Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Benzina shtrenjtohet pėr dy, ndėrsa dizeli pėr gjy
alb_te
Postuar nė: 14.03.2012, 19:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012

Benzina prej sonte nė mesnatė shtrenjtohet pėr dy denarė, ndėrsa ēmimi i derivateve dizel rritet pėr gjysmė, denari pėr litėr, vendosi sot Komisioni Rregullator pėr Energjetikė (KRRE).
Me vendimin e KRRE kryhet rritja e ēmimeve tė rafineruara dhe me pakicė tė derivateve tė naftės mesatarisht prej 2,34 gjegjėsisht pėr 1,7 pėr qind.
Ēmimi i ri me pakicė i EUROSUPER BC-95 do tė jetė arrijė 86, ndėrsa, i EUROSUPER BS-98 87,5 dinarė pėr litėr. EURODIZEL (D-E V), do tė shitet pėr 75 denarė pėr litėr, ndėrsa ēmimi i ri vajit ekstra i lehtė pėr amvisėri (EL-1) do tė arrijė 63, 5 denarė pėr litėr.
Pėr 1,455 denarė rritet dhe numri me pakicė i mazutitit M-1 NS i cili tani shitet pėr 49,389 pėr kilogram.
Si arsye pėr rritjen e ēmimit tė derivateve tė naftės nga KRRE e cekin pėr 3,28 pėr qind ēmimin e lartė tė naftės sė papėrpunuar dhe pėr 0,659 kursin mė tė ulėt tė dollarit nė krahasim me denarin nė 14 ditėt e kaluara.
PM
Top
pato
Postuar nė: 14.03.2012, 23:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 287
Antari Nr: 20411
Bashkangjitur: 05.02.2009a prap u paskan shtrenjtu a? ja, po duhet me nis kada kada me blej ndonje gomar ose kal se ndryshe sna del hesapi
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 15.03.2012, 00:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008 Citim (alb_te @ 14.03.2012, 20:29)
Benzina prej sonte nė mesnatė shtrenjtohet pėr dy denarė, ndėrsa ēmimi i derivateve dizel rritet pėr gjysmė, denari pėr litėr, vendosi sot Komisioni Rregullator pėr Energjetikė (KRRE).
Me vendimin e KRRE kryhet rritja e ēmimeve tė rafineruara dhe me pakicė tė derivateve tė naftės mesatarisht prej 2,34 gjegjėsisht pėr 1,7 pėr qind.
Ēmimi i ri me pakicė i EUROSUPER BC-95 do tė jetė arrijė 86, ndėrsa, i EUROSUPER BS-98 87,5 dinarė pėr litėr. EURODIZEL (D-E V), do tė shitet pėr 75 denarė pėr litėr, ndėrsa ēmimi i ri vajit ekstra i lehtė pėr amvisėri (EL-1) do tė arrijė 63, 5 denarė pėr litėr.
Pėr 1,455 denarė rritet dhe numri me pakicė i mazutitit M-1 NS i cili tani shitet pėr 49,389 pėr kilogram.
Si arsye pėr rritjen e ēmimit tė derivateve tė naftės nga KRRE e cekin pėr 3,28 pėr qind ēmimin e lartė tė naftės sė papėrpunuar dhe pėr 0,659 kursin mė tė ulėt tė dollarit nė krahasim me denarin nė 14 ditėt e kaluara.

Fotografi e jashtme

Published or updated- 12/03/2012 16:58:00

Benzina prej sonte nė mesnatė shtrenjtohet pėr dy denarė, ndėrsa ēmimi i derivateve dizel rritet pėr gjysmė, denari pėr litėr, vendosi sot Komisioni Rregullator pėr Energjetikė (KRRE).
Me vendimin e KRRE kryhet rritja e ēmimeve tė rafineruara dhe me pakicė tė derivateve tė naftės mesatarisht prej 2,34 gjegjėsisht pėr 1,7 pėr qind.
Ēmimi i ri me pakicė i EUROSUPER BC-95 do tė jetė arrijė 86, ndėrsa, i EUROSUPER BS-98 87,5 dinarė pėr litėr. EURODIZEL (D-E V), do tė shitet pėr 75 denarė pėr litėr, ndėrsa ēmimi i ri vajit ekstra i lehtė pėr amvisėri (EL-1) do tė arrijė 63, 5 denarė pėr litėr.
Pėr 1,455 denarė rritet dhe numri me pakicė i mazutitit M-1 NS i cili tani shitet pėr 49,389 pėr kilogram.
Si arsye pėr rritjen e ēmimit tė derivateve tė naftės nga KRRE e cekin pėr 3,28 pėr qind ēmimin e lartė tė naftės sė papėrpunuar dhe pėr 0,659 kursin mė tė ulėt tė dollarit nė krahasim me denarin nė 14 ditėt e kaluara.


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio