Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nė Maqedoni futbolli ėshtė "harram" ?
alb_te
Postuar nė: 14.03.2012, 18:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Drama ka vazhduar ende dhe sipas informacioneve zyrtare tė publikuara edhe nė faqen zyrtare tė Federatės sė Futbollit nė Maqedoni nė Tetovė nuk do tė luhet futboll gjatė ditės sė nesėrme. Po kush e di se cfarė ndodhi... Askush!


Vendime kontraverse qė kanė ndrishuar nė cdo moment dhe tani mė zyrtarisht nuk do luhet futboll nė Tetovė pasi FFM, MPB, Shkėndija dhe Vardari nuk kanė mundur tė gjejnė njė gjuhė tė pėrbashkėt pėr takimin qė do tė luhej nė Tetovė. Kryesorja ėshtė se futboll nuk do luhet as nesėr, pasnesėr, bile edhe gjatė fundjavės se Federata e Futbollit ka vendosur qė pėrpos ndeshjes Shkėndija - Vardar dhe Teteks - Napredok tė ndėrpres nė tėrrėsi edhe javėn e 21 nė Ligėn e parė dhe javėn e 18 nė Ligėn e Dytė.

Natyrisht se Ministria e Punėve tė Brendshme dhe Federata e Futbollit tė Maqedonisė janė nė njė huti dhe i ndryshojnė vendimet papritmas. Mė parė ato caktuan se gjithcka do tė vazhdoj nė mėnyrė tė rregullt kurse tani vendosėn qė pėrpos ndeshjeve qė do tė luheshin nė qytetin e "rezikshėm" tė Tetovės tė ndalojnė tėrė kampionatin.

Ndeshja e diskutuar shumė ndėrmjet Shkėndijės dhe Vardarit ishte vendosur qė tė luhej tė ejten me fillim nė ora 14:00 kurse tani nė Maqedoni nuk do luhet futboll.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio