Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ShqiptarĖt E MaqedonisĖ Dhe Forca E TĖ RinjĖve
smash
Postuar nė: 11.04.2008, 16:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 207
Antari Nr: 14520
Bashkangjitur: 23.03.2008 Citim (alvin @ 11.04.2008, 13:49)
Pak foli...por nuk ia futi kot si ata tjeret....ajo e Shkupit ishte gjithashtu e mire...
Te udheqesi mendoj se me teper mbizoteronte paragjykimi,se sa islamofobia....perdryshe e cmoj si udheheqes...

Po, kishte prej atyre qe ia futen kot por per fat mendoj se prej 8 sa ishin aty vetem nja 2 nuk ishin te nivelit qe perfaqesonin. Te tjeret ishin OK, bile ato dy vajzat bjonde qe permenda ishin me se te mira!

Kurse islamofobia eshte derivat i paragjykimeve, pasi qe ne te kunderten, duhet me qene njeri teper i lige qe ta kishe kuptuar Islamin ne driten e vertete dhe t'a kundershotsh ate.

Pra, s'di si ta quaje ndryshe dike qe thote se:
-paskemi problem te madh me Islamin ne shqiptaret e Maqedonise
-apo qe i pengon numri i minareve
-apo, n'a quan te prapambetur pasi qe qenkemi me fetare se shqipatert e trojeve tjera
-apo quan mbulesen e grave, nenave dhe bijave tona si indikator te fuqishem te prapambeturise tone!
------------------------------------------

-Pra, jo nuk kemi asnjefare problemi me Islamin ne Maqedoni e posacerisht jo ne trevat e Pollogut, pasi qe i ashq. Islam radikal troket ne deret e Tiranes dhe Prishtines, atje ku nuk diheshte asgje mbi fene, aty goditen rrymat dhe sektet e veshura me petkun e Islamit!
-Zotriut u dasht t'i tregohet se ketu ka patur shqipetar ortodoks por per fat te keq ata sot komplet jane asimilu mu si pasoje e fese! (shqiparet e rekes)
-Mbulesa e kokes nuk mbulon trurin! Pra ju qe me shiteni per demokrate duhet perfundimishte te pranoni se dikush parapelqen te praktikoj mbulesen ashtu si dikush mini-fundin.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 11.04.2008, 19:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (ardi_pr @ 11.04.2008, 14:08)

Alvin,

gjithkush ka mendimet e veta dhe opinionet e veta! Une ate nuk e quajta bishe por berrllog!

Perndryshe ai per mua eshte nje DEBILL qe i dhene kaq shume hapsire mediat shqipetare, po te ishte burre i mire nuk do ti kishin dhene kaq shume hapsire!
E mos te flasim per 'civilizim'!

E quajte bishe anti-islame...dhe sipas meje nuk e meriton ate epitet fyes...
Nejse...secili me mendimin e vet...
Civilizimi s`ka lidhje me kete polemike....eshte fenomen kompleks dhe s`kam per moment kohe te polemizoj per kete ceshtje.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Senatori_TeT
Postuar nė: 14.04.2008, 05:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2032
Antari Nr: 5504
Bashkangjitur: 28.01.2007Mjaft mire e ceku Hoxha i nderuar qe kemi ketu ne Xhamine tone ne kete rreth ku jetoj,ne hutben e dites se premte:Enveri ishte ai i cili e beri veten Zot,e qe partine e punes e shpalli si fe te shqiptareve.pasojat shihen edhe pas 20vite vdekje te kesaj partie e ketij gjakpiresi.Perēarjet dhe paragjykimet do vazhdojne.Lufta kunder Islamit,nga te paditurit e shekullit dhe te kohes qe jetojme,nuk do nderpritet.por faqebardhe del ai i cili besimin ne Zot nuk e hudh,per asnje epitet demokratik apo "civilizues"...


----------------------------------------
Perparesia e te mencurit qendron aty se cdohere mundet te shtiret si i marre!

I'm just a soul whose intentions are good,oh Lord please don't let me be misunderstood.(Yusuf Islam)

Duke shkuar dit' e net,
E duke ndėrruarė moti,
Vemi si lumi nė det,
Nga Zoti,prapė tek Zoti.(Naim Frashėri)

Njeri i zoti nuk eshte ai qe s ka te meta, po ai qe i pranon te metat e tij.(Sami Frashėri)

Nje Shqiptar vlen sa 1000 njerez,2 shqiptare nuk vlejne asgje.(Faik Konica)
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio