ka bo je gjeneral per te mbrojtur shtetin prej armikut jo te ndihmojsh armikun i deshiroj jete te mire ne burg
PM
Top
alvin
Postuar nė: 07.01.2012, 13:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Erdoganı do rrėzohet nga ushtria turke dhe do vuajė dėmin tė gjatė ose do ta ekzekutojnė.Mbani mend kėtė ė ua them.

Me burgosjen e Bashbukut i ka nėnshruar vetes kėtė dėnim.


Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 07.01.2012, 13:13


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
beva72
Postuar nė: 07.01.2012, 14:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 404
Antari Nr: 25873
Bashkangjitur: 01.01.2011 Citim (JustinianI @ 07.01.2012, 11:14)
Kaka musliman smil3dbd4e5e7563a.gif

Nene tereza shqiptare ,ani ky tjetri Pjeter Bogdani smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
Ne mungese te luanit ,edhe majmuni behet mbret
PM
Top
beva72
Postuar nė: 07.01.2012, 14:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 404
Antari Nr: 25873
Bashkangjitur: 01.01.2011 Citim (alvin @ 07.01.2012, 14:13)
Erdoganı do rrėzohet nga ushtria turke dhe do vuajė dėmin tė gjatė ose do ta ekzekutojnė.Mbani mend kėtė ė ua them.

Me burgosjen e Bashbukut i ka nėnshruar vetes kėtė dėnim.

Nese ndodh kjo qe thua ti atehere ka mare fund edhe Tuqria


----------------------------------------
Ne mungese te luanit ,edhe majmuni behet mbret
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio