Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ( Intervistė ) Elita Ziberi: Do tė vazhdoj tė kėnd
alb_te
Postuar nė: 14.03.2012, 19:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Qė me daljen e parė nė skenė ajo bėri pėr vete publikun. Tė gjithė e duan, tė gjithė i degjojnė kėngėt e saj. Shumė njerėz e njohin si vajza e vokalistit tė grupit shqiptar legjendar Elita 5, por jo, ajo tashmė po bėn njė karrierė si Elita Ziberi.

Shpesh thotė se ėshtė e lumtur qė ka atė emer me shumė kuptim dhe gjithmonė shpreson tė ketė suksesin e babait tė saj, por ia ka arritur kėtij qėllimi. Elita Ziberi jep intervistėn e saj ekskluzive pėr shqipmedia.com pas ndarjes nga grupi.Intervistoi: Liridona Kuēi – Shqipmediashqipmedia.com – Si filloi Elita karrierėn e saj?

Elita Ziberi - Elita karrierėn e saj e filloi qė 16 vjeēe me njė grup i cili quhet XXL Band.

shqipmedia.com – Ishit shumė “e vogėl” nėse mund tė thuhet kėshtu. Ishte vėshtirė dhe prej ēfarė kishit mė shumė frikė?

Elita Ziberi - Po, e vėrtetė ėshtė. Isha shumė e vogėl kur fillova tė merrem me muzikė, kisha frikė sepse ishte hera parė qė ngjitesha nė njė skenė tė madhe si ajo e Top Fest-it.

shqipmedia.com – Keni qenė dy herė pjesė e festivalit shumė tė njohur nė trojet shqiptare, Top Fest. Na pėrshkruaj kėtė eksperiencė me tre fjalė!

Elita Ziberi - Ishte eksperiencė e bukur, ishte live dhe e kam ndjekur ēdoherė Top Festin qė e vogėl dhe e kisha ėndėrr tė jem nė atė skenė.

shqipmedia.com – Elita bėn muzikė pėr tė tjerėt apo pėr veten?

Elita Ziberi – Hmm, padyshim njėherė bėj muzikė pėr vete, bėj atė ēka mė pėqen,ēka me pėrshtatet mua pastaj shoh publiku ēka kėrkon, mundohem ti bashkoj kėto tė dyja dhe t’ia dal sa mė mirė.

shqipmedia.com – Para disa muajsh kuptuam qė nuk jeni mė pjesė e grupit e XXL. Si erdhi deri te kjo?

Elita Ziberi - Thjesht desha ti pėrkushtohem fakultetit mė shumė. Mbrėmjet muzikore qė mė kanė lėnė shumė mbresa qė pėr mua do tė ishte e veshtirė ti harroja apo tė veēoja ndonjėrėn prej tyre. Tė jesh pjesė e njė grupi ėshtė shumė bukur, por edhe njė punė ė lodhur qė unė nuk mundesha t’ia dal mbanė, prandaj vendosa te terhiqem.

shqipmedia.com – Mė mirė ėshtė tė jesh kėngėtare solo?

Elita Ziberi - Secila ka vlerėn e vet, nuk mund tė them qė edhe si grup tė funksionosh nuk ėshtė mirė, pėr mė tepėr ėshtė shumė mė interesant se sa tė jesh njė kėngėtare solo. Nėse flas pėr shqiptarėt nė Maqedoni, kėtu nuk ka pasur grup pop rock qė kėndon njė femėr.

shqipmedia.com - Kėtė vit jeni studente nė vitin e parė. Ēfarė dege zgjodhėt tė studioni dhe pse?

Elita Ziberi - Po, jam viti parė studioj etnomuzikologji. Zgjodha kėtė degė sepse ishte e veēantė dhe mė pėlqeu.

shqipmedia.com – Tekstet e kėngėve tuaja kanė pėrmbajtje dashurie. I kushtohen dikujt ato kėngė?

Elita Ziberi - Jo, jo, thjesht kėto tekste janė tė shkruara nga tekstshkruesi Avni Qaili. Ai mė ofroi disa tekste, mua mė pėlqyen mė shumė kėto dhe vendosa qė tė kėndohen nė kėngėt e mia.

shqipmedia.com - Ēfarė planifikoni pėr tė ardhmen? Ndonjė kėngė tė rė apo ndonjė klip?

Elita Ziberi - Tė them tė drejtėn, njėherė nuk kam plane. Kėtė vit do ti pėrkushtohem fakultetit sepse jam viti parė, pastaj do tė shohim ēfarė do bėjė Elita

shqipmedia.com – Ēfarė do t’iu thuash tashmė fansave tė Elitės?

Elita Ziberi - Fansave do t’iu them qė tė duan njėri-tjetrin sa mė shumė, i falenderoj qė gjithmonė mė kanė pėrkrahur dhe mė kanė vlersuar pėr kėtė qė jam /fund/http://shqipmedia.com/portal/interviste-el...te-kendoj-solo/

PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio