Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Parullė ofenduese pėr shqiptaret nė mes tė Shkupit
r.mislimi
Postuar nė: 03.02.2012, 12:30
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Fotografi e jashtme
Persona, deri mė tani tė panjohur pėr policinė, nė mes tė Shkupit, nė garazhin e posa inauguruar nė lagjen Kapishtec, kanė vendosur njė pankartė tė gjatė rreth 20 metra me mbishkrim qė ngjall urrejtje ndėretnike dhe ndėrfetare. Mbishkrimi ėshtė shkruar nė maqedonisht nė njė pėlhurė tė bardhė: “Palite crkvi na sveta zemja, kleti dusmani ima da ve nema” (Ndizni kisha nė tokė tė shenjtė, armiq tė mallkuar, do t’ju shfarosim). Nga Komuna Qendėr, nė territorin e tė cilės ėshtė shkruar mbishkrimi ofendues, thonė se ky ėshtė akt me tė cilin merren mendjet e sėmura. Tė tmerruar me parullat e vendosura nė garazhin qė u promovua tė mėrkurėn nga ana e kryetarit tė komunės, Vlladimir Todoroviq, zyrtarėt e kėsaj komune janė shprehur se menjėherė pas reagimit tė gazetės “KOHA” pėr aktin e shėmtuar, ekipet pėrkatėse janė dėrguar nė terren pėr t’i hequr parullat. “Komuna e Qendrės rreptėsishtė e dėnon aktin e vendosjes sė mbishkrimit nė garazhin, nė lagjen e Kapishtecit. Pėr mendimin tonė gjestet ose veprimet e ngjashme janė nė kundėrshtim me dimensionin njerėzor dhe me respektimin e tė drejtave tė njeriut dhe tė njėjtat mund tė rezultojnė me ndarje tė pabaza tė popullatės vendase”, thotė Jovica Ackovski, zėdhėnėsi i Komunės sė Qendrės. Sipas tij, gjatė orėve tė pasdites sė enjte shėrbimet pėrkatėse tė komunės kanė mėnjanuar pėlhurėn e vendosur nė garazhin e ri, ndėrsa nė emėr tė komunės ai ka apeluar institucionet tė gjejnė dhe sanksionojnė personat qė kanė bėrė aktin e shėmtuar vetėm pak orė pas lėshimit nė pėrdorim tė garazhit tė ri. Policia nuk ėshtė e njoftuar me rastin, ndėrsa vetėm premton se nė rast tė zbulimit tė autorit, i njėjti do tė sanksionohet. “Deri mė tani nuk ėshtė paraqitur rasti nė fjalė. Megjithatė, nė rast se do tė zbulohet identiteti i autorit, menjėherė do tė merren masa pėr sanksionimin e tij”, deklaroi Liza Bendevska, zėdhėnėse e Sektorit pėr Punė tė Brendshme nė Shkup. (A.Z./KOHA)


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
ylly007
Postuar nė: 03.02.2012, 15:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006nuk ėshtė pėr tu habitur !
kur pėrfaqėsuesit e shqiptarve (disa hajdut) thuan se nuk i kan degjuar dhe shikuar ofendimet qė u bėhen shqiptarve haptas edhe ate nga tė hollat e tyre blehen biletat pėr tė ofenduar
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio