Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A po del Albin Kurti tradhtar?
 
A po del Albin Kurti tradhtar?
Po [ 4 ]  [16.00%]
Jo [ 8 ]  [32.00%]
Nuk besoij [ 13 ]  [52.00%]
Gjitėsejt vota: 25
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
GAZETARI23
  Postuar nė 29.01.2012, 16:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Kamishi ultimatum Kurtit: Trego pėr lidhjet me serbėt

Deputeti i Partisė Demokratike tė Kosovės, Bekim Haxhiu, nuk e ka ndėrmend tė ndalet.

Sot nė mesditė, ai ka dalė nė njė konferencė pėr media, ku sėrish ka kėrkuar nga Lideri i Vetėvendosjes, Albin Kurtit, qė tė sqaroi, sipas Haxhiut, lidhjen e tij me serbėt.

Bekim Haxhiu, i njohur si Kamishi, ia ka caktuar Albin Kurtit 8 shkurtin si “afatin e fundit pėr t’iu pėrgjigjur pyetjeve tė tij”.

“Kurti ka afat deri mė 8 shkurt, ora 24:00, qė t’iu pėrgjigjet tri pyetjeve tona. Nėse nuk e bėnė kėtė, me 9 shkurt do tė dalė publikisht dhe do t’i jap tė gjitha faktet pėr kėto qė i thashė”, ka thėnė Haxhiu.

Mė pas, ai i ka pėrsėritur pyetjet pėr Kurtit, pėr tė cilat kėrkon pėrgjigje deri mė 8 shkurt.

“E ka pėr obligim moral ndaj opinionit qė t’i pėrgjigjet pyetjeve. E para, Pse ėshtė takuar me serbėt nė Klinė nė vitin 2004? Tė tregojė se kush janė ata serbė me tė cilėt ėshtė takuar, a janė kosovarė apo tė Serbisė dhe pse ka qenė i mbuluar me batanije kur ėshtė takuar me ata? E dyta ka tė bėjė me gruan serbe me tė cilėn ėshtė takuar vazhdimisht nė Pozharevc si dhe ėshtė parė edhe nė Prishtinė? E treta, duhet tė tregojė se ēka pėrmban letra tė cilėn e ka marrė me 28 shtator tė 2011’ės nga vajza e ministrit tė Milloshevicit”, iu ėshtė drejtuar pėr tė dytėn herė Haxhiu liderit tė Vetėvendosjes, Albin Kurtit.

E partia e kėtij tė fundit hiē mė larg se dje nė njė konferencė pėr media kėto i ka quajtur shpifje.


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
babarekes
Postuar nė 29.01.2012, 16:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9373
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009A edhe ky tradhtar a??

E kush eshte i mirrr te ne shipet a???

hm pastaj ska faj maqedoni qe thot
NE MESIN E 2 SHQIPTARVE KA 3 SPIUNA.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
vendos.vet
Postuar nė 29.01.2012, 16:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 225
Antari Nr: 27144
Bashkangjitur: 24.01.2012nuk besoj jan shpifje


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar
PM
Top
MIX
Postuar nė 29.01.2012, 16:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Populli me i lasht i ballkanit, nder me te lashtit e Evripes dhe botes, nuk lam njeri pa shpall tradhtar......kush jemi ne atehere, a meritojme ate qe kerkojme dhe qe pretendojme te arrime?!?!?!/Turp, kaq ndasi ne patriot dhe tradhtar eshte vetia me e keqe qe na karakterizon si popull........kush jane patriotet?!?!?!/Kush i beni keto pune qe u bone gjer me tash dhe kush i prishi ato pune qe do ishin dasht mu bo?!?!?Domethone vete ne a! Turp, a ka popull tjeter qe eshte e keqja kaq e madhe e vetvetees?!?!?!?!
PM
Top
Albana_gl
Postuar nė 29.01.2012, 16:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009"Nuk besoj"

Kam qene, jam dhe do jem gjithmone me Vetevendosjen, por prap nuk i dihet kesaj loje, edhe une me padurim pres t'iu pergjigjet Albini ketyre pyetjeve, ngaqe edhe une jam shume kurioze, sepse kurrkush nuk flet keshtu pa fakte apo thjesht "shpifje" kam patur jashtzakonisht simpati per Albinin dhe veprimet e tij deri me tani, po le te shohim me vone... Hmmmm...


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė 29.01.2012, 17:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006Nuk do dali tradhetar po do dali dyftyresh i perzier sa me shqiptart aq edhe me armiqet dhe tani mjer populli.Duhet te japi sqarime ne lidhje me keto akuza qe ja bejne kaq te sakta, nese don te ket me shume besim dhe transparante.


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
xhon
Postuar nė 29.01.2012, 17:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 266
Antari Nr: 14587
Bashkangjitur: 25.03.2008"Nė vendin tonė mbretėron konfuzioni i pesė anarkive E para, anarkia fetare: katėr fe tė ndryshme qė s'kanė zėnė rrėnjė nė zemrėn e njė populli pagan. E dyta, anarkia sociale: kėtu s'ka as klasė bejlerėsh, as klasė bujqish, as klasė burxhoazie. Kėtu bujku ėshtė mė bej se beu, beu mė bujk se bujku. Kini njė shembull tė bukur nė Partinė Popullore, e cila mbahet sot nė fuqi prej bejlerėve. E treta, anarkia morale: kėtu qeni s'njeh tė zotin; kėtu karakteret lopėsohen, qullosen dhe ndėrrojnė forma dita ditėn si nė kaleidoskop. Kėtu ambiciet janė pa fre e pa kufi. Kėtu i padituri i di tė gjitha dhe i pazoti ėshtė i zoti pėr tė gjitha. E katėrta, anarkia patriotike: kėtu brenda nė njė ditė, si me magji, trathėtori bėhet patriot dhe patrioti trathėtor. Kėtu shohim pėrpara syve tanė tė kapardisen si patriotė tė mėdhenj, ata qė kanė luftuar pėr "harfet" e pėr flamurin e babės, qė kanė djegur Shqipėrinė e Mesme ose ata qė janė puthur me andartėt e i kanė ndihmuar pėr tė shkretuar anembanė Toskėrinė; kėtu si mė thoshte njė mik, ėshtė mė mirė tė jetė njeriu trathėtor e tė shikojė interesin e tij e tė jetė i sigurt qė tė nesėrmen do tė proklamohet patriot i madh. E pesta, anarkia e idealeve: kėtu idealet e errėta, tė shtrembra e tė mumifikuara tė Fanarit e tė Buharės pėrfyten e pėrleshen nė njė luftė pėr vdekje me idealet e gjalla, elegante dhe tė ndritshme tė Perėndimit; na mungojnė vetėm idealet e antropofagėve. Po pėr tė zėnė vendin e ketyre kemi kolltukofagėt, krimba tė verdhė me kokė tė zezė, qė rriten me plagėt e infektuara tė Shqipėrisė nė lėngim, kėpushė, qė mund t'i copėtosh, po jo t'i ē'qitėsh nga trupi qė kafshojnė e thėthijnė. Herodoti na tregon se nė betejėn navale tė Salaminės, njė athenian kapi njė anije persiane me dorėn e djathtė e s'e lėshonte gjersa ia prenė; ahere e kapi me dorėn e mėngjėr; ia prenė edhe kėtė; ahere e kapi me dhėmbė dhe s'e lėshoj gjersa i prenė kokėn. Sikur tė ngjallej Herodoti pėrsėri do tė shikonte qė kolltukofakėt tanė janė mė tė fortė se ky trim legjendar i vjetėrsisė greke. Qė t'i ēqitėsh kėta tanėt nga kolltuku duhet t'u preē jo vetėm duart e kokėn, po edhe kėmbėt e trupin."


http://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Besoj se mjafton kjo pergjigje.....

PM
Top
nightelf
Postuar nė 29.01.2012, 18:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008Keta lojra politike cdo kund egzistojne, une personalisht nuk besoj, mendoj se eshte vec nje blef por perseri kur nuk i dihet kur eshta te politika cdo gje eshte e mundur.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
festoo
Postuar nė 29.01.2012, 18:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 25603
Bashkangjitur: 14.11.2010nuk jam nga kosova po kam nji pyetje per ata qe i njohin keta udheheqes te vetevendosjes.
cili nga keta udheheqes te VV KURTI,KONJUFCA,ALBULENA HOXHA etj etj ,kan te dhene deshmore nga familjet e tyre ne luftrat qe jan zhvillu nga 1912-2001.
( keta jan te gjithe femij funksionaresh te ISH JUGASLLAVIS)
PM
Top
katilka
Postuar nė 29.01.2012, 19:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 234
Antari Nr: 16467
Bashkangjitur: 19.07.2008 Citim (festoo @ 29.01.2012, 19:33)
nuk jam nga kosova po kam nji pyetje per ata qe i njohin keta udheheqes te vetevendosjes.
cili nga keta udheheqes te VV KURTI,KONJUFCA,ALBULENA HOXHA etj etj ,kan te dhene deshmore nga familjet e tyre ne luftrat qe jan zhvillu nga 1912-2001.
( keta jan te gjithe femij funksionaresh te ISH JUGASLLAVIS)

nese kishte me tan dhen dikush nje pergjigjeje te till, po du me dit ne qfar konkludimi don me arrit ti???


----------------------------------------
ich bin nicht hier.......:P:P:P
PM
Top
BESI_TE
Postuar nė 29.01.2012, 19:19
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008Nuk kisha dashur asnjiher te besoj, por eshte gjithcka e mundshme, neve nuk mund te ja njohim sekretet e tjetrit, andaj them gjithcka eshte e mundshme!

Tani me kete qe ka thene ky se eshte i gatshem te ja nxjer faktet per ta deshmuar tradhetin e Albinit, me ben te dyshoj ose ne tradhetin e Albinit, ose ne tradhetin e Bekimit ndryshe Gymyshi-Kamishi smil3dbd4e29bbcc7.gif

Bekimi do del tradhetar per mua nese nuk posedon fakte qe te deshmoje te perfolurat e tija kunder Albinit, a me bo me ja nxjer faktet Albinit kinse ai vertet bashkpunon me serbet, ateher do bindem se levizjet e VV-es me ne krye Albinin kane qene te adresuara ne dem te Kosoves dhe ne dobi te serbis, mbetet te shofim cili nga keta dy do dele gjer me 9. Shkurt tradhtari i radhes i Kosoves!


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top
Dreni1
Postuar nė 29.01.2012, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 27114
Bashkangjitur: 10.01.2012Kom fillua me dishua ne pdk,po me doket qe jan ba si menduh thaci i pdsh me dosjet kunder ali ahmetit.
PM
Top
dasaaa
Postuar nė 29.01.2012, 20:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Albin ske nejt rehat ne burg a smil3dbd4ddd6835f.gif

Albin Kurti e ka deshmu veten sikur Student,ka qen besa edhe eshte ni njeri i fort,me kto protesta dhe me do gjana pe humb veten po nejse eshte pun per te.
Tash na dulen edhe kto fjal,per te cilat nuk mundem as mi mohu,as me u pajtu,ngase nuk kam fakte,por te ne thojn pa hanger huder nuk te vjen era.

Nese eshte e vertet kjo vertet keq,nese nuk eshte e vertet turp per ata qe mundohen me perly emrin e ni njeriu te madh.
Hajr inshalla


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
---OXO---
Postuar nė 29.01.2012, 20:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008S'ka eshte apo s'eshte e mundeshme.

Nuk duhet te na interesoj asgje nga e kaluara e ketije personi, sepse ai gjate tere jetes se tije mbase ka pasu shance qe te takohet me serb dhe serbe, per qellime te tija personale, por deri sa ne ate kohe s'ka qene faktor dhe nuk eshte mar me politik, natyrisht qe duhet amnestuar, (gjithsesi verzijoni zyrtar nga i akuzuari s'eshte dhene)

Ajo qe duhet te n'a shqetesoj eshte , se cili nga funksionaret kych eshte takuar (dhe po takohet) me armikun sllav edhe ateher kur mer obligime ne udheheqesi te popullit.
Pse duhet te jete e patjetersueshme qe nje funkionar doemos duhet te kete familjar deshmore te kombit? Apo mos vall ata qe organizuan keto luftra,i dolen zot ketij vendi?

Gjithsesi, nuk kam informata per Albinin se a eshte apo s'eshte tradhetare, vetem dije se cdo iniciativ qe ka ndermarur deri me sot ka qene ne te mire te popullit dhe te kombit. Ai eshte pishtar i bashkimit te kombit dhe trojeve , nje ender qe e ka kapluar per nje shekull te tere, popullin tone.

Po pse vall tradhetar?

Apo pse ua prish Saliut dhe Thachit kembet e kolltuqeve? Apo pse nuk do te jene "keta veteranet e lirise" me ne sknenen udheheqese politike?

Deri sa si popull do te besojm se trimi dhe atdhetari jane tradhetari dhe shpijuni , e tradhetari e shpijuni jane trimi dhe atedhetari, gjithmon ne kete gjendje qe jemi ,,,, do te jemi


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
ßina
Postuar nė 29.01.2012, 20:34
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8250
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Lind pyetja, ky fare Bekim Haxhiu - Kamishi, ku i paska marr keto informata e fakte per Albinin?

smil4a8ad6df85dde.gif


Nese keto aluza nuk jane te verteta, atehere do deshiroja qe ky fare Kamishi te denohet per akuza kaq poshteruese e te randa qe i ben Albinit. smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio