Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> trashegimi i fronit, uninoni i studenteve te uejl
shkup_kercovari
Postuar nė: 19.03.2006, 20:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Unioni i studenteve te evropes jugilindore ne nje gazeten fakti kishte shkruar dis ate pavretea reth legjitimitet te unionit te studenteve shqiptare ne maqedoni
sa pe informat te kryetarit t US -euejl ajo eshet e regjistrauar legalisht ne Gjykaten Shkup 2 ne Shkup
Po nuk e di se sa eshte legjitim ,kryetari i studenteve ne Uejl-prej kur kemi nis ta trashegojm fronin-sikur jemi ne ato shtetet me mbreter,po ky djaloshi i nderuar Amir Shabani mos kete gjake mbreti,sillet ne Universitet sikur baba ja ka blije
E sa i perket ketij uninoni ne UEJl-thuj se nuk realizun asgje per studente-nuk jan te reaalizuar 12 projekte nag ky union,e ku shkuan ato financa qe duheshin te realizohen
Nuk e di deri kur keshtu
Me nderime
shkup_kercovari
PMUsers Website
Top
Lediani
Postuar nė: 31.03.2006, 16:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 165
Antari Nr: 592
Bashkangjitur: 31.03.2006I nderuar Student:

Unioni i Studenteve te UEJL-sė nuk pranon,dhe nuk do te pranoje as nje Inicjative dhe as nje Oraganizate studentore qe nuk eshte legjitime,rasti i (USSH) e cila udhehiqet nga disa te ashtuquajtur student, te cilet flasin si Jurist por ne te vertete jane Turist.Shtepin tone e mbrojme vet, nuk kemi nevoje te na i mbrojne te tjeret.
Ngaqe nuk njiheni me Kryetarin e US-UEJL-sė prandaje dhe ndoshta e keni marre guximin te flisni per te. I cili se bashku me stafin e tije ka arritur qe ceshtja me e perfolur nga studentet ishte te ri-kthehej afati i prillit per studentet e gjeneratave te kaluar, per mos folur per me teper Projektet e parapara nga ne jane vene ne jete qe diten e pare qe kemi marre mandatin..dhe tani kemi perfunduar detyrat tona studentore me sukses.

Tung
PM
Top
USSH-UP
Postuar nė: 31.03.2006, 20:02
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 412
Bashkangjitur: 15.11.2005Pershendtej pėr te Gjithė nga Unioni i Studentėve Shqiptar USSH qendra.

USSH ėshte organizata e veteme studentore shqiptare e Lisencuar sipas rregulloreve te Unionit Nderkombetar dhe sipas Rregullores se ESIB, por njekosisht eshte e rigjistruar edhe ne Kosovė sipas rregullores UNMIKU 1999/22 ,e maqedoni ne baz te Byros Shtetrore dhe ne Shqiperi sipas Gjykates se Tiranesė .
Andaj Student ose Student e nderuar mos spikuloni se USSH nuk eshte e Lisencuar, USSH do jet Forca Studentore ne nivel Kombetar. dhe me spekulime te tilla nuk merret


me rrespekt USSH-UP


----------------------------------------
USSH
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Top
USSH-UP
Postuar nė: 31.03.2006, 20:04
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 412
Bashkangjitur: 15.11.2005US i UEJL dhe US i USHT jan te deshtuar qe ne start dhe mvaren nga subjektet e ndryshem politike, ndersa USSH eshte e vetmja qe nuk ka mbeshtetje nga Subjektet Politike dhe USSH asnjher nuk do te merr qofshin ato eshte kshilla nga Politikanet.....


----------------------------------------
USSH
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Top
Drini
Postuar nė: 31.03.2006, 20:06
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 593
Bashkangjitur: 31.03.2006Pershendetje

Fillimisht pershendesim stafin e Webfaqes Studentet.Info per punen e shkelqyer qe po bejne rreth njoftimit te opinionit ne lidhje me ceshtjet studentore dhe me gjere. Do te deshironim qe tua bejme me dije te gjithe studenteve se Unioni i Studenteve Shqiptar Ne Maqedoni eshte organizate studentore e licensuar e pamvarur dhe apartiake. Edhepse flitet ne emrin tone nga shume persona qofte per te mire ose per te keq ne i pershendesim ata dhe jua bejme me dije se ky Union ka perkrahjen e studenteve nga kater universitete ne Maqedoni dhe nuk do te deshironim qe te manipulohet me kete emer sepse koha eshte shume e vlefshme per ta humbur me gjera te kota. Andaj puna jone eshte shume serioze dhe nuk do te lejojme qe te meremi dhe tu lejojme te tjereve qe te meren me pergojime qesharake. Mbi te gjitha jemi student dhe duam qe ta mbrojme dinjitetin studentor. Jemi te sigurt dhe besojme se studentet jane ne dijeni per ekzistimin e ketij unioni ngase Kryesia Qendrore e USSH-se dhe deget e kane patur nje presskonference per media ku jane shpalosur te gjitha te dhenat rreth USSH-se ne Maqedoni dhe disa nga projektet qe mendohet te realizohen ne te ardhmen.
Te gjithe ata qe deshirojne te dijne me shume per USSH-ne ne Maqedoni mund te drejtohen tek zyra e saj ne Tetove ne Rr " ilindenit " Bllok 77/171/1 ose afer restoran HOLIDAY INN. Do te kishim permbyllur keto polemika te internetit me nje thenie te popullit " PAS ATIT TE MIRE ĒDO HERE KA PLUHUR ".
Ne ju bejme me dije te gjithe studenteve se USSH-ja ne Maqedoni nuk do te meret me replika dhe thashetheme, por do te kryej punet dhe projektet e saja me shume pergjegjesi dhe korrektesi.
Ju bejme me dije te gjithe studenteve qe ne USSH ne Maqedoni eshte zeri i paster i studenteve dhe te na bashkangjiten ne realizimin e objektivave tona.

Me rrespekt:

Unioni i Studenteve Shqipetar ne Maqedoni
PM
Top
Trimi
Postuar nė: 31.03.2006, 20:08
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 541
Bashkangjitur: 23.02.2006Se pari i pershendes nga zemra djemet dhe vajzat me te qmuar te kombit te cilet tani gjinden antar te USSH ne Kosovė, Maqedoni dhe Shqiperi, dhe me te veret USSH e meriton qe te rrespektohet tej mase dhe duhet qe te gjith ne ta perkrahim USSH te lumt per qellimet tuja te shejta qe i ki.
PM
Top
Trimi
Postuar nė: 31.03.2006, 20:09
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 541
Bashkangjitur: 23.02.2006USSH , USSH te lutem vetem perpara mos u merr me shqipfolsa te Shtulit sepse atat jan Tradhtar te Kombit kush Flet Kunder USSH
PM
Top
Trimi
Postuar nė: 31.03.2006, 20:13
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 541
Bashkangjitur: 23.02.2006Pershendtej Drini vetem suksese dhe vetem perpara sepse gjithmon do keni perkrajen e Studentve sespe USSH eshte e shenjet si ne Kosov si ne Maqedoni dhe en Shqiperi do jet udhrrefyse per gjenratat e reja USSH forca e Kombit
PM
Top
DrinZatriqi
Postuar nė: 03.04.2006, 01:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 602
Bashkangjitur: 03.04.2006Ju pershendes te gjitheve, gjithashtu eshte per tu pershendetur edhe iniciativa e krijimit te ketij forumi ne te cilin studentet e te gjitha universiteteve shqiptare munden te komunikojne se bashku duke shtjelluar dhe diskutuar tema te ndryshme.
Meqe nuk jam kurfar gjuhtari dhe ndoshta edhe une vet nuk flas as vet me fjalor te gjuhes standarde shqipe nuk me takon te bej kritika per te tjeret. Por pasi qe te gjithe ju ketu jeni student, ajo cka me se shumti me pengoi duke lexuar, eshte se te gjithe ju jeni te implikuar ne Unione te ndryshme dhe keni mbi 200 gabime drejteshkrimore. Sic thash edhe me pare, mua nuk me takon te bej kritika ndaj jush por fakti qe te gjithe jeni ne "pozita" dhe jeni nder studentet "me te mire" me pengon kur lexoj shkrime me 200 gabime drejtshkrimore.

Sic edhe e dime, ne shqiptaret jemi mesuar vetem te lavderojme "Ate qe e kemi" ose "Ate qe jemi edhe ne aty" kurse cdo here te kritikojme "TE TJERET".
Edhe une si student i UEJL-se , nuk jam i kenaqur me punen e US. Nuk mund ti fajesoj te gjithe ata qe jane ne strukturat e US, por baren me te madhe normalisht qe e kane "BOSSAT". Per te qene i pakenaqur me dikend duhet pasur fakte pse nuk jemi te kenaqur. Une kam shume fakte pse nuk jam i kenaqur me punen e US ne UEJL. Se pari, ende kam platformen e kesaj strukture e cila udheheq US , dhe duke u bazuar ne ate Platforme del qe as 20% te premtimeve nuk jane realizuar.
Se dyti, une si banor i konviktit perveq 3 ahengjeve nuk kam verejtur asnje aktivitet tjeter te organizuar nga US, e cka eshte tragjedia me e madhe, studentet as qe jane ne dijeni se kush eshte kryetar, nenkryetar dhe sekretar i US, e mos te flasim per senatoret. Mirepo, vlen te permenden disa te arritura te ketij Unioni: Summer University, ISIC etj.
Por, me ne fund mund te konkludojme se eshte bere shume pak, pothuajse asgje, duke permendur: Perseri ka deshtuar programi Work&Study, shperndarja e bursave, zgjedhja e senatoreve, transparenca, revista "euroidea" dhe shume gjera te tjera.
Tani po afrohen zgjedhjet e reja per US, personalisht favorizoj kandidatin numer 2 , Fitim Vrenezi. Nuk e favorizoj Fitimin sepse ai eshte kandidat por ajo cka me shtyen te punoj dhe besoj eshte nje grup i madh i studenteve te cilet kane vullnet dhe vizion per nje US dhe jete studentore me te mire per te gjithe ne.

Me ne fund mund te them
www.kqyre.com


----------------------------------------
My door is alwayz open, feel free to leave!
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
artan_uejl
Postuar nė: 03.04.2006, 04:11
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 24
Antari Nr: 614
Bashkangjitur: 03.04.2006USSH me ne krye kryetarin Jetmir Sejfullaun eshte ne mbeshtetje te plote te iniciative studentore ZGJOHU ne UEJL dhe USSH me qender ne Maqedoni denjesisht mbeshtet Festim Halilin dhe Hatibe Dearin ... Kjo udheheqesi do te jet ajo qe do te gjalleroj UEJL dhe gjith studentet ne tetove.
Per me teper informata www.zgjohu.org
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 03.04.2006, 09:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006PO NUK E DI NGA I MER KETO INFROMATA ARTAN -UEJL
NUK ESHTE E VERTET SE PERKARAHIM KANDIDATUREN E NDONJE STUDENTTI-KETO JAN TRILLME
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
  Postuar nė: 03.04.2006, 09:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006 Citim (Lediani @ Mar 31 2006, 04:19 PM)
I nderuar Student:

Ngaqe nuk njiheni me Kryetarin e US-UEJL-sė prandaje dhe ndoshta e keni marre guximin te flisni per te. I cili se bashku me stafin e tije ka arritur qe ceshtja me e perfolur nga studentet ishte te ri-kthehej afati i prillit per studentet e gjeneratave te kaluar, per mos folur per me teper Projektet e parapara nga ne jane vene ne jete qe diten e pare qe kemi marre mandatin..dhe tani kemi perfunduar detyrat tona studentore me sukses.

o zotri i nderuar e njoh shume mire se kush eshte kryetar i US- EUJL e di shuem mire edhe aftesite e tija si jurist-dora e majt e arsllan billallit-spiuni i fak.juridik ne uejl ,i njoh shume mire edhe aftesit e tija si gjoja studentet se me studimet eshet shume parapa studentave tjere te vyeshem ne kete universitet.
Po nuk e di se pse krenoheni me ate afat te prillit qe gjoja se ky Unionon na e ka kthyer-o zotrote i nderiar ne kur jem regjistru ne kete universitet i kemi pranu ato kushte dhe rregullore qe jane ne fuqi dhe ato vljen per ne,e jo si ju kujtohet te ndrrojne rregulloret thuajse seciloin semester

E sa per te arriturat tuajat si UNION ne uejl mundi lirisht te pyetni zonjen Adelina Marku-dhe mund te ju informoj ma detajisht....
Po u pa me kete union se cka beri per studentat-thene thjesht me fjale te tjera zene pozitat se asisten-e as nuk duhet te benin ma shume

me respekt te vecant
shkup_kercovari U-STUDENTAVE SHQIPTAR-dega uejl

[COLOR=red][SIZE=7] nderuar Student:

Ngaqe nuk njiheni me Kryetarin e US-UEJL-sė prandaje dhe ndoshta e keni marre guximin te flisni per te. I cili se bashku me stafin e tije ka arritur qe ceshtja me e perfolur nga studentet ishte te ri-kthehej afati i prillit per studentet e gjeneratave te kaluar, per mos folur per me teper Projektet e parapara nga ne jane vene ne jete qe diten e pare qe kemi marre mandatin..dhe tani kemi perfunduar detyrat tona studentore me sukses.

o zotri i nderuar e njoh shume mire se kush eshte kryetar i US- EUJL e di shuem mire edhe aftesite e tija si jurist-dora e majt e arsllan billallit-spiuni i fak.juridik ne uejl ,i njoh shume mire edhe aftesit e tija si gjoja studentet se me studimet eshet shume parapa studentave tjere te vyeshem ne kete universitet.
Po nuk e di se pse krenoheni me ate afat te prillit qe gjoja se ky Unionon na e ka kthyer-o zotrote i nderiar ne kur jem regjistru ne kete universitet i kemi pranu ato kushte dhe rregullore qe jane ne fuqi dhe ato vljen per ne,e jo si ju kujtohet te ndrrojne rregulloret thuajse seciloin semester

E sa per te arriturat tuajat si UNION ne uejl mundi lirisht te pyetni zonjen Adelina Marku-dhe mund te ju informoj ma detajisht....
Po u pa me kete union se cka beri per studentat-thene thjesht me fjale te tjera zene pozitat se asisten-e as nuk duhet te benin ma shume
me respekt te vecant
shkup_kercovari U-STUDENTAVE SHQIPTAR-dega uejl
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio