Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Thaēi: Nėse preken kufijtė..., Shqiptarėt jetojnė nė njė shtet..!!!
Shqipo
Postuar nė: 15.03.2012, 15:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Thaēi: Nėse preken kufijtė, shqiptarėt jetojnė nė njė shtet

Prishtinė, 15 mars - Me ndryshimin e kufijve nė Ballkan, shqiptarėt mė sė miri dhe mė sė lehti do tė jetonin nė njė shtet tė vetėm, ka thėnė sot kryeministri Hashim Thaēi.

Kėto komente, ai i ka bėrė para Kuvendit tė Kosovės ku nė orėt e pasdites pritet tė miratohet njė rezolutė me anė tė cilės do tė kundėrshtohet mbajtja e zgjedhjeve tė Serbisė nė territorin e Kosovės.

Thaēi i ka cilėsuar si provokuese dhe rrezik pėr konflikt tė ri pretendimet serbe pėr mbajtjen e zgjedhjeve.

Ndėrkaq ka porositur se nuk ka autonomi pėr veriun e banuar me shumicė serbe dhe as ndryshim tė kufijve tė shtetit tė Kosovės.

Kryeministri Hashim Thaēi tha se pretendimet territoriale tė Serbisė ndaj Kosovės janė tė papranueshme.

Pėrndryshe, nėse vjen deri te hapja e ēėshtjes sė kufijve nė Ballkan, atėherė shqiptarėt, sipas Thaēit mė sė miri do tė jetonin tė bashkuar nė njė shtet tė vetėm.

“Pretendimet qė paraqiten aty-kėtu pėr ndonjė autonomi apo status special, nuk janė tė vėrteta, janė tė paqėndrueshme dhe nuk do tė ndodhin. Edhe sa i pėrket pretendimit pėr ndryshimin e kufijve, unė ua kam bėrė tė qartė nė emėr tė qeverisė tė gjithė miqve ndėrkombėtar mesazhin e tė gjitha institucioneve dhe qytetarėve tė Kosovės se me pretendime tė tilla pėr ndryshimin e kufijve shqiptarėt mė sė miri dhe mė sė lehti mund tė jetojnė nė njė shtet tė vetėm”, tha Thaēi.

Seanca e Kuvendit pritet tė vazhdoj punėn rreth orės 15:30 kur nė rend dite do tė jetė miratimi i rezolutės kundėr zgjedhjeve serbe nė Kosovė.


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 15.03.2012, 15:54
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim
Pėrndryshe, nėse vjen deri te hapja e ēėshtjes sė kufijve nė Ballkan, atėherė shqiptarėt, sipas Thaēit mė sė miri do tė jetonin tė bashkuar nė njė shtet tė vetėmdhe te izoluar padyshim!


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 15.03.2012, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (Shqipo @ 15.03.2012, 16:51)
Thaēi: Nėse preken kufijtė, shqiptarėt jetojnė nė njė shtet


Kjo eshte pritur qe moti nga Thaēi, kryeministri i Kosoves.


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
alvin
Postuar nė: 15.03.2012, 16:49
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Mendoni se kėtij i intereson diēka tjetėr pėrveē pasurimit personal dhe tenderave?


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
packs
Postuar nė: 15.03.2012, 16:51
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Amstel, se keshtu me pelqen. smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 15.03.2012, 18:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Me ndryshimin e kufijve nė Ballkan, shqiptarėt mė sė miri dhe mė sė lehti do tė jetonin nė njė shtet tė vetėm, ka thėnė sot kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi.

Kėto komente, ai i ka bėrė para Kuvendit tė Kosovės ku nė orėt e pasdites pritet tė miratohet njė rezolutė me anė tė cilės do tė kundėrshtohet mbajtja e zgjedhjeve tė Serbisė nė territorin e Kosovės.

Thaēi i ka cilėsuar si provokuese dhe rrezik pėr konflikt tė ri pretendimet serbe pėr mbajtjen e zgjedhjeve.

Ndėrkaq, ka porositur se nuk ka autonomi pėr veriun e banuar me shumicė serbe dhe as ndryshim tė kufijve tė shtetit tė Kosovės.

Kryeministri Hashim Thaēi tha se pretendimet territoriale tė Serbisė ndaj Kosovės janė tė papranueshme.

Pėrndryshe, nėse vjen deri te hapja e ēėshtjes sė kufijve nė Ballkan, atėherė shqiptarėt, sipas Thaēit, mė sė miri do tė jetonin tė bashkuar nė njė shtet tė vetėm.

“Pretendimet qė paraqiten aty-kėtu pėr ndonjė autonomi apo status special, nuk janė tė vėrteta, janė tė paqėndrueshme dhe nuk do tė ndodhin. Edhe sa i pėrket pretendimit pėr ndryshimin e kufijve, unė ua kam bėrė tė qartė nė emėr tė Qeverisė tė gjithė miqve ndėrkombėtarė mesazhin e tė gjitha institucioneve dhe qytetarėve tė Kosovės se me pretendime tė tilla pėr ndryshimin e kufijve shqiptarėt mė sė miri dhe mė sė lehti mund tė jetojnė nė njė shtet tė vetėm”, tha Thaēi.

Seanca e Kuvendit pritet tė vazhdojė punėn rreth orės 15:30 kur nė rend dite do tė jetė miratimi i rezolutės kundėr zgjedhjeve serbe nė Kosovė.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio