Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mikesha” serbe e Kurtit, ortake e Petrit Selimit e
EDI.RAMA_
Postuar nė: 10.02.2012, 18:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 27171
Bashkangjitur: 01.02.2012Skandaloze: Cilat biznese i drejtojnė zyrtarėt e lartė tė SHIK-ut e tė PDK-sė?
Kanė filluar tė hapen tė gjitha “dosjet” e mbyllura apo tė feksura deri mė tash nė Kosovė. Pushtetarė tė sotėm, ish komandant tė luftės apo edhe pjesėtarė tė Shėrbimit Informativ tė Kosovės, pro edhe zyrtarė tė tashėm tė partisė nė pushtet PDK-sė, pėrveē me aktivitete “patriotike” duket se janė marrė edhe me biznese. Njė numėr i madh i tyre janė pronarė tė disa kompanive tė regjistruara nė Prishtinė qė merren me biznese tė natyrave tė ndryshme, duke filluar prej atyre tė partneritetit nė tregti, eksport-import, konsultime etj.
Fshehin bizneset nė Agjencinė Kundėrkorruposion
Shumica bizneseve tė cilat kėta zyrtarė tė lartė tė partisė nė pushtet i kanė tė regjistruar nė Agjencinė e Regjistrimit tė Bizneseve nė Kosovė nuk i kanė lajmėruar nė Agjencinė e Kosovės pėr Kundėrkorrupcion edhe pse kanė obligim ligjor qė tė deklarojnė pasurinė e tyre tė gjithė zyrtarė e lartė tė shtetit.
Burime tė gazetės “Bota sot” kanė siguruar dokumente nė tė cilat bėhen tė ditura edhe veprimtari e biznese tė personaliteteve tė larta zyrtare e politike tė Partisė Demokratike tė Kosovės, pėrfshirė edhe ish-zyrtarė tė SHIK-ut.
Por ajo qė bie nė sy nė kėto tė dhėna ėshtė lidhja e Shkėlzen Maliqit me zyrtarė tė PDK-sė e madje edhe me emra serbėsh. Nė kėtė drejtim mė tė “fortit” duket se janė vetė Maliqi dhe Petrit Selimi zėvendėsministėr i jashtėm i Kosovės. Nė vazhdim do tė botojmė emrat e kompanive dhe tė pronarėve qė drejtojė kėto kompani nė Kosovė.
(Shkrimine plotė mund ta lexoni nė numrin e nesėrm tė gazetės)
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 10.02.2012, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Mos e harroni edhe pronarin e kohes Ditore qaty, se edhe ai burre i mire eshte, o sa hije i ka mjekrra, boboooo smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
hey
Postuar nė: 10.02.2012, 19:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Ooo po cka u be tash??? Me duket se Albini kishte lidhje me sherbimin sekret serb? Cka na dolen tash keta tjeret? smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
Avalon, ne temen tjeter kishe thene se Hashimi s'ka trasheguar asgje prej askujt. Me duket se nuk qenka bash ashtu. Ka trashegu pak, ama tash at "pak" e ka shumzu me miliona here. smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
packs
Postuar nė: 10.02.2012, 19:29
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Hahahahahuuauhahuahaha, me padurim e presim neser gazeten me te deshtuar ne Kosove. Ethet m'kane kape. Qe thote nje shok e paskeni zbulu ujin e nxehte. smil3dbd4e5e7563a.gif


Nuk jane normal njerezit. Hahahaha, a e dini djali i kujt eshte Petrit Selimi edhe nuk e di pse nuk duhet me pase biznes Petriti smil3dbd4dbc14f3f.gif

Keta pronarte e Botes Sot, me kan bajne biznese? smil3dbd4dbc14f3f.gif
Ose Veton Surroi qe e paska permend Avaloni, ti qferre fondacionet e Sorrosit.


Normal o njerez qe kane biznese, se biznesi te biznesi shkon. smil3dbd4e5e7563a.gif
Te na, nuk ban me kane biznesmen i madh, kurqysh. smil3dbd4daabd491.gif
Qyqja une ishalla nuk bahna shume e pasur kurre. Se ketu edhe djersen tane ta hupin dikah. smil3dbd4e1748cc9.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
EDI.RAMA_
Postuar nė: 10.02.2012, 19:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 27171
Bashkangjitur: 01.02.2012 Citim (hey @ 10.02.2012, 13:23)
Ooo po cka u be tash??? Me duket se Albini kishte lidhje me sherbimin sekret serb? Cka na dolen tash keta tjeret? smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
Avalon, ne temen tjeter kishe thene se Hashimi s'ka trasheguar asgje prej askujt. Me duket se nuk qenka bash ashtu. Ka trashegu pak, ama tash at "pak" e ka shumzu me miliona here. smil3dbd4e5e7563a.gif

hashim thaqi trondit beogradi me albin kurti albin esht femi per hashim thaqi
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 10.02.2012, 19:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (hey @ 10.02.2012, 20:23)
Ooo po cka u be tash??? Me duket se Albini kishte lidhje me sherbimin sekret serb? Cka na dolen tash keta tjeret? smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
Avalon, ne temen tjeter kishe thene se Hashimi s'ka trasheguar asgje prej askujt. Me duket se nuk qenka bash ashtu. Ka trashegu pak, ama tash at "pak" e ka shumzu me miliona here. smil3dbd4e5e7563a.gif

Ok, une e kisha fjalen per ate qe ne njerezit e zakonshem e quajme shtet, nese aludon ne ideologjine dhe fiziopolitiken e sistemeve te meparshme, une diku tjeter kam thene se te gjithe (edhe Thaci) jane te prekur direkt ose idirekt.

Per nje gje te siguroj une Hey, per hatrin tend e bej, hajde te mos e pelqejme as Thacin e politiken e tije, as shtetin surrogat Maqedoni, FYROM a futja pordhe si quhet. Hajde te bejme ate qe na takon edhe t'i harrojme milionat! Eshte fare e lehte, nuk duam asgje me shume se te jemi shqiptare, populli te jete i kenaqur, te mos kete gjera qe edhe ne shtetet me stabile ne bote jane prezente.

E di qe nuk e arrijme dhe eshte utopi, po pa utopi dhe pa enderra nuk ke perse jeton. Enderr ishin plote gjera, tash nuk jane, per fat te mire u ndodh ky Thaci ne nyjet e fatit, me hir a me pahir, ai ishte aty. Para tij kishte disa qe e sterngarkonin veten me epitete (Ghandi i Ballkanit e topuza me uflla), ia trusnin popullit ne te gjitha fushat edhe ishin disi heronje, edhe pas luftes bile na dolen ne drite, jo jemi pak te parfaqesuar ne qeveri, jo ky jo ai. U desh qe ky Thaci te bente pikerisht ate qe nuk e beri askush perpara tij.

Ne jemi te tille si popull, asgje e re ne perendim, kishim nje qen me emrin Sinan Hasani (E. Hoxha), kemi nje qen me emrin, si e pat ai ministri qe merrte dhurata nga nje kriminel lufte? Tufja raqin, hajde te kthjellemi ne edhe ta qojme ne Peje (thote nje mike imja) ose ne rrote te sames (nje mik imi, Justiniani) edhe Thacin edhe kete ministrin edhe Salon e balon edhe te bejme ate qe na kerkohet!

Na del nje dikush qe per interesa te veta (ose te dikujt tjeter, heshtje qe dy jave zani nuk i eshte degjuar) shan qeverine, dhe disa nga ne o burra, futja se nuk funksionon. Ne momentin kur ne te kemi kuptuar termin LIRI dhe SHTET, do flasim ndryshe, po tash kush na ka faj qe ne qe 100 vite kemi perjetuar vetem kaos dhe ato 100 vite duam t'i zhbejme per 10 minuta. As Thaci i Drenices as ai i Babarekes nuk e bejne kete, eshte e pamundur.

Me sherbimin sekret serb, do lidhen e lakohen edhe shume emra Hey, do jemi deshmitare, Thaci ndoshta do jete nje nder me te paktit qe do kete "nderin". Ne ate postimin qe e permende ti, une thashe se : era po i bjene rete e zeza, tash si e qysh ne ketu do jemi edhe do shihen te gjitha.

smil3dbd4e4c2e742.gif

PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio