Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jeta .......
Zedka
Postuar nė: 29.01.2012, 17:14
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Thon se Jeta eshte nje enderr per te urtin, nje loje per budallan, nje komedi per te pasurin, tragjedi per te varferin, me nje fjal rrug mjaft e gjat dhe me mundime deri te finalja.
Tani ne si protagonistet kryesor se jemi ne ket jet.
A Duhet te Luajm per te fitu Diqka APO te luajm per tu argetu dhe per te qen te lumtur?

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Anika
Postuar nė: 29.01.2012, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Na duhet vetėm tė marim rolet pėrkatėse dhe ato profitabile, tė cilat na sjellin tė mira tė pafundme pėr nė tė dy botėrat nga jeta dha shtu t'a jetojmė. Kohėn duhet shfrytėzuar deri nė limitin e fundit dhe edhe nėse vjedhim prej kohės ne fitojmė jetėn e lumtur dhe tė frytshme...

Jeta ėshtė si njė tortė, ku nė vend tė qirinjve mbajmė ndezur shpresat...derisa vdekja t'u fryje nė “Ditėlindjen e vet...!”

Jeta tė rrėzon poshtė ndonjėherė.
Tė frikėson dhe gėrvishtje tė krijohen nė zemėr.
Por do tė vijė njė ditė qė do tė kuptosh se nuk je thjesht njė i mbijetuar, por njė luftėtar/e.
Ti je mė i/e fortė se ēdo gjė qė jeta tė hedh mbi shpinė.
Mbaje mend, Ti je vetė jeta jote andaj shfrytėzoje nė maximum.


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio