Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Xhami e re nė Prishtinė te parkingu i PTK-sė
gjuetari
Postuar nė: 11.02.2012, 20:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 166
Antari Nr: 27090
Bashkangjitur: 24.12.2011 Citim (Harith @ 11.02.2012, 14:57)
A e din kur do te filloje se prej ramazanit te parvjetit kan thone?!

jo mor chfarti e kom pa ne FB para nja 6 mujeve..edhe nuk di gje


----------------------------------------
O balli im puthe token se vetem atehere do te me sjellish krenarine dhe do te me largosh mendjemadhesine.... (gjuetari)
PM
Top
Njona_GV
Postuar nė: 11.02.2012, 22:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1624
Antari Nr: 23069
Bashkangjitur: 01.08.2009 Citim (Burrnesha @ 11.02.2012, 19:47)
Po de po, se ato 52 tjerat nuk na mjaftojnė.
Hajt se populli paska pare boll, se pėr skamnorėt e jetimėt askush s'mendon, kryesorja me ndertu njė xhami t'madhe, se t'voglat mė s'po kryejnė punė!

Ata 52 cka Burrnesha?! Kosova me gati 90% Musliman, e ne kryeqytetin e Kosoves me qen Kisha ma e madhe se Xhamija (gati mo vec sa sosht bo Simboli Prishtines, qe sipas disave edhe e ka zbukuru Prishtinen. Ncncn . E muslimanet mu fal rrugve... Ishallah e bojn ni Xhami hala ma t'madhe se ajo **** e Zotriut Rugoves (gjynah me permend t'vdekmit tash) qe osht qaty, qka m'kisht pelqy bash qashtu njo si ajo Xhamija qe osht ne Taj Mahal (Indi) Fantazi de isht. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

E sa i perket aty qe me te vertet skan, jan t'semur apo jetimve, pajtohem komplet aty me mendimin tend, vec edhe disa qe skan buk me honger edhe shkojn i bojn ka 10 fmi edhe tani lypin ndihma, per qata nuk m'vjen hic kec amo bash hic. Se un kur skom buk per vete me honger, (dicka qe jom e sigurt se edhe ti e kishe bo) nuk i kisha mar m'qaf qashtu qata fmi e le mo me shku mi rendit 5 apo 6. Po shqiptaret jon msu hazer pilaf, gjithe mi mbajt dikush edhe qashtu ka me qen gjithe. smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
- Find someone who can change your life .. not just your relationship status .
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 12.02.2012, 00:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Ne kete lokacion ku eshte ndertuar kishte nevoje per xhami, por me e nevojshme ishte tek mbi lokalen e LESNA-s perballe institutit albanologjik sepse aty do faleshin edhe mijra student te UP, dhe nuk ka ate pjese asnje xhami. Por sidoqofte edhe tek PTK kishte nevoje per xhami sidomos per xhematin e 2 lagjeve te medhaja si Dardania e Ulpiana. Prishtina ka nevoje edhe per shume xhami tjera, ne lagjen Arberia ish-Dragodan nuk ka xhami, ka nevoje edhe te Bregu i Diellit aty afer qendres tregtare dikund nje xhami sado e vogel etj etj...


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 12.02.2012, 00:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Po ndertohet a mir shum.nuk po komentoj shum pra rreth ksaj,por rreth disave se pi thojn vetit Musliman.
Qysh bre nuk ju vjen marre,qysh bre shprehni kshtu.
Po ndertohet XHAMI,jo kazino,jo shpi publike,jo jo jo shum gjana qe po lulzojn qdo dit dhe jan duke na shkatrru rinin ton.

U prish shkolla me e fort ne Prishtin,monument historik ka vlejt nese jo per asgje tjeter,edhe u ndertu ni Katedrale pa asni nevoj,veq nese e mbushin balla te sanes se perndryshe nuk ka nevoj,nese dikush thot ka pas apo ka nevoj kur te doni e vertetojm.
Un nuk po e di apo folni mete ndegjume apo jeni tu i pa se nuk ka nevoj per Xhami ne prishtin,keni vy me ardh ket Xhuma me pa.
Pastaj thuni pse mu ndertu,pasiqe nuk shkoni vet a,edhe une po them pse mu ndertu Spitali ngase nuk kam pas nevoj kurr me shku une,a veq se nuk shkoj ne spital mos me u ndertu asnjo a.
Vertet marre eshte per juve


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 12.02.2012, 04:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (gjuetari @ 11.02.2012, 21:13)
aty ku ka xhami nuk ka skamje ne teori eshte 100% e sakt sepse mesimet qe dalin nga xhamia e zhdukin skamjen.... ama ne praktike se pse deshton ne vet i kemi fajet..nuk na pelqen me dhan zeqat qe eshte..rreth 2 % te fitimit vjetore....

Per qfar mesimesh te xhamise e ki fjalen ?

Kam qene ne xhami. Asgje skemi mesuar. Vetem duate dhe kaq. Lexoja Supharen, por kurr sdi sakt cfar kam lexuar, se askush se thoshte edhe ne shqip ate qe e lexonim. Sa ka vler kjo ? Pastaj, skemi mesu ne at xhami se si bahet tanku, as asfalti, as si gatuhet buka, as si bahet nji aeroplan, apo ndertohet nji xhami. Keshtu qe bie posht kjo qe thua ti.


Me kete koment s'dua te them qe jam kunder xhamise, por jam kunder te rahurit gjoks, e te mos vepruarit ashtu si i kemi fjalet.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
byrsa
Postuar nė: 12.02.2012, 09:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 27176
Bashkangjitur: 08.02.2012Happy ,pasi qe nuk paske qene en xhami ,ose po ke qene e sja ke vu veshin aspak .<Si duket nuk e din rolin e xhamise ne Islam.
Ne xhami te behet tanku dhe sfalti :) ,ne xhami mesohet qe te lexosh te mesosh te punosh dhe ne fund te besh tank dhe sfallt ,por kur nuk ja din rolin xhamise do shkruash budallalliqe sikur ke shkruar dhe ne fund thua une nuk jam kunder xhamise njejte sia ajo puna e atij xhemati me hoxhen.
XHEMATI - hoxho nuk eshte ashtu si thua ti
HOXHA - po he si eshte .
XHEMATI - edhe une se di,ama nuk eshte edhe ashtu si thua ti.

Si duket edhe ti je si ky xhemati
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 12.02.2012, 09:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (byrsa @ 12.02.2012, 10:44)
Happy ,pasi qe nuk paske qene en xhami ,ose po ke qene e sja ke vu veshin aspak .<Si duket nuk e din rolin e xhamise ne Islam.
Ne xhami te behet tanku dhe sfalti :) ,ne xhami mesohet qe te lexosh te mesosh te punosh dhe ne fund te besh tank dhe sfallt ,por kur nuk ja din rolin xhamise do shkruash budallalliqe sikur ke shkruar dhe ne fund thua une nuk jam kunder xhamise njejte sia ajo puna e atij xhemati me hoxhen.
XHEMATI - hoxho nuk eshte ashtu si thua ti
HOXHA - po he si eshte .
XHEMATI - edhe une se di,ama nuk eshte edhe ashtu si thua ti.

Si duket edhe ti je si ky xhemati

byrsa,

Ne radh te pare mire se erdhe ne forum.

Tash te pergjigjem.

E pashe dhe ne nje teme qe po kcen si pula pa kry. Nuk eshte mire ta besh kete gje, per me teper kur nuk din asgje per nje postues, e cka eshte me keq, nuk din rethanat qe tregon postuesi (ne kete rast un). Nuk ka nevoj mem tregu ti, apo kushdo qofte tjeter per rolin e xhamise. Pyeti vet hoxhallaret a e dine se cfar roli ka xhamia, ose meqe ti po e dike, shko e tregojua se ata s'e dijne aspak. Po te ishte hoxha i tille qe te na tregonte rolin e xhamise si duhet e te na mesonte se si lexohet, punohet atehere me siguri qe s'do e shkruaja ate koment ashtu dhe me siguri s'do e leja xhamine aspak.
Nuk ka pas nevoj qe te shkoj ne xhami per me u mesu se si lexohet e si punohet. Kete gje ma kane treguar prinderit e mi, qe duhet te mesohet e te punohet qe te arrihet shume. Per me teper ne sjelljet, punet dhe veprimet tjera te miat aspak nuk ndikon feja. Un e di cka eshte e mire dhe cka eshte e keqe dhe per keto dy gjana ska nevoj mem tregu as hoxha e as popi, as kisha e as xhamia, rrjedhimisht as ti.

Fene e respektoj ashtu si e kuptoj un dhe jo si deshiron ti dhe shume te tjere qe ta kuptojne te tjeret (ne ket rast edhe un).

Heren tjeter, zmadhoje kalibrin e debatit se me 60 milimetersh s'ben gja. Kalo ne 82sh, 120tsh, 202sh.

Suksese,


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
byrsa
Postuar nė: 12.02.2012, 11:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 27176
Bashkangjitur: 08.02.2012Falemnderit happy .

E din cfar , e lexova shkrimin tend dhe te them te drejten qenke shume i ceket,gati se nje faqe A4 ke shkruar e asgje ske thene.
Si gjithe te tjeter edhe ti qenke i tille ,kur mundohesh te behesh i madh se gjoja din gje mu atehere tregoheni se jeni katastrof ne disa parametra.
SI duket ke nevoje me te tregu edhe ate shume bile se cfar eshte xhamia dhe cfar roli luan ajo ne jeten e perditshme te nje muslimani ,sepse ju e keni kuptuar se xhamia eshte vetem te shkosh kur del ne penzion dhe duhet me ndegju hoxhen cfar thote te premten dhe duhet te mesojen femijet shkrim e lexim.
Si duket as ti e as prindet tuaj nuk te kane mesuar e as qe kane shkuar ne xhami perpos ndonje te premteje apo bajrami,sepse nga vete fjalet tuaj qe i thua shihet qarte aftesia yte dhe sinqeriteti yte ne kete drejtim.
Nga vete fjalet e tua se si ti e respekton dhe e kupton fene shihet qarte se ske haber hic ka feja amen hic ,feja nuk respektohet edhe praktikohet sic kije deshire ti ,ajo ka regulla se si duhet te praktikohet feja ,andaj heren tjeter ,kujdes kur diskuton per ceshtje fetare kur nuk ke asnje haber nga feja ,me kete rast duhet te zmadhosh kalibrin ne 120 e me larte
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 12.02.2012, 11:58
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Nje komshi ketu ku un jetoj eshte biznesmen shum i madhe, ka vite se ushtron ket biznes ,po tani ka fillu te plaket e ankohet, jo kemba jo dora e keshtu simtomat e pleqeris si jan mo.Por ky nuk ishe pajtu kurr me faktin se do ik nje dit nga kjo bot! dhe tani cdo dit e me shum po e humb arsyjen e jetes dhe nuk thot gje tjeter pervet se( asgje nuk qenka kjo jet, gjith kjo pasuri ne fund do vdes edhe un ) !

Pra sikur te ishte xhamija vend per te mar lekun nga aty, padyshim se do ndertonin me shum xhami se shtepi ?njerz egoista me ni fjal..


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 12.02.2012, 12:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (byrsa @ 12.02.2012, 12:52)
Falemnderit happy .

E din cfar , e lexova shkrimin tend dhe te them te drejten qenke shume i ceket,gati se nje faqe A4 ke shkruar e asgje ske thene.
Si gjithe te tjeter edhe ti qenke i tille ,kur mundohesh te behesh i madh se gjoja din gje mu atehere tregoheni se jeni katastrof ne disa parametra.
SI duket ke nevoje me te tregu edhe ate shume bile se cfar eshte xhamia dhe cfar roli luan ajo ne jeten e perditshme te nje muslimani ,sepse ju e keni kuptuar se xhamia eshte vetem te shkosh kur del ne penzion dhe duhet me ndegju hoxhen cfar thote te premten dhe duhet te mesojen femijet shkrim e lexim.
Si duket as ti e as prindet tuaj nuk te kane mesuar e as qe kane shkuar ne xhami perpos ndonje te premteje apo bajrami,sepse nga vete fjalet tuaj qe i thua shihet qarte aftesia yte dhe sinqeriteti yte ne kete drejtim.
Nga vete fjalet e tua se si ti e respekton dhe e kupton fene shihet qarte se ske haber hic ka feja amen hic ,feja nuk respektohet edhe praktikohet sic kije deshire ti ,ajo ka regulla se si duhet te praktikohet feja ,andaj heren tjeter ,kujdes kur diskuton per ceshtje fetare kur nuk ke asnje haber nga feja ,me kete rast duhet te zmadhosh kalibrin ne 120 e me larte

Byrsa,

Eshte per te ardhur keq kur lexoj komente dhe postime te ketilla. Nese nuk je ne gjendje te ndegjosh mendimin e tjetrit, qoft mendim teper i keq, atehere cfar mund te mendoj tjetri per ty. Pra, ne momentin e par hidheni ne paragjykime ndaj tjetrit. Sa eshte pozitive kjo pra per dike qe tenton t'i sqaroj tjetrit dicka rreth Fese.
Ne ket forum un diskutoj qe nga viti 2006. Lirisht mund te shohesh te gjitha postimet dhe askund nuk do gjejsh kundershtimin tim ndaj fese Islame (lexoje mire, ndaj fese Islame). Kjo dmth qe i keqkupton gjerat, madje me tendence te qellimshme. Kundershtimet e mia i gjen ne gjana tjera.
Tjetra, kur shkruaj ne ndonje teme qe ka karakter fetar, kam kujdes te mos e bej ate qe ti me paragjykon, pra te flas per Fene. Un nuk flas per fene. Nese flas, flas ate qe e kam lexuar dhe e kam pare e degjuar ne ndonje ligjerate.
Te thash, nuk eshte mire te sulmosh njerzit kur nuk i njeh. E nuk eshte mire te paragjykosh pa e degjuar mendimin e tjetrit. E nese nuk je ne gjendje te ndegjosh mendimin e tjetrit vetem pse mund te jete ndryshe nga i yti, ateher ketu vjen ne shprehje sinqeriteti dhe drejtesia jote.
Fakti qe ti po nevrikosesh, tregon se paskam thene shumcka sa te te bej ty te dalesh nga shinat.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
byrsa
Postuar nė: 12.02.2012, 12:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 27176
Bashkangjitur: 08.02.2012Happy
Interesant cdo here shkrimet apo replikat filloje eshte per te te ardhur keq kur lexoj shkrime te tilla...une e respektoj mendimin e tjereve dhe jam i hapur per diskutim normal nuk do te thote se une patjeter te pajtohem me ate cfar shkruan ti .
Une nuk ofendova gje vetem e lexova shkrimit tend sikur nencmues kur ishte fjala per xhamine ,prandaj edhe reagova ,ky eshte forum nuk njihemi dhe nuk ka nevoje te njihemi ,sejcili ka te drejte te jape mendimin e tij, ama problemi eshte dikund tjeter njerezit kane mendime te ndryshme dhe pikpamje te ndryshme fetare dhe politike ,eshte mire para se me shkraujt dicka te mendohesh mire ,mua nuk me prish pune ne forum ,po vaj halli hase ne jeten e perditshme mjekrosha ,ata jane te rezikshem dhe ka mundesi te te boksojn :) .
Une nuk kam paragjymime üpor gjykoj nga ajo qe shkruajn ,nese ti shkruan dicka kot te te kaloje koha ne forum eshte dicka tjeter ,nese e ke per hobi.

kalofsh mire

Ky postim ėshtė ndryshuar nga byrsa nė 12.02.2012, 12:24
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.02.2012, 12:25
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Kjo ka qene nje kerkese e muslimaneve dhe shume mire qe u realizu, e di qe BIK nuk u pajtu kurre me kete lokacion qe eshte caktu, ama ma mire me ndertu se hic. Keshtu qe shume mire qe po ndertohet. Ishalla mbushen krejt xhamite.

Po s'ka lidhje masi po dojne me ba Prishtinen metropol u dashte me rrxu ndertesen e KEK-ut e caty me maru xhamine smil3dbd4daabd491.gif qe dmth vec rruga me i nda me katedralen. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
byrsa
Postuar nė: 12.02.2012, 12:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 27176
Bashkangjitur: 08.02.2012
http://www.youtube.com/watch?v=TotLjuEPD1c


Hallall Zoti va beft
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 12.02.2012, 12:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (byrsa @ 12.02.2012, 13:23)
Happy
Interesant cdo here shkrimet apo replikat filloje eshte per te te ardhur keq kur lexoj shkrime te tilla...une e respektoj mendimin e tjereve dhe jam i hapur per diskutim normal nuk do te thote se une patjeter te pajtohem me ate cfar shkruan ti .
Une nuk ofendova gje vetem e lexova shkrimit tend sikur nencmues kur ishte fjala per xhamine ,prandaj edhe reagova ,ky eshte forum nuk njihemi dhe nuk ka nevoje te njihemi ,sejcili ka te drejte te jape mendimin e tij, ama problemi eshte dikund tjeter njerezit kane mendime te ndryshme dhe pikpamje te ndryshme fetare dhe politike ,eshte mire para se me shkraujt dicka te mendohesh mire ,mua nuk me prish pune ne forum ,po vaj halli hase ne jeten e perditshme mjekrosha ,ata jane te rezikshem dhe ka mundesi te te boksojn :) .
Une nuk kam paragjymime üpor gjykoj nga ajo qe shkruajn ,nese ti shkruan dicka kot te te kaloje koha ne forum eshte dicka tjeter ,nese e ke per hobi.

kalofsh mire

Kthehu dhe lexoj se cfar shkruajne njerezit, nder to dhe cfar shkruaj un. Ateher do e kuptosh se ku paragjykon, si i pranon mendimet e tjerve qe nuk duhet domosdo te jene te njejta me tuat, e natyrisht s'duhet te jene domosdo edhe te ndryshme me tuat. Un as xhamine se kam kundershtu ne postimin tim. Un kundershtoj tjera aspekte.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
byrsa
Postuar nė: 12.02.2012, 12:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 92
Antari Nr: 27176
Bashkangjitur: 08.02.2012ok,atehere le te ngele ashtu sic thua ti .......:9
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio