Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Degradim i kualitetit dhe menaxhimit nė USHT
blerim77
Postuar nė: 24.02.2012, 19:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009SHkrim me vend dhe shum i sakt.kjo eshte pasqyra e neve shqiptareve ne maqedoni,si univerzitet jemi te radhitur te fundit dhe ne gjithcka jemi te fundit,vetem se disa partiasha nuk e pranojn.ktu folet per USHT,kta trimat e partiave politike te ciles do qofshin bejn reklama per NENEN PARTI
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 24.02.2012, 19:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009SHkrim me vend dhe shum i sakt.kjo eshte pasqyra e neve shqiptareve ne maqedoni,si univerzitet jemi te radhitur te fundit dhe ne gjithcka jemi te fundit,vetem se disa partiasha nuk e pranojn.ktu folet per USHT,kta trimat e partiave politike te ciles do qofshin bejn reklama per NENEN PARTI qe po nga kta partia jemi ne ket gjendje te mjerueshme.ne krejt boten UNIVERZITETET e kan autonomine univerzitare vetem te ne shqiptaret ne maqedoni cila parti vjen ne qeveri e ka univerzitetin e vet.kush ua jep te drejten ktyre qe ta pervetesojn USHT-ne kur dihet fort mire se si u krijua ky univerzitet e kta ne emer te usht-se mundohen te fitojn poena politike dhe kuptohet te mira materiale.sidoqoft edhe shum koh do te duhet te kaloje po te ndahen gjerat dhe te nisin te vin ne vendet e veta.si jemi ne shqiptaret ne maqedoni ashtu eshte edhe radhitja e USHT-se per fat te keq.
PM
Top
falcons
Postuar nė: 24.02.2012, 20:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 93
Antari Nr: 14323
Bashkangjitur: 13.03.2008 Citim (blerim77 @ 24.02.2012, 20:57)
SHkrim me vend dhe shum i sakt.kjo eshte pasqyra e neve shqiptareve ne maqedoni,si univerzitet jemi te radhitur te fundit dhe ne gjithcka jemi te fundit,vetem se disa partiasha nuk e pranojn.ktu folet per USHT,kta trimat e partiave politike te ciles do qofshin bejn reklama per NENEN PARTI qe po nga kta partia jemi ne ket gjendje te mjerueshme.ne krejt boten UNIVERZITETET e kan autonomine univerzitare vetem te ne shqiptaret ne maqedoni cila parti vjen ne qeveri e ka univerzitetin e vet.kush ua jep te drejten ktyre qe ta pervetesojn USHT-ne kur dihet fort mire se si u krijua ky univerzitet e kta ne emer te usht-se mundohen te fitojn poena politike dhe kuptohet te mira materiale.sidoqoft edhe shum koh do te duhet te kaloje po te ndahen gjerat dhe te nisin te vin ne vendet e veta.si jemi ne shqiptaret ne maqedoni ashtu eshte edhe radhitja e USHT-se per fat te keq.

Mendoj se raporti i Shangait eshte pak tendencioz, dhe se USHT nuk e meriton vendin ku e ka. Por nuk e mendoj se do ishte shume lart asaj liste gjithsesi.

Dhe nuk eshte faji i shqiptareve. UEJL eshte univerzitet shqiptar dhe eshte ne vend te dyte. Dicka tjeter tregon kjo liste: nese univerzitetet lihen te pavarur, ato mund te kene sukses, e perderisa perzihet politika deshtimi eshte i pashmangshem.

Analiza e Rami Mislimit me duket me vend por nuk jam dakord me ate kur thot se ne UEJL studentet paguajne e ne USHT jo. UEJL nuk pranon asnje lek nga shteti per dallim nga USHT-ja qe mer miliona. Por, mos menaxhimi i fondeve sjell deri ne gjendje te mjerueshme te ketij universiteti. Nuk mund te flas per vjedhje, mallverezime e te ngjashme... mjafton qe te shohim revizionet e fundit qe raportonin per rrogat e menaxhuesve te USHT-se qe tregojne se dicka aty nuk eshte ne rregull. Dhe fakti qe ky universitet punon si ent per punesim te partise shqiptare ne pushtet (BDI dhe PDSH) tregon qarte se sasi e madhe e finansave te universitetit derdhen per rrogat e ushtrise se ligjeruesve te perkohshem qe ligjerojne atje.

Tani, sa eshte deshtim ky rezultat per UEJL eshte shume i diskutueshem. Mjafton te ceket fakti qe edhe perpos faktit qe ne Universitetib e Informatikes ne Oher nuk ekziston me staf nderkombetar, dhe i gjithe stafi lokal i vjeter dha doreheqje pas mallverzimeve te medha te rektorit te ri, ai universitet mer 100 pike te grafa e mesimdhenjes.
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 25.02.2012, 00:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (Strider @ 24.02.2012, 12:23)
Nejse,ne Tetov e ka ndore PDSH-ja..po edhe Tetoven da e hupin sivjet.,edhe do jesin PDSH vec neper oboret e veta..

Benja nje dallim,sa eshte punu ne Tetov gjate mandatit te Hazbi Likes,dhe tash ce 3 vite asnje ndryshim ne Tetov..edhe uj skan me pi...

Ka mbetur Tetova si muhalla e xhipve ne Stamboll...

dallimi eshe shum i madh!

sadi bexheti i lane mbeturinat e atij hazbi likes tuaj i cili e futi ne borxhe komunen me miliona euro

e vodhen mermerin prej sheshit te tetoves per ta zevendesuar me bekatona nga 4 euro m2
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 25.02.2012, 00:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 24.02.2012, 18:19)
dallimi eshe shum i madh!

sadi bexheti i lane mbeturinat e atij hazbi likes tuaj i cili e futi ne borxhe komunen me miliona euro

e vodhen mermerin prej sheshit te tetoves per ta zevendesuar me bekatona nga 4 euro m2

faktet tregojne ndryshe,ne kohen e Hazbi Likes borxhlijt sja kan blloku xhirollogarine komunes sic ja bllokojne tash Sadi Bexhetit,rasti me i fresket te restorant'Dafi" ku henger qytek shoferi Sadiut,para nje muaji,apo?fol me fakte

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trimi.80 nė 25.02.2012, 00:40
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 25.02.2012, 07:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Nuk kuptoj perse i largoheni temes,,,megjithate ka shume per te thene rreth kesaj teme,,,
PM
Top
Strider
Postuar nė: 25.02.2012, 16:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (ylly007 @ 25.02.2012, 01:19)
dallimi eshe shum i madh!

sadi bexheti i lane mbeturinat e atij hazbi likes tuaj i cili e futi ne borxhe komunen me miliona euro

e vodhen mermerin prej sheshit te tetoves per ta zevendesuar me bekatona nga 4 euro m2

Po de po...ahu.. smil3dbd4d4e4c4f2.gif----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 25.02.2012, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 25.02.2012, 01:40)
faktet tregojne ndryshe,ne kohen e Hazbi Likes borxhlijt sja kan blloku xhirollogarine komunes sic ja bllokojne tash Sadi Bexhetit,rasti me i fresket te restorant'Dafi" ku henger qytek shoferi Sadiut,para nje muaji,apo?fol me fakte

mos u merr me muabete kafesh !
pik se pari nuk e din se perse jan rahur
nuk e di se cfar bllokimi kerkon ,kur te gjith e dijm se te gjitha firmat qe kishin punuar neper tetov ishin pa paguar nga hazbi lika
sot mora vesh nje fakt me te fresket nga USHT-ja
nje mik i im ka 2 jave qe nuk shkon ne pune ne administrat
e dini pse ?
sepse rrogen ja kishin zvoglu ne 12500 denar
a mund ta paramendoni,si ne teksas city eshte bere USHT-ja,lloj lloj vullneta ,bujara e do pseudokomandanta urdherojne
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 25.02.2012, 19:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ylly007 @ 25.02.2012, 13:18)
mos u merr me muabete kafesh !
pik se pari nuk e din se perse jan rahur
nuk e di se cfar bllokimi kerkon ,kur te gjith e dijm se te gjitha firmat qe kishin punuar neper tetov ishin pa paguar nga hazbi lika
sot mora vesh nje fakt me te fresket nga USHT-ja
nje mik i im ka 2 jave qe nuk shkon ne pune ne administrat
e dini pse ?
sepse rrogen ja kishin zvoglu ne 12500 denar
a mund ta paramendoni,si ne teksas city eshte bere  USHT-ja,lloj lloj vullneta ,bujara e do pseudokomandanta urdherojne

kurr ishte S adi Bexheti rektor non stop kesij rroga kan marre te BDI-se ,kane qene te diskriminuar,kurse ce tre vjet ende skam ndegju qe ndonje i PDSH te diskriminohet ne rroge,pyet dhe do bindesh,ket rast qe thua ti o eshte i denuar ai shoku yt per dicka ose nuk ka qene ne pune,pyete dhe do bindesh,
A per ate qe thua se muhabet kafesh qe hengri qytek shoferi i Sadiut ishte ne mediume,ne lajme te gjithe e treguan,dhe sishte muhabet kafesh,mos rrej kot

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trimi.80 nė 25.02.2012, 19:30
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 26.02.2012, 00:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (trimi.80 @ 25.02.2012, 20:29)
ne lajme te gjithe e treguan,dhe sishte muhabet kafesh,mos rrej kot

nuk do mend shum per ti pare (jo)rezultatet e DUISTVE !
shkuat aq larg saqe na sollet edhe polis serb,gjuha shqipe nuk perfillet askund
ka edhe shum kshtu qe do te na duhet 1 jave apo muaj me i radhite te (ariturat) e DUIT tend
PM
Top
Nox
Postuar nė: 26.02.2012, 01:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 25554
Bashkangjitur: 06.11.2010degradim apo njetrajtshmeri e (jo)kualitetit !?!?
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 27.02.2012, 10:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (trimi.80 @ 25.02.2012, 20:29)
kurr ishte S adi Bexheti rektor non stop kesij rroga kan marre te BDI-se ,kane qene te diskriminuar,kurse ce tre vjet ende skam ndegju qe ndonje i PDSH te diskriminohet ne rroge,pyet dhe do bindesh,ket rast qe thua ti o eshte i denuar ai shoku yt per dicka ose nuk ka qene ne pune,pyete dhe do bindesh,
A per ate qe thua se muhabet kafesh qe hengri qytek shoferi i Sadiut ishte ne mediume,ne lajme te gjithe e treguan,dhe sishte muhabet kafesh,mos rrej kot

Qe nje spjegim se si eshte menaxhuar dhe pse eshte degraduar cilesia e mesimit ne USHT-se,,,pa dashje e ben por eshte e sakte.
PDSH, BDI, PDSH, BDI,,,,heheheheh,,,
PM
Top
Journalisti
Postuar nė: 27.02.2012, 15:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 50
Antari Nr: 9148
Bashkangjitur: 26.08.2007http://www.facebook.com/l.php?
u=http%3A%2F%2Fwww.koha.mk%2Findex.php%3Fnews%3D12031&h=fAQE94b9PAQFtzfWklksTt1a4NF54r8AoTFPYvk7oqPciQQ&enc=AZOe00hs706RkL2xMKLccSzFKBBGZ-BFuCdcOMx-0u9wd0e16mNUe0IR5KsqPeRITQ52Ip7dKKDwze34d6aR7Vft smile5012sd54s5d.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio