Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tė shtunėn marsh kundėr dhunės, ‘Sė bashku pėr paq
alb_te
Postuar nė: 15.03.2012, 18:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Pėrcjellja e mesazhit pėr paqe dhe bashkėjetesė, pėr qetėsimin e tensioneve dhe pėr tė mirėn e tė gjithėve qytetarėve tė Maqedonisė ėshtė qėllimi i Marshit qė organizohet nga Iniciativa qytetare ‘Sė bashku pėr paqe’. Organizatorėt e kėtij marshi thonė ftojnė tė gjithė qytetarėt e vendit qė dėshirojnė qetėsimin e situatės dhe ngritjes sė vetėdijes sė pėrgjithshme pėr jetė tė pėrbashkėt.
“Ideja e kėtij marshi pėr paqe ėshtė tė tregojmė se me tė vėrtet jemi shumė mė tepėr ata qė duan tė jetojnė bashkė se sa ata qė nuk duan tė jetojnė bashkė. Pjesėmarrja kėtu ėshtė individuale, i ftojmė tė gjithė qytetarėt si individė. Sė bashku me familjet e tyre, me fėmijėt e tyre, me vėllezėrit dhe motrat e tyre, me shokėt e tyre tė dalin dhe tė na pėrkrahin, tė tregojmė se jemi shumė mė tepėr dhe se ka njerėz tė cilėt kanė kapacitete dhe kanė dituri e dashuri pėr ta bėrė Maqedoninė mė tė mirė”, deklaroi Petrit Saraēini - Iniciativa qytetare ‘Sėbashku pėr paqe’.
“Dua tė besoj se kėtė tė shtunė tė gjithė idiotėve pa dallim se cilit besim, komb, fraksioni politik apo pėrcaktimit seksual i takojnė do tu tregojmė se neve jemi mė nė numėr se ata, do t’u tregojmė se kėshtu mė mirė dhe mė shumė i takojmė Shkupit dhe qė nė fund tė fundit jemi mė tė bukur, dhe aq tė bukur qė asnjėherė nuk na ėshtė kujtuar qė tė turpėrohemi, tė vendosim maska me qėllim qė tė mund tė hipim nė autobus”, deklaroi Sasho Macanovski - Iniciativa qytetare ‘Sė bashku pėr paqe’.
Nga Iniciativa qytetare ‘Sė bashku pėr paqe’ u bėjnė thirrje qytetarėve qė dėshirojnė tė ngrenė zėrin pėr miqėsi, pėr shoqėri pa dhunė dhe pa paragjykime, t’i bashkėngjiten marshit tė tyre qė do tė nisė nė ora 14.00 nė parkun e qytetit tė Shkupit.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio