Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zbulohen arsyet e vėrteta tė tradhtisė
Lexo
Postuar nė: 23.01.2012, 13:06
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Meshkujt dhe femrat njėsoj tradhtojnė, ndėrsa arsyeja kryesore ėshtė mospėrputhja mė dėshirat dhe nevojat e jetės.
Duke lexuar revista, shikuar televizion dhe duke folur me miqtė dhe tė njohurit shpesh pyesim: Pėrse meshkujt tradhtojnė? Por duke qenė se edhe femrat janė poaq tė pabesa, sikurse anėtarėt e gjinisė sė fortė, nuk mund tė jemi joreal, por duhet tė pranojmė faktin se tradhtia ėshtė e ndėrsjellė.

Tradhtia ėshtė njė arratisje nga problemet dhe vendimet e jetės qė kurrė nuk pėrfundon ashtu siē planifikojmė. Arsyet se pėrse tradhtojmė janė nga mė tė ndryshmet. Ato janė bėrė objekt studimi pėr shkencėtarėt dhe psikologėt. Por, pėrse tradhtojmė?

Kthesa e jetės dhe pengesat
Zakonisht njerėzit ndodhen nė marrėdhėnie tė cilat i kanė ndėrtuar mbi bazėn e besimit reciprok dhe tė pėrkushtimit. Por, ēėshtja kryesore ėshtė pėrballja me ulje-ngritjet nė raporte ēift, zhgėnjimet dhe pritjet qė sjell jeta? Fillimet janė gjithmonė tė pėrsosura, ndėrsa dashuria ndihmon pėr tė kapėrcyer, ose mė mirė shmangur tė gjitha pengesat.

Me kohė lumturia qė mund tė kishte ekzistuar nė fillim nis e tretet e bashkė me tė tretet edhe detyrimi i brendshėm qė kemi pėr t’i qėndruar besnik tjetrit. Por, a mund tė zgjasė njė gjė e tillė? Dhe, a jeni tė gatshėm tė sakrifikojė lumturinė qė tė keni mbėshtetjen e partnerit? Kėto janė pyetje qė kur pėrballeni me problemet, ju thjesht duhet tė gjeni pėrgjigje. Jeni tė sigurt se marrėdhėnies suaj i ka ardhur fundi dhe ju, me apo pa vetėdije, kėrkoni lumturinė te dikush tjetėr, pa probleme nė lidhje dhe shqetėsime!

Pritjet afatgjata
Nė njė raport ēelės kryesor janė marrėdhėnie cilėsore me partnerin. Pritjet nė tė njėzetat nuk janė tė njėjta me ato nė tė tridhjetat apo dyzetat, qė do tė thotė se njerėzit ndryshojnė, rriten, pėrparojnė, por edhe pritjet ndryshojnė. Pėr tė ditur se nė cilėn fazė jeni me partnerin tuaj, pyeteni veten pėr dėshirat dhe bisedoni me partnerin pėr tė ardhmen tuaj duke krahasuar dėshirat dhe planet.

Problemet lindin pėr shkak tė mungesės sė komunikimit dhe kėrkesave jo gjithmonė reale, pas tė cilave, zakonisht pason zhgėnjimi dhe tė ikja nė njė botė imagjinare qė mund t'ju ofrojė njė person tjetėr. Gjėja mė e rėndėsishme qė ju duhet tė bėni ėshtė tė tregoni ēka prisni nga partneri dhe atė ēka kėrkon nga ju, pėrndryshe do tė trokisni nė errėsirė, do tė krijoni energji negative e cila me kohė, rritet pėrfundimisht nė diēka shumė mė tė keqe.


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
Zulejha
Postuar nė: 31.01.2012, 22:53
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 27166
Bashkangjitur: 30.01.2012Te thjeshtojme arsyet.

Meshkujt tradhetojne sepse e kane ne GJAK, e femrat me siguri per te marre HAK. smil4a8ad6df85dde.gif
PM
Top
Njona_GV
Postuar nė: 31.01.2012, 23:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1624
Antari Nr: 23069
Bashkangjitur: 01.08.2009 Citim (Zulejha @ 31.01.2012, 23:53)
Te thjeshtojme arsyet.

Meshkujt tradhetojne sepse e kane ne GJAK, e femrat me siguri per te marre HAK. smil4a8ad6df85dde.gif

Kjo qe ke thon, mendoj se eshte mese e vertet, pooorr, ndonjeher edhe kejt n'varet prej tipit te njeriut. S'jon krejt gishtat t'njejt smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
- Find someone who can change your life .. not just your relationship status .
PM
Top
want3d
Postuar nė: 31.01.2012, 23:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Thjesht, pasimi i epshit,dhe mosknaqja me ate qe te ka dhene Allahu.


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
ßina
Postuar nė: 31.01.2012, 23:19
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Zulejha @ 31.01.2012, 23:53)
Te thjeshtojme arsyet.

Meshkujt tradhetojne sepse e kane ne GJAK, e femrat me siguri per te marre HAK. smil4a8ad6df85dde.gif

Haku me i mire, eshte tradhetarit mi mshu shkelem e me qu ne RR.S., e jo me tradhetu me shti veten ne thes me tradhetaret. smil3dbd4d99c6eaa.gif

Tradhetojne ata qe e kane ne gjak tradhetine pa marr parasysh gjinine, tradhetia ka vetem nje emer TRADHETI (as mashkull as femer), se per me tradhetu nje mashkull i nevoitet nje femer, e femres i nevoitet mashkulli. smil3dbd4dcd7b9f4.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Jasemin
Postuar nė: 31.01.2012, 23:46
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 27167
Bashkangjitur: 31.01.2012Tradhtojm sepse njeriu nuk eshte i knaqur asnjehre me at cka ka dhe i ka falur Zoti.Edhe nese do pershtaten 100% cifti ndermjet,nuk i iken dot tradhetsie ai qe deshiron ta beje.

Nuk jan te gjithe tradhetar, e.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio