Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Maqedoni: Video kėrcėnuese pėr shqiptarėt mysliman
vani-1
Postuar nė: 15.03.2012, 17:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Hristijanska organizacija” ose “Organizata e Krishtere”, ka prezantuar njė video tė cilėn e ka shpėrndarė nė internet dhe fton maqedonasit joshqiptarė qė “tė zhduken” shqiptarėt myslimanė, raporton agjencia e lajmeve NOA.

Para se tė djegin flamurin, me nė sfond njė kėngė tė afėrt me ato liturgjike, maskat kėrcėnojnė me jetė shqiptarėt nė Maqedoni dhe nė pėrgjithėsi ku jetojnė shqipfolėsit, duke kėrkuar madje edhe bashkimin e tė krishterėve kundėr shqiptarėve.

Video shoqėrohet me titra nė anglisht dhe pasohet me djegien e flamurit shqiptar nga personat e maskuar tė cilėt nė njė pjesė tė pamjeve shoqėrohen dhe me vijė melodike.

Kurse kur flasin me kėrcėnime ndaj shqiptarėve, personat e maskuar e kanė zėrin tė kamufluar mesa duket qė tė mos mundėsohet identifikimi i tyre jo vetėm nga pamja por edhe nga zėri.

“Mos provoni tė digjni tempujt e shenjtė tė krishterė. Mos luani me jetėn tuaj, jetėn e fėmijėve tuaj sepse or myslimanė, ju ka ardhur fundi ju dhe ka ardhur fundi i fesė suaj, Zotit tuaj dhe xhamisė tuaj”, thonė nė mesazhin e tyre kėta racistė tė maskuar nė mesazhin filmik qė ka pėrcjellė Organizata e Krishtere nė Maqedoni.

Video ėshtė publikuar pardje mė 10 mars nga ajo qė vetėquhet “Hristijanska organizacija” dhe nė anglisht “Christian Organization”.

Nuk dihet nėse do tė ketė reagim nga pala shqiptare, Ministria e Punėve tė Jashtme, kurse ka heshtje nga qeveria e FYROM nė Shkup

http://www.youtube.com/watch?v=sGXRhb7JxXE...layer_embedded#
!
PM
Top
1302989420
Postuar nė: 15.03.2012, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 232
Antari Nr: 16989
Bashkangjitur: 28.08.2008pune femijesh i them une kesaj smil3dbd4d4e4c4f2.gif frigacake jane smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
-Fakti qė i sėmuri po shkon mirė nuk do tė thotė se diagnoza juaj ėshtė e saktė–Samuel J.Meitzer,mjek
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio