Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Synon bashkimin e Luginės me Kosovėn
alb_te
Postuar nė: 15.03.2012, 12:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Lugina e Preshevės pėrmes rrugėve paqėsore do tė synojė tė bėhet pjesė e shtetit tė Kosovės. Kėtė e ka theksuar kryetari i komunės sė Preshevės, Ragmi Mustafa nė njė intervistė pėr Ora News. “Ne synojmė tė bėhemi pjesė e saj, jo pėrmes dhunės apo luftėrave, por duke shfrytėzuar metodat e paqes dhe parimit tė vetėvendosjes. BE dhe aktorėt e tjerė besoj se do tė nxisin dialogun nė favor tė stabilitetit nė vend. Ne jemi nėn qeverisjen e Serbisė, pavarėsisht se 97% e popullsisė janė shqiptarė. Problematikat janė numerike, por Kosova dhe Shqipėria kanė treguar se janė tė interesuara pėr mbarėvajtjen atje. Nė kuadėr tė 100- vjetorit tė pavarėsisė mendoj se po fillon njė erė e re qė bashkon shqiptarėt nė ekonomi dhe biznes. Aktiviteti i mbajtur nė 17 shkurt pėr javėt kombėtare tė biznesit, njė projekt qė synon promovimin e biznesit dhe produkteve shqiptare e qė merr jetė nė kuadėr tė festimeve tė 100-vjetorit tė pavarėsisė sė Shqipėrisė ishte shumė rezultativ dhe do tė mbarojė nė tė njėjtėn datė tė tetorit qė vjen. Urat e bashkėpunimit nė biznes janė njė nga synimet, presim ngjarje tė tjera edhe nė arsim, kulturė. Kohėt e errėta kanė mbaruar me komunizmin”, ka theksuar Mustafa, i cili ėshtė drejtues i Partisė Demokratike Shqiptare (PDSH) nė Luginėn e Preshevės. Ai ka folur mbi pjesėmarrjen e partisė qė drejton ai, nė zgjedhjet lokale tė 6 majit nė Serbi. Sipas tij, PDSH ėshtė kundėr pjesėmarrjes nė zgjedhjet parlamentare qė janė caktuar pėr tė njėjtėn datė.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 15.03.2012, 12:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Alb te

e ke tepru me kto tema tu i hap, beter edi rames paske kon.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Trishtimi
Postuar nė: 15.03.2012, 12:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Happy_Soldier @ 15.03.2012, 13:42)
Alb te

e ke tepru me kto tema tu i hap, beter edi rames paske kon.

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
alb_te
Postuar nė: 15.03.2012, 12:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012happy shum hepy konke ni sen sot a si ke pej hapat hic smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio