Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Trokas nė dyert e kujtimeve!
Anika
Postuar nė: 07.01.2012, 12:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Trokas nė dyert e kujtimeve!


• Jeta ėshtė e gjatė me vepra tė vlefshme dhe domethėnėse, ajo ėshtė e shkurtėr nėse ėshtė me pasivitet dhe paaftėsi.

• Atėherė kur njeriut i afrohet fundi i jetės sė tij, e kupton se sa ėshtė e shkurtėr jeta.

• Moralin tėnd, sjelljen tėnde, mund ta plotėsosh vetėm atėherė kur ta krahasosh me sjelljen e shėmtuar tė njerėzve tė tjerė.

• Femra dhuratėn mė tė bukur nuk e vendos nė gisht, as nė kasafortė... por ajo atė e sjell nė jetė...

• Zoti na ka dhėnė njerėz pėr tė dashur dhe gjėra pėr tė shfrytėzuar dhe jo gjėra pėr tė dashur dhe njerėz pėr tė shfrytėzuar!

• Mos harro kurrė se dashuria qė ndjej pėr ty ėshtė si era:
nuk do mundesh ta shohėsh kurr por do ta ndjesh gjithmonė...
Kudo qė tė jesh!

• Ndėrmjet dy njerėzish qė duhen me shpirt, dashuria nuk ėshtė garė, ska fitues e as humbės, nėse humbin a fitojnė kėtė e gėzojnė ose e vuajnė tė dy.

• Ajo qė iku dje...
S'kthehet sot...
As me lutje ...
As me lot...

• Fati ėshtė nėna e suksesit ...Guximi ėshtė babai tij....

• Nėse nuk i pėrballon me mua kohėt e vėshtira...Nuk meriton tė jesh pėrkrah meje nė kohė tė mira...

• Jo ēdo ditė ėshtė njė ditė e mirė...
Por ka diēka tė mirė nė ēdo ditė...

• Ndonjėhere dikush thotė diēka e cila i pėrshtatet pėrsosmėrisht hapėsirės sė vogėl bosh nė zemrėn tėnde!

• Ndonjėher ne ndėrtojmė mure jo pėr tu mbrojtur nga njerėzit ...
Por pėr tė parė kush ėshtė aq i zoti sa ti shembi ato...

• Realiteti tė ndal hapin. Por nuk ti pret kėmbėt!
Realiteti tė lidh krahėt... Por nuk tė ndal ėndėrrėn!
Realiteti tė ndal diellin...Por nuk tė verbon shikimin!
Sa tė kemi jetė ēdo ditė ėshtė njė mundėsi e re...
Njė hap i ri drejtė lumturisė!

• Trokas nė dyert e kujtimeve.... dhe si pėr inat asnjė nuk hapet...dhe ashtu pres kot... derisa u ndėgjua njė zė qė mė thotė :

Mos e kthe kokėn pas sepse ėshtė e kotė... vazhdo pėrpara atje ėshtė njė botė me bukuri dhe mistere plot...

• Do tė zbardhet nata e mos u frikėso...Do tė vijė agimi me stoli tė ēmuara...

• Krijuesi kurrė nuk do tė marrė asgjė prej teje, pa tė dhėnė diēka shumė herė mė tė mirė nga ajo ēfarė pate .....

• Kopshti vlerėsohet nga lulet qė ka e jo nga gjethet qė bien andaj dhe ti vlerėsoje jetėn nga gėzimi qė tė ka fal e jo nga lotėt.

• Jeta e gjatė ėshtė pėrvojė, pasuri e madhe dhe thesar njohurish. Ēdo ditė qė kalon mėson njė mėsim tė ri nė artin e jetės. Me tė vėrtetė zgjatja e jetės ėshtė begati pėr njerėzit e menēur.

• Nėse kujton tė kaluarėn ndalu te gjėrat e mira qė ke bėrė, pėrkujtoji sukseset e tua qė tė lumturohesh. E nėse mendon tė nesėrmen kujto ėndėrrat tuaja tė bukura qė tė entuziazmohesh.

• Nata ėshtė e gjatė prandaj mos e shkurto atė me gjumin tėnd, kurse dita ėshtė e pastėr prandaj mos e njollos atė, me mėkatet e tua...

• Nuk ka mik mė tė mirė se sa koha! Ėshtė "Ilaēi" i vetėm qė na mundėson tė jetojmė me shpresėn se problemet do tė kalojnė.

• Ndodhin gjėra nė jetė dhe ēdo ēast, ēdo eksperience ėshtė e ndryshme...
Ēdo njeri rastis vetėm njė herė...
Nėse e le momentin tė tė ikė nga dora, tė ka lėnė pėrgjithmonė...

• S”kur ta kishe zemrėn time do e kuptoje ē'vlerė kanė tė tjerėt pėr mua...!

• Kam parė njerėz tė blejnė ar dhe tė thonė pas 5 minutash ... ka krizė!
Kam parė njerėz qė nuk mund tė blejnė as bukėn dhe tė thonė ... do ia dalim!

• Nėse s’e gjen zėrin e fjalės sime nė letėr tė shkruar... E gjen lotin e heshtjes sime nė gur tė gdhendur!

• Fėmija pyet babain
Ē'ėshtė “dashuria”?
- Rritu dhe do e mėsosh...
Po “hidhėrimi”?
- Rri i vogėl mos ta provosh!


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 07.01.2012, 12:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009 Citim (Anika @ 07.01.2012, 13:07)

• Ajo qė iku dje...
S'kthehet sot...

smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
emmy
Postuar nė: 07.01.2012, 13:03
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Anika @ 07.01.2012, 13:07)
Trokas nė dyert e kujtimeve!


• Mos harro kurrė se dashuria qė ndjej pėr ty ėshtė si era:
nuk do mundesh ta shohėsh kurr por do ta ndjesh gjithmonė...
Kudo qė tė jesh!• Nėse nuk i pėrballon me mua kohėt e vėshtira...Nuk meriton tė jesh pėrkrah meje nė kohė tė mira...

• Trokas nė dyert e kujtimeve.... dhe si pėr inat asnjė nuk hapet...dhe ashtu pres kot... derisa u ndėgjua njė zė qė mė thotė :

Mos e kthe kokėn pas sepse ėshtė e kotė... vazhdo pėrpara atje ėshtė njė botė me bukuri dhe mistere plot...
• Nata ėshtė e gjatė prandaj mos e shkurto atė me gjumin tėnd, kurse dita ėshtė e pastėr prandaj mos e njollos atė, me mėkatet e tua...

• Nuk ka mik mė tė mirė se sa koha! Ėshtė "Ilaēi" i vetėm qė na mundėson tė jetojmė me shpresėn se problemet do tė kalojnė.

• Ndodhin gjėra nė jetė dhe ēdo ēast, ēdo eksperience ėshtė e ndryshme...
Ēdo njeri rastis vetėm njė herė...
Nėse e le momentin tė tė ikė nga dora, tė ka lėnė pėrgjithmonė...

• S”kur ta kishe zemrėn time do e kuptoje ē'vlerė kanė tė tjerėt pėr mua...!• Nėse s’e gjen zėrin e fjalės sime nė letėr tė shkruar... E gjen lotin e heshtjes sime nė gur tė gdhendur!


smil3dbd4e02c5440.gif smil3dbd4e02c5440.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif
Si gjithmone,na kenaq me tema te mrekullueshme smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 07.01.2012, 20:45
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim
Ndėrmjet dy njerėzish qė duhen me shpirt, dashuria nuk ėshtė garė, ska fitues e as humbės, nėse humbin a fitojnė kėtė e gėzojnė ose e vuajnė tė dy.


smil4a8acf04758ae.gif smil3dbd4df1944ee.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio