Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> GAFURR ADILI:BANDĖS KRIMINALE SLLAVO-MAQEDONASE, ME EMRIN “MOS”,DO T’UA BĖJMĖ JETĖN BAJAT
Shqipo
Postuar nė: 04.02.2012, 02:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Nuk e di pse ky vazhdon kur askush nuk e degjon me.. Veprat flasin jo komunikatat...


Nėqoftėse, unė dhe tė gjithė ish strukturat drejtuese, Sekretariati Vendimmarrės i ish FBKSH (Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar), pas shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės, vendosėm pėr pezullimin e pėrkohshėm tė strukturave luftarake tė ish FBKSH-sė, tė AKSH (Armata Kombėtare Shqiptare) dhe tė SKSH (Sigurimi Kombėtar Shqiptar), dhe ish FBKSH-nė (mė 28 nėntor tė vitit 2008), nga njė formacion politiko-ushtarak e reformuam nė njė formacion politiko-demokratik, dhe e emėrtuam: FDBK (Fronti Demokratik i Bashkimit Kombėtar).GAFURR ADILI (*):

SHUMĖ SHPEJT, ASHTU SI DIKUR “CAR LAZARĖVE” TĖ SERBISĖ,
EDHE BANDĖS KRIMINALE SLLAVO-MAQEDONASE (TĖ SERBOFILIT NIKOLLA GRUEVSKI), ME EMRIN “MOS”, DO T’UA BĖJMĖ JETĖN BAJAT…!


Nėqoftėse, unė dhe tė gjithė ish strukturat drejtuese, Sekretariati Vendimmarrės i ish FBKSH (Fronti pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar), pas shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės, vendosėm

pėr pezullimin e pėrkohshėm tė strukturave luftarake tė ish FBKSH-sė, tė AKSH (Armata Kombėtare Shqiptare) dhe tė SKSH (Sigurimi Kombėtar Shqiptar), dhe ish FBKSH-nė (mė 28 nėntor tė vitit 2008), nga njė formacion politiko-ushtarak e reformuam nė njė formacion politiko-demokratik, dhe e emėrtuam: FDBK (Fronti Demokratik i Bashkimit Kombėtar).

Pėrkundrazi…, ky veprim yni, imi dhe i ish Sekretaritaiti Vendimmarrės tė ish FBKSH, nuk nėnkuptonte qė, sa herė qė nė trojet etnike tė Shqipėrisė Historike (tė Vlorės), nėn Serbi (Kosova Lindore) nėn IRJM (Lugina e Vardarit – ILIRIDA), apo nėn Mal tė Zi (Tivar, Ulqin, Hot, Grudė, Plavė, Guci dhe Tuz), tė na dalin banda kriminale tė llojit tė “Car Lazarėve, siē tani na dalin edhe bandat kriminale sllavo-maqedonase (serbe), tė vetėquajtura “MOS”, bandė kriminale kjo qė ashtu, siē dikur banda kriminale e “Car Lazarėve” komandohej nga Koshtunica, komandohet nga serbofili Nikolla Gruevski, dhe as unė dhe as FDBK tė mos mundemi dhe as tė mos guxojmė qė t’i riaktivizojmė strukturat e AKSH-sė, me nė krye Divizionin “TAHIR SINANI” tė AKSH-sė.

Prandej, keni KUJDES edhe ju “MOS” tė serbofilit Nikolla Gruevski, sepse edhe ju, ashtu si dikur bandės sė “Car Lazarėve” (tė Koshtunicės) tė Serbisė, do t’ua bėjmė bajat jetėn tuajė.

(*)Kryetar i FDBK dhe ish Komandant i ish AKSH-sė.

Tiranė, mė 3 shkurt 2012

http://www.fdbk.eu/?p=187


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
jako
Postuar nė: 04.02.2012, 10:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 316
Antari Nr: 17414
Bashkangjitur: 19.09.2008Shko be ne p... te nenes


----------------------------------------
Urrej Politik
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 04.02.2012, 10:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007ska hajr prej njerez te tille , pervec se va rriten krenarin shkijeve!


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 04.02.2012, 14:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Qesharake....per te mos thene neveritese.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
trimi.80
Postuar nė: 04.02.2012, 16:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012ky tash me u binda se paska pas merak te lufton dhe sja ka mbajt,e tash don ta heke at deshiren me kto shkrime ,i shkreti gjunah,nejse shkrimi si shkrim qenka i bukur vetem se mos e mendojme kush e ka shkruar
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio