Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Revista "NACIONAL"- PDSH apo BDI?
aristoteli
  Postuar nė: 14.11.2006, 22:18
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Revista javore qe ka dalur ne treg kete muaj "NACIONAL" , dhe qe po e shoh se administratoret e paskan venduar ne faqen studentore Online deshta te dij se ciles Parti i takon?

Partis ne Pushtet PDSH apo asaj ne Opozit BDI?

Duke u nisur se cdo reviste politike dhe gazete ditore patjeter te anoj nga njera parti, sepse ndryshe do te kishin kapitulluar me financimet sepse populli shqiptar te them me keqardhje jemi njeri ndaj popujve me pak qe lexojm dhe me pak qe harxhojm per te blere Revista, Gazeta dhe me shum shpenzojm per argetime te kota.

Revista Javore "LOBI" me Kim Mehemtin ishte PDSH dhe ne fund u be BDI me intereson se a eshte edhe "NACIONAL" ne nje vije si pasardhsit e saj?


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 14.11.2006, 22:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Pershendetje Ja e bejem nje matematik te thjeshte dhe te shohim rezultatet:

Le te shitet 5000 kopje nga 30 denare bejne 150000 den / 61.4 = 2442 Euro

Ateher jepi gjysmen per shtypje ngelin 1221 Euro

Sa gazetare? Sa njeres qe meren me dizjanim? dhe sa te me marketing? dhe ata qe e shesin?

Me thuaj ku ngelet Fitimi javore?

Reklama nuk po shoh se ka, ateher logjikisht te jep nje kahje se ka krah nga dikush e tani a BDI apo PDSH nuk eshte me rendesi mundet ti thuash edhe VMRO apo SDSM .

Qellimi im ishte se cdo gje sot te pakten ne Maqedoni nuk ka demokraci te shtypit te lire dhe nuk eshte e mundur te mos kete nje mbeshtetes financiar!

Biznismen apartiak nuk kam ndegjuar ende dhe sbesoj se do te kete!!!! qe do mbeshtes nje Reviste Politike Kulturore dhe ekonomike!!!!

Andaj hedhja pra nje partie
PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 14.11.2006, 23:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Ne cdo medium ka gazetar te cilet i takojne vijes politike qoft kalter qoft e zi.Mbase cdo zgjedhje del nga nje gazet apo revist *Kepurdha".Gazeta nacional ka gazetar poltik si te BDI-se dhe PDsh.
Ne raste se dikush i thote kesaj gazete poltike qoft kalter qoft kuq ather le te hudhe ndonje qindark i cili qoft partie qoft qe te sigurojne rrogen.Me duket nje cik absurde qe te paragjikojme se ciles parti.Por edhe te gjithe partive ju kishim thene mos folni kot por sponzorizoni gaztet mos i ngjyrosne se boll mo mbyllet gazeta e Mbyllet Kohen Ditore BDI po ashtu edhe Lajmin e tash boll mo.............Prandaj Nacional qoft Pdsh qoft BDi le te punoj .;.....
Vlersoni ju eshte fakt une nuk du qe te bisedohet me keto batuta te thjeshta por te vlefshme per dikend.Andaj do te kisha nje lutje ndoshta do te dale prej teme por eshte e kot per shkake se partit jane i vetmi burim per te sponziruzuar gazetet se bisnismenet tane nuk jane tu sponzurizu gazetat por prostitutat.


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
Dashi-25
Postuar nė: 14.11.2006, 23:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 4025
Bashkangjitur: 14.11.2006Cdo fillim eshte i veshtir dhe besoj se NACIONAL eshte nisur me parat e xhepave te shprazur te ketyre gazetarve por ne te ardhmen mundet te devijojn dhe te futen ne gojen e partive politike per te mbijetuar si Revist Javore.

Dhe me keto devijime mos u cmendeni sepse jemi ne vete lexuesit qe nuk e blejm gazetat dhe si do te jetojn ata nese ne nuk e blejm?

Ateher perse beni pluhur ne uje kur e dim shum mire se nuk mbahet me fjale nje gazete po bleje dhe do te funksionoje dhe do te jetoje.

Une kisha nje keshill deri tek NACIONAL nese nuk ju arijn te pakten te nxirni nga nje roge mesatare ateher kerkoni ndihme Ambasadave te hauja, poqese edhe ata nuk ju ndihmojn kerkoni nga te tjeret per Zhvillimin e kultures, Shtypit te lire dhe poqese edhe ata nuk ju japin ateher TROKITNI tek Partiti Shqiptare dhe nese keta ju japin DYSH ateher shkoni tek ata Maqedonase se jam i bindur se ata do tju financojn si i financojn te gjitha gazetat maqedonase dhe qe jetojn gjalle dhe qe bejn cudira nga me te ndryshmet.

Por ne shqiptaret duam mos te blejm Gazete duam mos te Lexojme Revista dhe duam mos te jete Politike Epo keshtu nuk ka!!!!!
PM
Top
lostangel
Postuar nė: 15.11.2006, 00:03
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 537
Bashkangjitur: 22.02.2006

E vertet eshte se nuk blejm revista mirpo per femrat politika eshte shum larg deshirave tona.
Un ja kam hedhur syt ketu tek studentet.info por nuk shoh dicka anti PDSH apo anti BDI, momentalisht eshte neutral.

GJITH TE MIRAT
PMIntegrity Messenger IM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 15.11.2006, 21:38
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (filozofi @ 14.11.2006, 22:18)
Revista javore qe ka dalur ne treg kete muaj "NACIONAL" , dhe qe po e shoh se administratoret e paskan venduar ne faqen studentore Online deshta te dij se ciles Parti i takon?


***
Ne si faqe studentore studentet.info kemi marrėveshje me javoren NACIONAL pėr reklamim te ndėrsjellė. Ne kemi baner tė faqes tone nė gazetė kurse ata kanė gazetėn e tyre nė njė kėnd tė faqes tonė. Ne kemi marrėdhėnie biznesi me atė javore e asgjė tjetėr.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
fancy_boy
Postuar nė: 15.11.2006, 21:46
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Revista javore NACIONAL si fillim nuk kam hasur te ket perkrahje te ndonje partie politike panvarsisht Pozit-Opozit.
Dhe me e keqja tek ne si lexues te perditshem te shtypit te lir gjithmon mundohemi te etiketojm gazetat, reviztat kinse pas shpine qendron nje pus i cili i furnizon me "denar" dhe asnjehere nuk e vlersojm punen e tyre te palodhshme dhe vet te financuar. Andaj mendimi im eshte se xhdo gazet sado qe te jet e polituzaur dhe e financuar nga njerezit politik qe kan xhepat e mbushur per mua bie posht sepse kjo ska vlere.

Shkruani kunder Politkes, shkruani kunder cdo padrejtesie qe i behen popullit shqiptare mos u frigoheni nga thashethemet e popullit qe nuk lexojne asnjher Revista dhe thuan se kjo eshte e politizuar JU "NACIONAL" beheni me te palodhshem sepse pas jush jane vetem njerzit e drjete.
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
didi
Postuar nė: 15.11.2006, 23:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 27
Bashkangjitur: 01.12.2004 Citim (filozofi @ 14.11.2006, 21:18)
Revista javore qe ka dalur ne treg kete muaj "NACIONAL" , dhe qe po e shoh se administratoret e paskan venduar ne faqen studentore Online deshta te dij se ciles Parti i takon?

Partis ne Pushtet PDSH apo asaj ne Opozit BDI?


Revisten ne fjal e kam lexuar ne portalin www.studentet.info ne fillim nuk shoh ndonje ngjyr politike, nuk shoh qe po anon ne ndonjeren ane. Po nga pervoja e me parshme mund te flas, mbase ska mbetur mjet informimi qoft ajo elektronike apo e shkruar pa u politizuar. Kshu qe edhe per " NACIONAL " do i lem fjalen kohes te tregoj. Edhe pse eshte gati e pa mundur te mos nderhy politika ne cdo segment jete, une I uroj NACIONAL -it sa te ket mundesin deri ne pik te fundit te mbrohet nga nje gje e till.
Si do qe tjet, jet Tgjat per NACIONAL dhe pun te mbar.


----------------------------------------
Neser rezikon ke gjasa te humbasesh, e nese nuk rezikon i humbur je ..!!
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio