Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> TRE kėshilltarė tė DR-sė kalojnė nė PDSH
ylly007
Postuar nė: 04.02.2012, 10:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006Dibėr, 3 shkurt- Tre kėshilltarė tė DR-sė pėrfaqėsues nė Kuvendin komunal tė qytetit tė Dibrės kalojnė nė Partinė Demokratike Shqiptare (PDSH).

Pra bėhet fjalė pėr Shkėlqim Sela, Naime Turkeshi dhe Gėzim Haxhialili, por edhe qytetarė tė tjerė nga Dibra qė janė bashkangjitur edhe zyrtarisht PDSH-sė sė Thaēit.

“PDSH-nė e shohim si opsionin e vetėm politik qė mund tė zgjidh situatėn e rėndė ekonomike dhe politike nė tė cilėn ndodhen shqiptarėt.

Tė pakėnaqur nga qeverisja katastrofale VMRO-BDI vendosėm t’i bashkėngjitmi PDSH-sė pėr tė zmbrapsur kėtė politikė antishqiptare”, u shprehėn kėshilltarėt gjatė konferencės pėr shtyp.

PDSH njofton opinionin publik se angazhimi i saj drejt realizimit tė platformės politike tė partisė vazhdon tė mbėshtetet ēdo ditė e mė shumė.


http://zhurnal.mk/content/?id=122315291424
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio