Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shkarkohet dekani Petrit POLLOZHANI nga USHT-ja
f.ekonomik
Postuar nė: 11.01.2012, 00:57
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 27115
Bashkangjitur: 11.01.2012Me fillimin e vitit te ri 2012 ne USHT kane filluar ca linja te reja, dmth kane nisur fluturimet e dekaneve, shefave te sektoreve, shefave te kabineteve, referenteve dhe gjithcka tjeter fluturon qe nuk eshte ne orbiten mbrojtese te treshes se fuqishme Valdrina Fetai - Agron Reka - Adem Beadini.

Te plotfuqishmit e lartcekur diten e fundit te te vitit 2011, ne koktej kane shkarkuar turpshem dekanin e fakultetit ekonomik Prof. Dr. Petrit Pollozhanin (vetem e vetem pse eshte strugan dhe mban mbiemrin Pollozhani, se i frikohen ardhjes se Azizit per rektor).

Eshte shkarkuar, dmth degraduar tejmase shefi i sherbimit juridik Mr. Ardit Kamberi, njekohesisht profesor ne fakultetin Juridik (vetem e vetem pse juristit te diplomuar, dmth Ademit, si shkon per shtatit), dhe eshte derguar per referent ne fakultetit filologjik. Ardit Kamberi eshte me meritori qe ky Reka sot eshte rektor i cili ju ka be balle te gjithe klikes se udheheqsise se meparshme. Por sot mundi i tij, djersa e tij shperblehet me degradim.

Eshte shkarkuar edhe shefja e kabinetit te rektorit Ganimete Bexheti, vetem e vetem pse dikujt i pengon sinqeriteti i saj ne pune dhe morali i paster i saj. Vlen te ceket se eshte degraduar e punesuara ne sherbimin juridik Ermira Sejfulai (ka ardhe referente ne fakultetin tone ekonomik) vetem e vetem pse ka votuar BDI-ne.

Harrova te ceki se te gjithe keto me larte jane BDI, jane ato qe kane sakrifikuar gjithcka per BDI-ne dhe sot nje rektor i BDI-se i largon dhunshem.

Vllezer e motra, shpetoni USHT-ne nga turqit e Kenan Hasipit te Vrapcishtit se gjak shqiptari per kete USHT eshte derdhur.


Me indinjiate, fakulteti ekonomik - USHT
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 11.01.2012, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008Keni kerkuar -SHIKONI


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
genci_tet
Postuar nė: 12.01.2012, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 213
Antari Nr: 5644
Bashkangjitur: 04.02.2007Epo i forti.
PM
Top
arsimtari
Postuar nė: 12.01.2012, 20:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 460
Antari Nr: 24627
Bashkangjitur: 02.03.2010epo, si tua bėsh tė tjerėve, ta bėjnė edhe ty.

Vetėm te shqiptarėt ndodh qė ēdo qeveri e re i sharkon jo vetėm rektorin (qė nė njėfarė mėnyre do tė ishte logjike) poe edhe shumicėn e profesorėve.

Besoni qė UT-ja deri sot ka pasur profesorė mė tepėr se "Kirili" prej themelimit tė tij deri sot(gatise 60 vite) smile5le854sd87f.gif smile5le854sd87f.gif


----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."
PM
Top
ILLYRIAN
Postuar nė: 13.01.2012, 01:00
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 23994
Bashkangjitur: 15.12.2009Nuk e di me sa mend e kane nderuar Petrit Pollozhanin! Ishte njeri nder rektoret me te mire qe ka pasur UT-ja!

Dhe paramendoni ke e kane sjelle ne vend te tij!! TURP!
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 13.01.2012, 14:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007Tani Petrėn e kanė nxjerrė nga puna , apo vetėm e kanė vėnė nė ndonjė pozitė mė tė ulėt... ??!


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
Knight
Postuar nė: 13.01.2012, 15:18
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 26910
Bashkangjitur: 27.09.2011Pershendetje te nderuar,

Ne sferen politike jam transparent si qelqi, jo nga ceshtja e interesit, por nga fakti se nuk shof hapsire ne asnje parti politike qe vepron ne emer te shqiptareve ne MKD per pune dinjitoze.

Politika yne ne mikro plan dukshem eshte e ndikuar nga makro politika, qoft ajo e Nikolces, tajkunave apo nuk do te dija si ta quaj (Felix Brothers ne Gjermani) shqiptare qe pa piken e ndergjegjes rrotullojn cdo mjet degradues prishes dhe antinjerzor ne Europen Juglindore..

Turp per nje univerzitet si UT-ja te ndodhin gjera te ketilla. Poashtu fajin e ka unioni i studenteve i cili eshte i vdekur, dhe i drejtuar nga partite..
Turp per studentet te cilet votojne ato udheheqesa te univerzitetit.

Sa per keto funksionar te BDI-se te cile jane gjakpires te etur, kur i kap paniku do te kafshonin edhe femijet e tyre, vetem e vetem mos ju rezikohet pozita.

Shkarkojne Drejtorat e tyre, te punesuari e tyre.
Ne kohen e regjistrimit te popullates rrihnin gjoks qe cdokush do te ishte nen mbrojten e tyre, ndersa pastaj u zhduken, kur drejtoresha e Statistikes shkarkoi nga funksioni te rinjte te cilet kan qene edhe udheheqes shtabesh te tyre.. Bile bile edhe i kercenoni kur ato moren guximin te dalin ne media, me saktesisht ne Alsat-m.

Mirepo fat ne fatkeqesi eshte qe jam i sigurte qe ne vendin e ketij A. R do te vij Aziz Pollozhani (informacion i konfirmuar nga burime te larta ne Zheneve), dhe ai besoj qe do te ndryshoj shume sende ne at univerzitet.
Personalisht nuk e njoh, mirepo cdokush ishte i kenaqur kur ai ishte mandatar ne Ministrine e Arsimit, nga funksionaret deri tek pastruesit..

Te mirpresim Azizin, Inshallah nuk do te na zhgenjej, ndersa nenderkohe ruhuni nga ujqerit sepse e nuhasin fundin e tyre..
PM
Top
eneum-te
Postuar nė: 13.01.2012, 19:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010 Citim (f.ekonomik @ 11.01.2012, 01:57)
Me fillimin e vitit te ri 2012 ne USHT kane filluar ca linja te reja, dmth kane nisur fluturimet e dekaneve, shefave te sektoreve, shefave te kabineteve, referenteve dhe gjithcka tjeter fluturon qe nuk eshte ne orbiten mbrojtese te treshes se fuqishme Valdrina Fetai - Agron Reka - Adem Beadini.

Te plotfuqishmit e lartcekur diten e fundit te te vitit 2011, ne koktej kane shkarkuar turpshem dekanin e fakultetit ekonomik Prof. Dr. Petrit Pollozhanin (vetem e vetem pse eshte strugan dhe mban mbiemrin Pollozhani, se i frikohen ardhjes se Azizit per rektor).

Eshte shkarkuar, dmth degraduar tejmase shefi i sherbimit juridik Mr. Ardit Kamberi, njekohesisht profesor ne fakultetin Juridik (vetem e vetem pse juristit te diplomuar, dmth Ademit, si shkon per shtatit), dhe eshte derguar per referent ne fakultetit filologjik. Ardit Kamberi eshte me meritori qe ky Reka sot eshte rektor i cili ju ka be balle te gjithe klikes se udheheqsise se meparshme. Por sot mundi i tij, djersa e tij shperblehet me degradim.

Eshte shkarkuar edhe shefja e kabinetit te rektorit Ganimete Bexheti, vetem e vetem pse dikujt i pengon sinqeriteti i saj ne pune dhe morali i paster i saj. Vlen te ceket se eshte degraduar e punesuara ne sherbimin juridik Ermira Sejfulai (ka ardhe referente ne fakultetin tone ekonomik) vetem e vetem pse ka votuar BDI-ne.

Harrova te ceki se te gjithe keto me larte jane BDI, jane ato qe kane sakrifikuar gjithcka per BDI-ne dhe sot nje rektor i BDI-se i largon dhunshem.

Vllezer e motra, shpetoni USHT-ne nga turqit e Kenan Hasipit te Vrapcishtit se gjak shqiptari per kete USHT eshte derdhur.


Me indinjiate, fakulteti ekonomik - USHT

Vet e deshtet, vet e moret, vet dilni nqosh :)


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 13.01.2012, 20:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Nuk eshte per tu ēuditur,,keta veprime jane normale,,ne anarki sundohet me lehte,,
BDI-se Reka u nevojiteshte per te politizuar Univerzitetin me ngjyra BDI-ste, tani ai mbrohet qe te mos i ndodhi si Rektorit te meperparshem,,
Kur kuadrot punesohen ne baze te kritereve tjera e jo ne baze te cv akademike eshte veshtire te evitohen kesi lloj aksidentesh,,,me shnet na qofte,,
Njeri Univerzitar, patriot dhe intelektual nuk futet ne loja te turbullta qe i propozon partia,, Tash Univerzitaret e kane rastin ta depolitizojne USHT-ne dhe te udhehiqet nga shkencetar dhe jo nga lojalista partiak,,nese nuk eshte vone
Mos ja nxjerrni fundit,,USHT-ja nuk eshte Univerzitet,,
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio