Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kreu i veteranėve tė UĒK-sė akuzohet se ka votuar
EDI.RAMA
Postuar nė: 16.02.2012, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008– Muharrem Xhemajli dyshohet se ka votuar 150 herė nė njė qendėr votimi tė Drenasit. Tė gjitha votat thuhet se i kishte hedhur pėr kandidatėt e Partisė Demokratike tė Kosovės nė zgjedhjet e jashtėzakonshme tė mbajtura nė dhjetor tė vitit 2010. Pėr kėto veprime, Xhemajli qė pėrfaqėson veteranėt e luftės sė UĒK-sė, rrezikon tė dėnohet me burgim deri nė pesė vjet.

Bazuar nė dėshmi tė njė vėzhguesi tė lėvizjes Vetėvendosje dhe nė materialin zgjedhor tė Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, njė prokuror i EULEX-it ka ngritur aktakuzė kundėr Muharrem Xhemajlit pėr veprėn penale tė mashtrimit nė votime dhe pėr dėmtim tė buxhetit tė Kosovės.

Prokurori Jari Auvinen, qė punon nė Prokurorinė e Qarkut tė Prishtinės, ka ngritur aktakuzė tė premten, derisa tė hėnėn njė kopje tė saj e ka pranuar edhe i akuzuari Xhemajli, shkruan sot “Koha Ditore”. Kjo aktakuzė ėshtė e para e ngritur nga njė prokuror i EULEX-it.

“Mė 12.12.2010 pohohet se gjatė kohės sė votimit personi ka hyrė nė hapėsirėn e vendvotimit nė fshatin Krajkovė dhe nė kutinė e votimit i ka futur rreth 150 fletėvotime. Pėr kėtė shkelje pohohet se ai ėshtė vėrejtur nga njė monitorues i zgjedhjeve. Duke pasur parasysh numrin e fletėvotimeve pėr tė cilat pohohet se personi i ka futur nė kuti, ai ėshtė akuzuar pėr falsifikim tė rezultateve tė zgjedhjeve”, ka thėnė EULEX-i pa dashur tė tregojė se kush ėshtė i akuzuari.

I akuzuari pėr vjedhje votash, Muharrem Xhemajli, e ka pranuar se tashmė ka pranuar njė kopje tė aktakuzės, por kėtė akt e ka cilėsuar si vazhdimėsi tė EULEX-it pėr njollosjen e tij dhe tė njerėzve tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Fakti qė kjo ėshtė aktakuza e parė e ngritur nga EULEX-i, pėr Xhemajlin ėshtė tregues se ky mision po dėshiron ta dėmtojė UĒK-nė dhe pėrpjekje e tyre pėr arsyetim para eprorėve se janė duke bėrė diēka nė Kosovė. Ai thotė se kjo ėshtė gėnjeshtėr e njė anėtari tė Vetėvendosjes.

“Kjo ėshtė njė shpifje e njėrit prej anėtarėve tė lėvizjes Vetėvendosje, e Albert Ramajt”, ka thėnė Xhemajli (gjerėsisht nė “Kohėn Ditore”).
Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 16.02.2012, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006Ne ne vend qe te folim per bashkim shkruajme dhe mbushim gazetat me gjera te se kaluares dhe me e keqja eshte qe jane personale...leni njerzit te qete nese ka votuar i lumte ti aty i kishe komisionert pse nuk e ndaloje? hajde mendje hajdeee keshtu shkojme vetem prapa si kombe asgje me shume nuk do ket nga keto keto akuza e njejte si puna e lagu bishtin apo jo dhelpra.

Ne kemi nevoj per UNITET dhe jo per pretekse ne kete kohe. smile5d8984.gif


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 16.02.2012, 22:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (AsgjeSikurDielli @ 16.02.2012, 22:22)
Ne ne vend qe te folim per bashkim shkruajme dhe mbushim gazetat me gjera te se kaluares dhe me e keqja eshte qe jane personale...leni njerzit te qete nese ka votuar i lumte ti aty i kishe komisionert pse nuk e ndaloje? hajde mendje hajdeee keshtu shkojme vetem prapa si kombe asgje me shume nuk do ket nga keto keto akuza e njejte si puna e lagu bishtin apo jo dhelpra.

Ne kemi nevoj per UNITET dhe jo per pretekse ne kete kohe. smile5d8984.gif

KY MA QON MALLI SI AKTIVISTAVE TE BDISE NE KERCOVE QEI MBUSHIN VETE KUTITE


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
AsgjeSikurDielli
Postuar nė: 16.02.2012, 22:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1106
Antari Nr: 1128
Bashkangjitur: 10.05.2006 Citim (EDI.RAMA @ 16.02.2012, 23:18)
KY MA QON MALLI SI AKTIVISTAVE TE BDISE NE KERCOVE QEI MBUSHIN VETE KUTITE

Mire ta bojne sepse shko boju burre incizoj edhe pastaj denocoj nese mendon se te vjedhin ...ti i akuzon me fjale shko si deputet qe je rri ne ate vend vezhgues edhe be record pastaj e dil ne opinion e thue ja ku eshte fakti....pastaj ti ke gjithe ate tetoven qe votuan per ato kercovart qe mbushin kutijat ...cfare koerkon me shume ... edhe pse nuk dua te flas per lokalizma se nuk eshte mire


----------------------------------------
WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 16.02.2012, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (AsgjeSikurDielli @ 16.02.2012, 23:23)
Mire ta bojne sepse shko boju burre incizoj edhe pastaj denocoj nese mendon se te vjedhin ...ti i akuzon me fjale shko si deputet qe je rri ne ate vend vezhgues edhe be record pastaj e dil ne opinion e thue ja ku eshte fakti....pastaj ti ke gjithe ate tetoven qe votuan per ato kercovart qe mbushin kutijat ...cfare koerkon me shume ... edhe pse nuk dua te flas per lokalizma se nuk eshte mire

MIRE KAN BITHE VET DE BIE DIKTATURE BDISE SHUM POLTIKE E DOBET E KA PARTI MA TE DOBET SE BDIA NUK KA PATUR POPULL SHQIPTAR NE MAQEDONI


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio