Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Unė do tė jem aty!
Anika
Postuar nė: 07.01.2012, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Unė do tė jem aty!


Edhe nėse unė shkoj, largohem dhe tretem, vdes apo zgjohem apo nga memoria harrohem…

Unė do tė jem aty!

Vetėm mė kujto dhe sa ēel dhe mshel sytė?!

Sikur ajo Zana e maleve dhe e tregimeve tė fėmijėrisė?!
Kur vetėm e thėrrasim dhe ajo vije?!
E thash vetėm si ilustrim se nuk besoj nė bestytni, por besoj vetėn nė Krijuesin qė ėshtė Njė…

Do tė jem aty sa herė qė ti do kesh nevojė.
Do jem njė mendim i largėt ,njė kujtim i venitur.
Por kurrė nuk do tė jem aq larg sa ti tė mos ndiesh praninė time.
Do tė jem aty tė lexoj atė emocion nė sytė e tu, qė ti nuk ja tregon askujt.

Do tė jem aty, nė heshtjet nė tė cilat do gjesh gjithmonė pėrgjigjet e nė tė njėjtėn heshtje do tė tė bėj shoqėri.
Me?!

Tė pathėnat fjalė.

Kam kaq shumė gjėra pėr tė tė thėnė. Por nuk mundem.
Kordat e mia zanore dridhen dhe tingujt ngecin aty pa mundur tė dalin jashtė.
E vetmja gjė qė bėj ėshtė tė hesht dhe tė tė shoh.
Jo tash, por kur tė jem aty?!

I thur e ē'thur nė mendjen time fjalimet e gjata qė do tė bėj para teje.
I thjeshtoj e i zbukuroj,por pėrsėri nuk mundem.
E vetmja gjė qė bėj,ėshtė tė hesht dhe tė tė paramendoj.

Dua tė tė them gjithēka nė njė fjalė tė vetme por ajo mė duket kaq e vogėl para njė ndjenje.
Dua tė mbaj njė fjalim tė pafund, por kam frikė se mėrzitesh nga fjalėt e shumta dhe pėrqėndrimi yt tė shkoje diku tjetėr.

E vetmja gjė qė bėj, ėshtė tė hesht dhe tė tė kujtoj.

Do tė jem njė pėrqafim kur vetmia tė tė pushtojė.
Do tė jem njė dritė e lehtė kur errėsira tė tė frikėsojė.

Do tė jem njė gabim, njė nga ato tė cilat rregullohen, por dhe qė mėson diēka.
Do tė jem njė foto
Ajo letėr e pashkruar
Ajo kėngė qė ti gjithmonė dėgjon
Ajo frazė e pathėnė
Ajo buzėqeshje e padhėnė
Ai lot i fshehur
Ai sirtar nė dhomėn tėnde
Ajo dritarja e vogėl prej nga shiqon mėngjesin.
Ai jastėku i qėndisur me fije tė arta.
Ajo vesa e mėngjesit
Ajo rrezja e parė e diellit qė tė pėrshkon trupin.
Ajo freskia e mbrėmjes pas ditė ve tė nxehta tė verės.
Ai parfumi i shtrenjtė qė e ruan me pasion.
Ai thesari qė askund pa te nuk shkon.


Do jem ai mendim qė tė pėrkėdhel mendjen, qė ti don ta largosh, por tė mbetet i bllokuar nė zemėr.

Do jem njė nyje nė grykė, qė mbetet aty me tė gjitha pendimet qė arsyeja nuk lejon.

Do jem njė oqean, nė tė cilėn derdhen dėshirat e parealizuara...
Por pėrsėri nuk do dorėzohem, do vazhdoj tė mėsoj tė shndrit me shpresė.
Do tė mėsoj duke ndenjur aty, e duke e kultivuar ditė pas dite
Do tė jem aty, gjithmonė aty sa herė tė kesh nevojė...
Do tė jem aty, kur natėn e thellė lutesh nė vetmi
Do tė jem aty, afėr sexhades ku ul ballin pėr adhurim.
Do tė jem aty, kur zgjohesh natėn e thellė pėr meditim.
Do tė jem aty si drita kur terrin e largon.
Do tė jem aty edhe pse ndoshta sytė e tu nuk mė shiqojnė.

E nėse nuk do dish se ku tė mė gjesh, fli qetė se jam nė njė ėndėrr.

Do tė jem Aty
Dhe ndoshta tė gjitha do ti them
Por se di saktėsisht

Por aty do tė jem…----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
emmy
Postuar nė: 07.01.2012, 13:05
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif
"Tė pathėnat fjalė.

Kam kaq shumė gjėra pėr tė tė thėnė. Por nuk mundem.
Kordat e mia zanore dridhen dhe tingujt ngecin aty pa mundur tė dalin jashtė.
E vetmja gjė qė bėj ėshtė tė hesht dhe tė tė shoh.
Jo tash, por kur tė jem aty?!"


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio