Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Eliza Dushku reklamon birrėn “Korēa”
ekselenca
Postuar nė: 09.01.2012, 15:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 944
Antari Nr: 23061
Bashkangjitur: 30.07.2009Aktorja e famshme me origjinė shqiptare Eliza Dushku do tė prezantojė evenimentin mė tė madh tė teknologjisė nė botė CES, ngjarje e cila mbahet ēdo vit nė janar nė Las Vegas tė Nevadas. Veē kėsaj ajo po e bėn mė sė miri “punėn” e Ambasadores sė kulturės dhe Shqipėrisė nėpėr botė. Kėsisoj ajo po reklamon birrėn “Korēa” edhe nė SHBA si njė prej produkteve mė tė mira shqiptare. Nėpėrmjet linjės telefonike pėr “Gazetėn shqiptare”, ylli i kinemasė amerikane ėshtė konfirmuar tashmė zyrtarisht si ambasadore e CES, njė projekt gjigant, nė tė cilin pėrfshihen emra tė njohur tė kinemasė, muzikės dhe sportit, duke prezantuar produktet mė tė reja tė teknologjisė. Sipas mediave amerikane, aktorja do tė pėrfaqėsojė ēėshtje tė teknologjisė qė lidhem me kinemanė dhe televizionin, sektor ky i cili konsiderohet si prapavija e sukseseve mė tė mėdha mediatike sot nė botė e produksioneve tė Hollivudit dhe komunikimit. Nė muajin gusht, gjatė vizitės qė ajo bėri nė qytetin e Korēės e shoqėruar nga biznesmeni Irfan Hasanbelliu nė njė mbrėmje gala, ka prezantuar birra “Korēa” si birrėn mė tė mirė nė Shqipėri. Evenimenti do tė mbahet nga data 10 deri nė 13 janar dhe pritet qė tė ftuar tė jenė personazhe VIP tė kinemasė, muzikė dhe sportit, mes tė cilėve emra si: Justin Bieber, Dennis Rodman dhe fituesja e edicionit tė fundit tė Miss America, Teresa Scanla.

Vlerėso tekstin
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio