Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vazhdojnė fyerjet ndaj shqiptarėve ...
Shqipo
Postuar nė: 03.02.2012, 16:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Po keto a jane te cmendur qe nuk marrin vesh??\
Besoj mund te kete donje prapavije dhe korrdinim te errte aty...


Vazhdojnė fyerjet ndaj Shqiptarėve

03/02/2012


Megjithė apelet e shumta pėr uljen e tensioneve nėpėr terrenet sportive dhe ndalimin e fyerjeve nė baza etnike dhe fetare, njė gjė e tillė ka hasur nė vesh tė shurdhėt tek tifozėt e klubit tė basketbollit ‘MZT’ Family Aerodrom. Nė ndeshjen e fundit mes MZT dhe Torus-it, tifozėt vendas gjatė tėrė kohės lėshonin fyerje dhe thirrje raciste kundėr shqiptarėve. ‘Le tė kuptojnė shqiptarėt e mallkuar se emri Maqedonas asnjėherė nuk do tė vdesė… Maqedoni e pastėr, e pastėr kundėr….. Ai qė nuk kėrcen ėshtė shqiptar…..” Kėto janė pamjet qė Televizioni Alsat M arriti tė sigurojė. Ndiqini ato pa koment!

“Ne na pret lufta pėr liri… le tė kuptojnė shqiptarėt e mallkuar se emri ‘maqedonas’ asnjėherė nuk do tė vdesė...le tė kuptojnė shqiptarėt e mallkuar se emri ‘maqedonas’ asnjėherė nuk do tė vdesė. Maqedoni e pastėr, Maqedoni e pastėr, Maqedoni e pastėr.”

http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/113064.html

============================================

“Aushvic pėr shqiptarėt”!

Shkup, 3 shkurt - Nė momentet kur tė gjithė politikanėt nė Maqeodni, diplomatėt e huaj, organizatat multilaterale, bashkėsitė fetare etj., po bėjnė apel pėr qetėsi, ftohje gjakrash nė raportet ndėrfetare dhe ndėretnike, tė rinjtė maqedonas fushatėn e tyre dhe gjuhėn e urrejtjes kundėr shqiptarėve e kanė vazhduar nė faqet sociale tė internetit.

Nga palestrat sportive nė Beograd dhe Nish kėngė me motive anti shqiptare, mesazhe pėr vdekje dhe shfarrosje tė shqiptarėve nė Maqedoni mund tė gjesh kudo nėpėr internet.

Sė fundmi ėshtė krijuar njė kanal tjetėr nė youtube me parollėn “Aushvic pėr shqiptarėt” ku duket njė fotografi nė tė cilėn digjet flamuri shqiptar.

Kanali nė internet i pėrmban tė gjitha kėngėt dhe tekstet e tyre qė i kėndodnin tifozėt maqedonas kundėr shqiptarėve nė kampionatin evropian tė hendbollit nė Serbi.

Gjithashtu kėtu janė tė shkruara edhe parrullat tė cilat sė fundmi u gjetėn nė dyert e xhamisė sė Manastirit “Vdekle pėr shqiptarėt”.

Ndryshe, pas njė ftese pulike nė rrjetin facebook pėr sot ėshtė caktuar protestė kundėr shqiptarėve nė Manastir, me motėn “kundėr atyre qė i ndezin kishat maqedonase”.

Policia edhe pse ka paralajmėruar se do tė intervenojė tė pastrohet gjuha e urrejtjes nė internet, deir mė tani nuk ka asnjė veprim tė tillė.


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
FLAMUR_07
Postuar nė: 03.02.2012, 16:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007 Citim (Shqipo @ 03.02.2012, 17:03)

Vazhdojnė fyerjet ndaj Shqiptarėve


fyerje gjithmone ka pasur dhe do te kete


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 03.02.2012, 16:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007AH BE LE TE PLASIN KREJT , SE GJITH MAQDONIN DO VA MARIM MRENDA NATES !
KU KAN BITH SHKIJET TE BOIJN LUFT , KAN DAL DISA NJEREZ QE RRIN DIT E NATE NEPER INTERNET DHE BOIJN SHERR NDERETNIK.

E DIM KREJT SE MAQEDONIS I VJEN FUNDI , KURR DOT TREGOJE NDERKOMBETARI POR JO SHQIPTARI DHE SLLAVI!


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Princo
Postuar nė: 03.02.2012, 18:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009-Historia e Njerzimit ndertohet mbi Shencat Shfrizimit ne mometet e caktuara"

Na e pataem shencen qe ne vitin 2001. por nuk ditem ta shfritzojm.. nuk patem njerez qe te na udhheqin ashtu sicduhet pa inete dhe pa emocione duke larguar epshet e veta perfituese..

- Deri sa na Shqiptaret pas luftes ne vend qe te meremi me ate qe ishte nevoja dhe kerkesat e duhura per Popullin tone , na filluam te percahemi ne baza fetare apo edhe dicka me te keqe. Jo Islami tradicional , Jo islami minimal. Jo ai ekremist , Jo osmanlit Jo ai Jo ky .. dhe keshtu tash po shahemi dhe ofendohemi me lloj lloj fyerje ne cdo aspekt, si ne aspektin fetare po ashtu edhe ne aspektin Kombtare...


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Anika
Postuar nė: 03.02.2012, 18:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Tė gjitha ngjarjet e ditėve tė fundit mė duket se janė shumė mirė dhe pėrkryer tė organizuara nga vetė shteti, vetėm se po mė ēudit fakti se si po munden shqiptarėt nė kryesi tė durojnė dhe tolerojnė kėso fyerje?!

Jemi shumė tė fortė kur kemi tė bėjmė me disa gjėra nė mes vete,dimė shumė shpejt tė ngrejmė revolen ndaj vėllaut dhe mikut, por tash duhet treguar armikut se nuk jemi ata qė do tė tolerojnė gjėra kaq primitive.

Kjo ngadal, ngadal por shumė sigurtė u teprua?! smil4a8ace1b80c19.gif


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio