Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> “Njeriu-dele” lindi nė Nigeri?
sekret-84
Postuar nė: 14.02.2012, 16:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 439
Antari Nr: 5950
Bashkangjitur: 19.02.2007Nė Sokot tė Nigerisė ėshtė shėnuar njė rast i pazakontė i njė deleje. Pėr shkak tė komplikimeve derisa ishte me barrė, ajo ishte dėrguar nė stacionin e veterinarisė, ku polli “njeriun-dele”. Tė paktėn kėshtu thonė banorėt lokalė.

Banorėt tė “porsalindurin” e quajtėn bishė. Ata duan ta lėēisin pronarin e deles, nėn dyshimin se ai ėshtė ēiftėzuar me delen dhe se qengji i ēuditshėm erdhi si pasojė e kėsaj “marrėdhėnieje jo tė natyrshme”!

Mjeku Ismail Usman jep njė shpjegim tjetėr. Ai sqaroi se ėshtė e pamundur qė delja tė lindė gjysmė njeri e gjysmė qengj, “edhe nėse njeriu kryen marrėdhėnie seksuale me delen”.,

Ai tha se “njeriu-dele” ėshtė njė qengj me deformime gjenetike, si pasojė e zhvillimit jonormal. Ndėrsa, pasojat e kėsaj mund tė jenė sėmundjet, rrezatimi, sasia e madhe e hormoneve ose ilaēeve qė ka mundur t’i konsumojė delja.

Tash pėr tash nuk dihet nėse sqarimi i tij i ka bindur fshatarėt ose ata ende janė duke kėrkuar kryesin e kėtij akti “amoral”. /Telegrafi/

Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme
PM
Top
NoLimit
Postuar nė: 14.02.2012, 16:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2571
Antari Nr: 5998
Bashkangjitur: 22.02.2007ketu mund te jen tre prind potencial BARIU,Dashi dhe fyelly per ket te treten nuk jam shum i sigurt...


----------------------------------------
Te mendojsh se me LIKE fiton Sevape ne Fe,eshte njejt si me shku ne Haxh me google Earth
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio