Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zeqiri: Nė Tetovė shumė nėnave u ndalen paratė pėr
alb_te
Postuar nė: 14.03.2012, 18:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Rilindja Demokratike Kombėtare (RDK) do tė kėrkojė ndryshimin e nenit 30 tė Ligjit pėr mbrojtjen e fėmijėve. Deputeti i kėsaj partie pėr “Zhurnal plus”, Izet Zeqiri deklaroi se ditėve tė fundit ka marrė ankesa tė shumta nga qytetarėt e Tetovės tė cilėt kanė bėrė tė ditur se paratė pėr fėmijėn e tretė kanė filluar t’ua ndalin disa nėnave.

“Duke u nisur nga problemet nė tė cilat hasin qytetarėt nė realizimin e tė drejtave pėr fėmijėn e tretė dhe pagesave qė bėhet nga Ministria e Punės dhe Politikės Sociale dhe reagimet e shumta qė personalisht mė kanė bėrė qytetarėt e Tetovės ku mbi 110 qytetarėve, gjegjėsisht nėnave u ėshtė marrė e drejta pėr tė marrė para nga ministria 8170 denarė pėr fėmijėn e tretė.

I motivuar nga kjo dhe pas konsultave dhe analizave ne kemi propozuar nė Parlament propozim-ligj pėr ndryshimin e plotėsimit tė Ligjit pėr mbrojtjen e fėmijėve konkretisht tė nenit 30 a ku thuhet se tė drejtėn pėr tė shfrytėzuar para prė fėmijėn e tretė mund tė marrin vetėm nėnat tė cilat gjatė kohės sė shtatėzanisė i kanė realizuar tė gjitha kontrollet shėnbdetėsore, kontrollet te mjeku nė bazė tė ligjit”, deklaroi pėr "Zhurnal plus", deputeti i RDK-sė, Izet Zeqiri.

Ai thotė se me ligj paratė janė dedikuar pėr fėmijėn e tretė dhe kjo duhet tė respektohet nga ana e institucioneve shtetėrore.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio