Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Stamboll – Festohet 4-vjetori i shpalljes sė Pavar, Pavarėsisė nė Kosovė Pavarėsisė nė Koso
Princo
Postuar nė: 19.02.2012, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Stamboll – Festohet 4-vjetori i shpalljes sė Pavarėsisė nė KosovėKosova feston katėr vjetorin e pavarėsisė tė shpallur nė 17 Shkurt 2008.

Nė festėn e organizuar nė Stamboll, merrte pjesė edhe Zėvendės Kryeministrja e Kosovės Edita Tahiri tha se mbėshtetja qė jep Turqia nė ēdo fushė ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ata.

Nė datėn 17 Shkurt 2008 Kosova shpalli pavarėsinė. Qė nga ajo ditė Kosovėn e kanė njohur 88 vende.

Nė 4-vjetorin e pavarėsisė nė Stamboll Bashkia e Bajrampashasė organizoi me kėtė rast njė aktivitet.

Nė aktivitet merrnin pjesė, Zėvendės Kryeministrja e Kosovės, Edita Tahiri, Ministri i Administratės Publike Mahir Yağcılar, Ambasadori i Kosovės nė Ankara, Bekim Sejdiu si dhe disa deputetė dhe biznesmenė.

Zėvendės Kryeministrja e Kosovės Edita Tahiri tha: “Unė e falėnderoj Bashkinė e Bajrampashasė pėr organizimin e njė aktiviteti tė tillė. Qėllimi ynė si Kosovė ėshtė qė tė hyjmė nė NATO dhe nė Bashkimin Evropian. Pėr kėtė ne kemi nevojė pėr mbėshtetjen e Turqisė. Ne si Kosovė jemi shumė tė kėnaqur pėr kontributin qė ka dhėnė Turqia deri mė sot”./trtshqip/


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 19.02.2012, 22:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Allahu i shperblefte me xhehnet!
PM
Top
JustinianI
Postuar nė: 20.02.2012, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 512
Antari Nr: 25876
Bashkangjitur: 01.01.2011Lajm i madh (gati) sa Stambolli! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ka gjete vendin e duhur ku te intervenohet per hyrje ne bashkimin europian smil3dbd4e5e7563a.gifPM
Top
Avalon
Postuar nė: 20.02.2012, 00:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (JustinianI @ 20.02.2012, 01:44)
...

Ka gjete vendin e duhur ku te intervenohet per hyrje ne bashkimin europian smil3dbd4e5e7563a.gif

Sigurisht qe e kane gjetur vendin. EU eshte kah kompleton dokumentacionin per t'u futur ne Turqi, po si duket nuk do e pranojne pa Kosoven. Kusht i Turqise smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 20.02.2012, 10:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Ne Turqi ka afer 2 milion shqiptare dhe eshte ide e qelluar e zv,kryeministres qe festoi atje,por edhe dihet se Turqine e kemi aleat
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 20.02.2012, 11:02
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (trimi.80 @ 20.02.2012, 13:33)
Ne Turqi ka afer 2 milion shqiptare dhe eshte ide e qelluar e zv,kryeministres qe festoi atje,por edhe dihet se Turqine e kemi aleat

Ju lumte shqiptareve te Turqise qe kane nisur te zgjohen nga gjumi anadollak. Do duhet te jene edhe me te zeshem per te rikthyer identitetin e tyre te shkrire dalengadale, dhe me vjen mire qe kane nisur t'a njohin e t'a vleresojne ate qe ne te vertete jane.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 20.02.2012, 11:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Jem popull shum JO FALENDERUS.
Nuk mundet askush mena ra ne fije neve.
Nes na perkrah dikush tallum me ata,nese nuk na perkrah e shajm
Kjo eshte TURP


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
packs
Postuar nė: 20.02.2012, 14:52
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (dasaaa @ 20.02.2012, 12:44)
Jem popull shum JO FALENDERUS.
Nuk mundet askush mena ra ne fije neve.
Nes na perkrah dikush tallum me ata,nese nuk na perkrah e shajm
Kjo eshte TURP

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif

Flm Turqise per krejt mbeshtetjen qe na ka dhane deri sot. Kjo asht ni dicka simbolike, por qe don te thote shume.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 20.02.2012, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 20.02.2012, 15:52)
smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif

Flm Turqise per krejt mbeshtetjen qe na ka dhane deri sot. Kjo asht ni dicka simbolike, por qe don te thote shume.

Jaaaaaa na kan ndihmu na kan ... smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


PM
Top
packs
Postuar nė: 20.02.2012, 15:58
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Avalon @ 20.02.2012, 16:41)
Jaaaaaa na kan ndihmu na kan ... smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Na kane ndihmu valla. Ndoshta ma shume qe jemi shteti i 52-te i SHBA-se se nuk mendoj qe per dicka tjeter na kishin ndihmu neve. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4daabd491.gif smil4a8acea04e4b2.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 20.02.2012, 16:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (packs @ 20.02.2012, 16:58)
Na kane ndihmu valla. Ndoshta ma shume qe jemi shteti i 52-te i SHBA-se se nuk mendoj qe per dicka tjeter na kishin ndihmu neve. smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4daabd491.gif  smil4a8acea04e4b2.gif

Hahaha, po de shteti i 52-te edhe dofare interesash "t'vogla" qaty, po s'ka dert edhe nese na e leshojne quren se themi pastaj: nuk kena dit turqisht valla, s'jena marr vesh bash mire smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Avalon nė 20.02.2012, 16:04
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio