Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rufi Osmani, lideri mė i votuar tek shqiptarėt
Pollogu
Postuar nė: 03.02.2012, 14:33
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 14
Antari Nr: 26246
Bashkangjitur: 10.03.2011Osmani, lideri mė i votuar tek shqiptarėt

Politika konstruktive, pėrfaqėsimi i denjė i interesave tė shqiptarėve nė parlament, menaxhimi i suksesshėm me pushtetin lokal, transparenca dhe disponimi pėr bashkėpunim politik tė opozitės, sipas analizave tė RDK-sė, janė faktorėt kyē qė nė hulumtimin e fundit tė gazetės “Dnevnik” tė realizuar nga Agjencia “Rejting”, dy e treta e qytetarėve shqiptarė (65%) tė kenė shprehur mendim pozitiv pėr kryetarin e Rilindjes Demokratike Kombėtare, Rufi Osmani.

“Pėr kryetarin e partisė shqiptare nė pushtet, Ali Ahmeti, mendim pozitiv kanė gjysma e shqiptarėve (52%), ndėrsa pėr kryetarin e PDSH-sė, Menduh Thaēi – 42%.

Mendim pozitiv pėr Osmanin kanė edhe qytetarėt e etnikumeve tjera, fakt ky qė bėn qė krahasuar me liderėt tjerė partiakė shqiptarė, tė jetė nė avantazh bindėse”, thuhet nė njoftimin e RDK-sė.

E veēanta e kėtij hulumtimi sipas kwtij subjekti politik ėshtė se, krahas liderit Osmani pėr tė cilin pozitivisht janė deklaruar edhe mė herėt pjesa dėrmuese e shqiptarėve, tani edhe partia tė cilėn ai e udhėheq, ka njė ngritje tė dukshme, gati se tė barabartė me partinė mė tė madhe opozitare shqiptare.

Sipas analizave tė RDK-sė, pėrqindja e madhe e tė papėrcaktuarve (40%) flet qartė se qytetarėt e Maqedonisė janė tė zhgėnjyer nga qeverisja aktuale me vendin, si dhe janė rezervuar nė prononcimin e tyre pėr shkak tė presioneve nga pushteti aktual. (INA)


http://ina-online.net/maqedoni/13853.html
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 03.02.2012, 14:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012heheheh,paska fug do lek ka dnevniki puca rufi
PM
Top
sweet_THUG
Postuar nė: 03.02.2012, 15:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 739
Antari Nr: 25796
Bashkangjitur: 21.12.2010 Citim (trimi.80 @ 03.02.2012, 15:41)
heheheh,paska fug do lek ka dnevniki puca rufi

Shum gabim je o trim

Tkishe gjuj lek ka "dnevniku" 100 % do ti dilte anketa nga ana tij ,
populli shqiptar ne maqedoni nuk jan edhe aq debila , kan nis ti shohin punet sic jane.

I vetmi Rufi Osmani qe ka kapacitet intelektual per tju ber balle shkijeve ,
Ali Ahmeti dy fjal zdin ti lidhe , ka msu me dhjetra thenie te popullit dhe i perdoren ato si debil ,
e lagu bishtin dhelpna se lagu bishtin dhelpna - ksaj i thuet intelektualizem a pifff
----------------------------------------
I love doing things that others can't , I love beeing an alpha male.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 03.02.2012, 15:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012per sweet_THUG : vetem kete tregoma a eshte logjike qe si parti RDK(e Rufi Osmanit) te jete e fundit me 2,9 perqind e votuar ne ankete,kurse Rufi Osmani i pari,hajt sqaroje kete?kjo te ben ta kuptosh se eshte e futme kot,si ato anketat qe beheshin para zgjedhjeve e skishin te bejn asgje me realitetin.Vetem anketat e IRI(agjencise amerikane)gjithnje jane treguar me te sakta e kta tjerat jane krejt si ju konvenon vet
PM
Top
studentiGV
Postuar nė: 03.02.2012, 15:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 26641
Bashkangjitur: 10.06.2011Eshte shume e logjikshme kjo , sepse njerzit i besojne Rufi Osmanit , por se jane te blokuara neper parti tjera per shkaqe te ndonje familjari ose punsime prandaj votojn Bdi , ndersa sa i perket se kush mund ta udheheq me mir tregon edhe vet sondazhi Rufi Osmanit i besojne me shume
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 03.02.2012, 15:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (studentiGV @ 03.02.2012, 09:13)
Eshte shume e logjikshme kjo , sepse njerzit i besojne Rufi Osmanit , por se jane te blokuara neper parti tjera per shkaqe te ndonje familjari ose punsime prandaj votojn Bdi , ndersa sa i perket se kush mund ta udheheq me mir tregon edhe vet sondazhi Rufi Osmanit i besojne me shume

hahaha,sa qesharak qenke,po anketa behet nepermjet tel pa emer dhe pa mbiemer dhe aty nuk frigohet askush ta thote at qe mendon,si kan mund ta thone per Rufiun e skan mund per partine,mendo mire se ja paske fut pak si pa mendu mire
PM
Top
sweet_THUG
Postuar nė: 03.02.2012, 15:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 739
Antari Nr: 25796
Bashkangjitur: 21.12.2010Ju te bdi-se shum qesharak jeni , nje kohe i ofronit Rufi Osmanit poste udheheqese vetem qe te jet bdi , tash sbon , komuna qe udheheq Profesori asnje te hyre si vjen nga ministria me qellim qe te deshtone , e ai per kundrazi e nxori komunen nga borxhet qe e kishte fut ish kryetari Bejta me tjeret.

Si erdhet ju ne pushtet filluan te zezat , ti numroj disa : ligji per tpjell kaurkat ,imaj treto dete , enciklopedia , librat historik ku fyen shqiptaret si te ardhur nga malet , kisha , burgosje e bastisje , filluan te vriten ish luftetaret e Uck-se , u vra Adem Jashari i Ilirides - Harun Aliu , u ndertuan permendore e luana me te hollat e shqiptarve ..... mos vazhdoj se sigurisht edhe antaret tjere do te shtojne dicka .

Me fjal tjera jeni turp i kombit , si raca e Ahmet Zogut nje kohe njejt jeni bere


----------------------------------------
I love doing things that others can't , I love beeing an alpha male.
PM
Top
musa56
Postuar nė: 03.02.2012, 15:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010E reja te kjo ankete eshte se eshte rritur rejtingu i RDK-se.
Tani eshte gati se i barbarte me te PDSH-se.
Edhe para zgjedhjeve per Rufiun kishin mendim shume poztiv, por shkaku i mungeses se strukturave, ai mendim nuk efektuonte edhe rejting.
Tani kur ka zgjedhur vetem dy dege (GV dhe TE) menjehere ndryshoi situata ne te mire.
Paramendoni pas strukturimit te plote dhe pas mbajtjes se Kongresit???!!!!
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 03.02.2012, 15:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 03.02.2012, 15:41)
heheheh,paska fug do lek ka dnevniki puca rufi

hudhja e lekėve ju shkon juve pėr dorre !
e vėrtetuat nė zgjedhjet e fundit nė gostivar i blejtėt votat prej 1000 denarė e pėrpjetė
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 03.02.2012, 15:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (sweet_THUG @ 03.02.2012, 09:28)
Ju te bdi-se shum qesharak jeni , nje kohe i ofronit Rufi Osmanit poste udheheqese vetem qe te jet bdi , tash sbon , komuna qe udheheq Profesori asnje te hyre si vjen nga ministria me qellim qe te deshtone , e ai per kundrazi e nxori komunen nga borxhet qe e kishte fut ish kryetari Bejta me tjeret.

Si erdhet ju ne pushtet filluan te zezat , ti numroj disa : ligji per tpjell kaurkat ,imaj treto dete , enciklopedia , librat historik ku fyen shqiptaret si te ardhur nga malet , kisha , burgosje e bastisje , filluan te vriten ish luftetaret e Uck-se , u vra Adem Jashari i Ilirides - Harun Aliu , u ndertuan permendore e luana me te hollat e shqiptarve ..... mos vazhdoj se sigurisht edhe antaret tjere do te shtojne dicka .

Me fjal tjera jeni turp i kombit , si raca e Ahmet Zogut nje kohe njejt jeni bere

ja pergjigja:sa i perket se kush ku ka shku ja te tregoj une,ne 2001 dhe pas lufte Rufiu enderronte te fotografohet me Ali Ahmetin,dhe ka plot foto dhe ju ndoshta i keni pa,kurse per poste po,ke te drejte i ka ofru nje vend ministri por Rufiu si mendjemadh qe eshte dhe narcist ka desht te behet nekryetar partie a per ate akoma seshte i pregaditur se deri sa injoron koleget e vet si dhe intelektualet tjere smund te behet udheheqes.
A sa per ligjet e BDI-se ja:legalizimi i UT-se(kurse Rufiu yt hiku nga UT shkoi ne Shtul pak para legalizimit te UT-se,sepse ne Shtul i afrohej rroge prej 1 mije euro dhe e la UT-ne pseudopatrioti per rrogen e shtulit),punesimi i mbi 6 mije shqiptareve gjithandej neper institucione ku u rrit perfaqsimi dukshem i shqiptareve,avancimi i ligjit te gjuhes,perdorimi i flamurit(per te cilin Rufiu i yt henger burg),bllokimi i ratseve te HAges(kete ska mund ta beje as qeveria e Kosoves,pasi keto dite behet gjykimi i Fatmir Limajt,i cili u kthye nga Haga si i pafajshem por u procedua nga gjyqet e kosoves,kurse ktu u bllokuan dhe u amnestuan rastet e kthyera te HAges,ku u amnestuan 70 te perndjekur),"treto dete: qe thua ti sllavisht,marrin edhe shqiptarėt dhe pse ne fillim ishte vetem ne rajonet ku nataliteti eshte i vogel,a don hala?
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 03.02.2012, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 03.02.2012, 16:50)
perdorimi i flamurit(per te cilin Rufiu i yt henger burg)"treto dete: qe thua ti sllavisht,marrin edhe shqiptarėt dhe pse ne fillim ishte vetem ne rajonet ku nataliteti eshte i vogel,a don hala?

mos gėnje se prap do dalėsh te urra e sirratit ! keshtu thotė lideri jot !
flamuri perdoret ne krahasim 3 me 1 me ate ventillatorit

ligjin e natalitetit DUISTĖT e votuan vetem per SHKIJET
kurse gjykata e ktheu prrapė me konstatimin ose pėr tė gjithė ose pėr askėnd
PM
Top
sweet_THUG
Postuar nė: 03.02.2012, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 739
Antari Nr: 25796
Bashkangjitur: 21.12.2010m2001 edhe un kam dasht te fotografoem me Ahmetin ,edhe gjith populli shqiptar se menduam se jan patriot , nuk jena 2001 me , u pa puna e Ahmetit se na dul ma bithaxhi se krejt

Cfar ligji tgjuhes keni pru , A JE I SIGURT

Per flamurin dakordoem prut ligj ,qe e zvogloi per 3 her tjet ma i vogel se flamuri i sllavo maqedonve , per kete pajtoem ktu 100%


du hala normal!


----------------------------------------
I love doing things that others can't , I love beeing an alpha male.
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 03.02.2012, 16:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007dmth kjo i bije se te tjeret qe jane kryetar te marin mesim nga rufi osmani!!


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 03.02.2012, 16:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008Ky eshte lideri me i kompletuar ne Maqedoni ,por se shka po i shkon keq spo e kuptoj ...........

Ndoshte shoqria shqiptare eshte bere e koruptuar duke votuar lider te koruptuar .........dhe bashkarishte te koruptuar po jetojme

Se te kesh nje Ali politikishte kaq te dobet ,dhe nje Menduh fund e kry te koruptuar ,dhe te mos kete hapsire per lider te tjere,kjo eshte e paspjegueshme .............pra definitivishte medoemos ktu kemi te bejm edhe me kapacitetin shoqror shqiptar

Ky postim ėshtė ndryshuar nga vllahi nė 03.02.2012, 16:43


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 03.02.2012, 16:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Pse nuk behet nje Sondazh:

CILI LIDER I PAGUN ME SHUM VOTAT?

ta shohem kush da fitoj ket dhe kjo dot jet ajo pasqyra REALE e zgjeedhjeve.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio