Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Falsifikimet ne USHT
Strugani
Postuar nė: 13.11.2006, 23:10
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006Do kish qene mire qe ne te gjithe te bejme te mundur pastrimin e USHT nga falsikimiet qe jane bere dhe po behen.

Si mund te behet nje gje e tille? fare lehte. Te gjithe qe dine falsifikime apo malverzime te kryera le ti publikojme dhe te shekojme se ndryshimet qe po behen jane te karakterit politk ( pastrime hesapesh ndermjet partive) apo kane nje qellim me te larte dhe ajo eshte ngritja e cilesise se punes mbrenda USHT-se.

Une po ju tregoj se di nje falsifikim/malverzim qe ka ndodhur dhe akoma eshte brenda USHT-se. Nje nga Asistentet ne USHT studimet i ka kryere ne UP. Atije ajo ka qene nje studente e dobet por gjithashtu e dobet edhe nga morali keshtu qe ka ditur si te shfrytezoje morale te saj te dobet dhe ka bere per vete nje profesor te atijshem qe momentalisht jep mesim edhe ne USHT. Aji kete studente ka ndihmuare qe ne Prishtine ( dihet pse) dhe me hapjen e USHT-se ka caktuare edhe asistente ne degen ku ligjeron edhe aji. Nota mesatare e saj gjate studimeve ne Universitetin e Prishines ka qene 6 por koj ska qene problem qe te punesohet ne USHT mbasi nota mesatare e saj u falsifikua sikur te ishte 8+. Me vone "asistentja" kishte nevoje edhe per nje master, as ajo sishte problem, disa mbremje te kaluare ne motelet e Prishtine dhe nje gje e tille u sigurua. Tani ajo po na "edukon" gjeneratat e ardhshme.

Disa nga ju mund te mendoni se kjo mundet edhe mos jete e vertete por do ishte dashur vetem nje ore pune nga zyrtaret e USHT te vertetohet se a ishte nota mesatare 8+ apo ishte 6 dhe cili qe ai qe ja dha master dhe e futi ne pune ne USHT.

Po e them kete mbasi verte me vjen keq per ato vajza te tjera qe me pune kane mare nota te larta por kur nuk i ka shkuare mendja qe te zene nje pune ne USHT duke i hapur kembet si :shoqja e tyre.

Nuk jane shume asistente ne USHT dhe kjo pune mund te pastrohet mbrenda dites nese vertet keto ndryshime behen per te miren e USHT.

Te shekojme se si do reagoje USHT-ja e re.
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 13.11.2006, 23:55
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Shkrimi qe keni shkruar ju nuk ka nje baze te shendosh te besuarit sepse nuk figuron asnje prononcim i nje profesori se cili eshte dhe cila asistente e paska rit noten 8+ dhe kjo nuk te jep mundesin e diskutimit serioz.
Te gjithe duhet te jemi te vetedijshem se cdo shkrim i hedhur ne faqen studentore te pakten duhet te kete edhe emrat te cilet duhet te pakten te kemi fakte sepse cdo gje do te ndikoj negativisht ne besueshmerin e ketij forumi.
Do te ishte ne favor edhe te Universitetit edhe tek studentet edhe te populli qe cdo mallverzim apo falsifikim dhe ritje te ketyre vlerave te trishtuara tek populli jone qe te behen publike mirpo me nje kusht qe te kete argumente e jo si ne perall.

Preznetohu ty shkruaj emrat e profesorve dhe ateher do te jete nje forum teper i fort qe do te ndikoj ne universitet dhe ne hapjen e syve tek struktura e Senatit per te mare pasa tjera kunder ketyre paregullsive.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
spartacus
Postuar nė: 14.11.2006, 11:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 146
Antari Nr: 1077
Bashkangjitur: 26.04.2006me emra dhe mbiemra shoku,hape kutine e Pandores, se ndryshe nuk pastrohen punet.
PM
Top
Strugani
Postuar nė: 14.11.2006, 18:34
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006Nese USHT-ja eshte e interesuare te dije se cila eshte ateheren do kish qene fare lehte te kuptohet e verteta.

Le te mare certifikaten e notave le ti mbledhe dhe pjestoje dhe le te shekojme se sa eshte mesatarja, a eshte 6 apo 8.

Ska nevoje te shpallet emri publikisht mbase nuk jane aq shume asistente dhe USHT-ja e di se cila eshte.
PM
Top
Strugani
Postuar nė: 20.11.2006, 14:28
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006Lexojeni artikullin ju lutem. Te shekojme se a eshte USHT-ja e interesuare te "zbuloje" profesorat/asistentet me diploma false apo te mara ne menyre te "regullt" mbrenda disa muajsh.Kosovarėt japin e marrin diploma false

PRISHTINĖ, 20 NĖNTOR – Kosova, pos qė blen tituj akademikė nė universitetet e Shqipėrisė e tė Maqedonisė, duket t’ua kthejė kėtė tė “mirė” tė dyja vendeve fqinje. Universiteti i Prishtinės (UP) konsiderohet tė jetė ndėr fabrikat, qė prodhon e pastaj servon nė treg diploma false. Diploma tė tilla, pos qė u shėrbejnė individėve tė caktuar pėr tė kryer veprimtari brenda kufirit, njė pjesė e madhe shkojnė edhe nė shtetet fqinje.

UP-ja diploma politikanėve shqiptarė nė Maqedoni

Nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme tė Maqedonisė (MPB) dhe nė Ministrinė e Arsimit dhe tė Shkencės (MASH), po tė kėtij shteti, thonė se kanė zbuluar diploma tė falsifikuara qė kanė shkuar atje nga Kosova. “Me diplomat e UP-sė mė sė shumti janė furnizuar funksionarėt e partive politike tė shqiptarėve nė Maqedoni”, bėn tė ditur njė gazetė periodike e atjeshme.
PM
Top
Strugani
Postuar nė: 20.11.2006, 14:29
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006Anetar Komisioni ka qene Karjagdi Abdullahu, pak ndihme per USHT-ne
PM
Top
spartacus
Postuar nė: 20.11.2006, 17:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 146
Antari Nr: 1077
Bashkangjitur: 26.04.2006o strugan po mundohesh me tregu dicka e sdin si me ja fillu, te lutem pak gjerat qartesoj dhe ma konkretisht shkruaj per ate qe din....
vendoj kaartat ne tavoline te lutem.....fol per shembuj konkret
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio