Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jo kryengritje, por bashkim me Nėnėn Shqipėri..., Ilaēi shėrues kundėr terrorizmit sllavom
Shqipo
Postuar nė: 16.03.2012, 02:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Jo kryengritje, por bashkim me Nėnėn Shqipėri. Ky ėshtė ilaēi shėrues kundėr terrorizmit sllavomaqedon! (Prof.Dr.Mehdi HYSENI)

E Enjte, 15 Mars 2012 20:06 | | | *** Vrasja e dy tė rinjve tė pafajshėm shqiptarė nė Gostivar, mė 28 shkurt 2012; “rrahja brutale me shufra hekuri dhe druri e 15 nxėnėsve shqiptarė nga ana njėzet terroristėve tė maskuar sllavomaqedonė nė autobusin me numėr 58 tė linjės Shkup-Seta Petkė, me ē’rast kanė pėsuar lėndime tė rėnda trupore dhe nė kokė, duke pėrfunduar nė spitalin e qytetit…” (www.botasot.info, 7 mars 2012), si dhe djega flamurit shqiptar nga njė e ashtuqujatur “Organizatė e krishterė” , janė akte tė rėnda terroiste, qė po i pėrjetojnė shqiptarėt nė kurrizin e tyre jo vetėm nė IRJM, por kudo qė ndodhen ata si brenda, ashtu e dhe jashtė Shqipėrisė Etnike.Ndaj, shqiptarėt si benda, ashtu edhe jashtė Shqipėrisė Etnike, me tė drejtė kanė reagaur, duke i dėnuar si tė shėmtuara dhe tė paprnaueshme aktet e tilla terroriste tė sllavomaqedonėve. Gjithashtu, aktet e tilla terroriste anitnjerėzore dhe anticivilizuese , i kanė denoncuar edhe faktorėt relevantė tė bashksėisė ndėrkombėtare (SHBA-ja dhe BE-ja), duke i apsotrofuar qarqet politike zyrtare tė qeverisė sė Maqedonisė, qė tė “mos i politizojnė ato”.

Mirėpo, fatkeqėsisht demonstrimi i akteve tė tilla terroriste sllavomaqedone kundėr shqiptarėve, nė prapavijė ka motivet e thella dhe tė errėta politike, raciste, etnike, fetare dhe nacionale, tė njohura qė nga pėrfundimi i lufrėrave ballaknike (1912-1913)-Lufta e sllavomaqedonėve pėr copėtimin dhe pėr zotėrimin ilegal tė territorit tė Shqipėrisė Etnike. Kjo strategji, kjo urrejtje raciste dhe kjo armiqėsi e sllavomaqedonėve ndaj shqiptarėve, ėshtė e pranishme edhe sot nėn maskėn e mbrojtjes dhe tė mbijetesės sė Republikės sė Maqedonisė Jugosllave, nė saje tė Marrėveshjes sė Ohrit (2001).

Jo terrorizėm, jo vrasje tė shqiptarėve, por secili nė shtėpinė e vet!

Kohėve tė fundit, jo pa arsye po flitet dhe po shkruhet se pėr shkak tė pėrshkallėzimit tė aparteidit dhe terrorizmit sllavomaqedon mbi shqiptarėt e pafajshėm, ka ardhur koha qė tė mendohet pėr organizimin e njė kryengritjeje gjithėshqiptare, me qėllim qė tė luftohen tė gjitha format e terrorizmit sllavomaqedon ndaj shqiptarėve tė pafajshėm, tė cilėt, pa tė drejtė janė pėrjashtuar nga Kushtetuta e IRJM-sė si komb shtetformues, edhe pse pėr nga numri i tyre, shpehur nė pėrqindjen statistikore, janė mė shumė se “kombi” sllavomaqedon, edhe pse qė nga viti 1945, e, edhe sot, mė 2012, pushteti sllavomaqedon ka falsifikuar statistikat zyrtare tė shqiptarėve nė IRJM, si dhe ka bėrė spastrim etnik tė shqiptarėve, siē ėshtė Manastiri dhe qytetet e vdebnaimet e tjera, tė populluara me shqiptarė.

Gjithashtu, pushteti aparteid sllavomaqedon, i cili sot, kinėse si “shtet demokratik” (duke terrorizuar dhe vrarė shqiptarė tė pafajshėm vetėm se janė shqiptarė) po synon aderimin nė NATO dhe nė BE, afro njė milion shqiptarėve tė shpėrngulur nėpėr vende tė ndryshme tė Evropės dhe tė botės, nuk ua njeh shtetėsinė sllavomaqedone, e as tė drejtėn e riatdheshimit tė tyre nė shtėpitė dhe nė trojet e tyre etnike.

Mirėpo, nėse pushteti shtetėror i sotėm sllavomaqedon, i mbėshtetur nga disa politikanė satrapė shqiptarė, vazhdon politikėn dhe praktikėn e deritashgme tė poshtėrimit tė shqiptarėve si qenie njerėzore dhe si komb, diskriminimin, aparteidin, brugosjen, torturat ēnjerėzore, dėnimet drakonike, terrorizmin, vrasjet, mohimin e lirive dhe tė drejtave tė njeriut, duke pėrfshirė edhe tė drejtėn e vetėvendosjes sė shqiptarėve, duhet tė llogarit se durimit tė shqiptarėve, tanimė i ka ardhur fundi. Shqiptarėt nuk do tė tolerojnė mė qė tė rrahėn, tė torturohen, tė terrorizohen, tė vriten, tė dėnohen me nga 100 vjet burg vetėm se janė shqiptarė dhe, vetėm pse kėrkojnė realizimin e tė drejtave dhe lirive tė tyre, qė tė jenė tė lirė dhe tė barabartė me ligj, me kushtetut, si dhe me tė gjitha marrėbeshjat dhe konventat ndėrkombėtare, ashtu sikurse sllavomaqedonėt, as mė shumė, as mė pak. Ndryshe, IRJM-ja e Titos dhe e titistėve tė sotėm sllaboamedonė dhe shqiptarė, numėron ditėt pėrpara njė shthurjeje totale, ku shqiptarėt, nuk do tė pranojnė mė kurrė qė territorin dhe shtėpitė e tyre autoktone t’i ndajnė dhe t’i shrytėzojnė sė bashku me kolonistėt dhe terroristėt vrastarė sllavomaqedonė, por do tė jenė Zot nė shtėpinė e tyre, tė bashkuar me Kosovėn dhe me Shqipėrinė.

Ndėrkombėtarisht, tė sankcionohet terrorizmi sllavomaqedon!

-Ashtu sikur nė ēdo vend dhe, nė ēdo skaj tė botės, edhe nė Ballkan, duhet tė luftohet dhe tė dėnohet ēdo formė e ushtrimit tė terrorit dhe tė terrorizmit qoftė individuale, grupore, qoftė e organizuar dhe e institucionalizuar nga vetė shtetet sllavo-ballkanike, tė cilat, kėtu e 100 vjet mė parė, janė dėshmuar si prodhuesit dhe zbatuesit mė tė mėdhenj tė industrisė mė tė madhe dhe me rentabile tė terrorizmit, tė gjenocidit dhe tė kolonializmit sllav mbi shqiptarėt dhe mbi Shqipėrinė Etnike.

Si rrjedhim i njė politike dhe praktike tė tillė antihumane, antiligjore dhe anticivilizuese, e dėnueshme nė mbarė botėn, por jo edhe nė Ballkan pėr Serbinė e Madhe, pėr Greqinė, pėr Malin e Zi dhe pėr IRJM-nė, amalgamė serbosllave kjo, e cila me ndihmėn e fuqive tė mėdha tė dikurshme tė Evropės (1878- 1912-1945-1999) ia arriti qė ta copėtojė, kolonizojė dhe ta aneksojė mė se gjysmėn (mbi 50%) e territorit dhe tė kombit tė Shqipėrisė Etnike.

Nė kėtė kontekst historiko-politik, duhet kėrkuar motivet dhe shkaqet pse shqiptarėt, edhe sot, nė tokat dhe nė shtėpitė e tyre, janė tė kolonizuar, tė copėtuar, tė diskriminuar, tė terrorizuar, pse vriten si “qenėt endacakė” nga kolonizatorėt e dikurshėm dhe tė sotshėm sllavo-ballkanikė, e askush nuk dėnohet dhe nuk jep llogari ligjore pėr krimet e tilla terroriste dhe ataviste?!

Pse shqiptarėt, edhe sot (2012), nė erėn e integrimeve evropiane dhe tė globalizmit, janė tė detyruar, qė tė jetojnė nėn “saēin e skuqur” tė sundimit tė huaj tė egėr kolonialist dhe hegjemonsit sllavoballkanik, ndonėse ndodhen nė trojet e tyre etnike, tė pushtuara nga sllavo-ballkanikėt fqinjė (1878, 1912, 1913, 1914, 1915, 1918, 1945, 1990)?!

Pse nuk vlejnė tė njėjtat standarde, kritere dhe parime tė sė drejtės everopiane dhe tė asaj ndėrkombėtare, qė edhe shqiptarėt tė gėzojnė tė drejtėn e vetėvendosjes, tė jetojnė tė lirė, tė pavarur, tė integruar nė njė shtet tė pėrbashkėt kombėtar, ashtu sikurse popujt e tjerė tė Ballkanit?!

Pse, edhe pas Marrėveshjes sė Ohrit (2001) po diskriminohen dhe po vriten shqiptarėt nė IRJM?!

Toleranca e terrorizmit dhe e gjenocidit sllav mbi shqiptarėt, shpie nė vrasjen e shqiptarėve dhe tė destabilizimit tė Ballkanit.

Kėtė, kohėve tė fundit, e provoi edhe vampirizimi i terrorizmit sllavomaqedon nė Gostivar, nė Shkup, nė Tetovė, ku bandat paramilitare dhe terroriste tė maskuara dhe tė pamaskuara, vranė disa shqiptarė, plagosėn, torturuan dhe rrahėn 15 nxėnės shqiptarė, si dhe dogjėn flamurin shqiptar nė qendėr tė Shkupit.

Tė gjitha kėto janė akte tė patolerushme terrosite tė sllavomaqedonėve, pavarėsisht se kush i ka organizuar, mbėshtetur dhe kryer ato me prapavijė politike tė urrjetjes nacionale, qė tė rrahen, tė plagosen dhe tė vriten shqiptarėt.

Sipas www.preshevajone.com, tė datės 28 shkurt 2012: “Vrasja e Besnik Shehapit (26) dhe e Imran Memetit (30) nga polici sllavomaqedonas, Jakim Trifunovski (ish-pjesėtar i forcave speciale “tigrat” dhe, tani pjesėtar i policisė kufitare tė MPB-sė) nė njė parking nė rrugėn “Kej Vardari” nė afėrsi tė sallonit tė mobiljeve “Montenegro” nė Gostivar, mė 28 shkurt 2012” , ėshtė akt terrorist, i motivuar mbi bazėn e urrejtjes nacionale ngase Besniku dhe Imrani ishin shqiptarė, tė cilėt nuk kishin bėrė kurrfarė vepre penale, qė tė vriteshin nga polici i egėrsuar Joakim Trifunovski.

Ja, kjo “ishte mbrojtja” e drejtėsisė, e rendit dhe e sigurisė publike sllavomaqedone nga ana e policit shovinist Joakim Trifunovskit, i cili shkrehu plumbat vdekjeprurės mbi Besnik Shehapin dhe Imran Memetin, se gjoja ata kishin parkuar gabimisht veturėn e tyre nė parkingun e theksuar. Po, edhe sikur tė kishte qenė e vėrtetė ajo, polici sllavomaqedon nuk ka pasur kurrfarė tė dejte ligjore, qė tė vriste dy shqiptarė (Besnikun dhe Imranin).

Mirėpo, ēfarė tė bėjmė, kur shqiptarėt nė IRJM diskriminohen mbi ēdo bazė (njerėzore, nacionale, politike, ligjore, kushtetuese, shtetėrore... etj.), keqtrajtohen, torturohen, plagosen dhe vriten si “qenėt nė rrush” si thotė populli, e askush nuk pėrgjigjet pėr veprat e tilla kriminale dhe terroriste penale, qė janė nė kundėrshtim me tė gjitha ligjet dhe konventat ndėrkombėtare pėr mbrojtjen dhe respektimin e lirive dhe tė drejtave tė njeriut. Mirėpo, nė rastin konkret, respektimi i tyre dhe zbatimi i kėtyre instrumeneve juridike ndėrkombėtare vlen vetėm pėr sllavomaqedonėt, jo edhe pėr shqiptarėt e terrorizuar dhe tė kolonizuar nga sllavomaqedonėt, edhe pse janė nė shtėpitė dhe nė territorin e tyre autokton tė Shqipėrisė Etnike.

Pse shqiptarėt nė Maqedoni kanė pranuar njė kompromis politik nė dėm tė sė drejtės sė tyre tė vetėvendosjes, qė tė jetojnė nė njė shtet tė pėrbashkėt multietnik dhe pluralist me sllavomaqedonėt, (duke pranuar qė tė mos e prishin ngrehinėn artificiale shtetėrore tė Maqedonisė jugosllave tė Titos, por qė edhe nė kėtė shekull tė jetojnė si vasalė dhe tė huaj brenda mureve tė hekurta tė saj), tė dalė nga Marrėveshja e Ohrit ( 13/08/2001), kjo nuk nėnkupton se qeveria sllamaqedone dhe sllavomaqedonėt kanė tė drejtė qė shqiptarėt t’i diskriminojnė, t’i terrorizojnė, t’ua mohojnė liritė dhe tė drejtat kombėtare, si dhe t’ua heqin tė drejtėn e jetės, vetėm se janė shqiptarė.

Sė kėndejmi, duhet tė vėmė nė dukje faktin se, mbrojtja dhe shpėtimi i ngrehinės artificilae multietnike dhe pluraliste i IRJM-sė, sajuar nga titistėt, kardelistėt, rankoviqėt, cėrvenkovskit etj., edhe sot, janė nė funksion tė pasurimit dhe tė sundimit karrierist tė disa qarqeve tė caktuara politike sllavomaqedone dhe shqiptare, jo koekzistenca paqėsore, pajtimi, barazia, liria, drejtėsia, demokracia, mirėqenia dhe zhvillimi ekonomik i ndėrsjellė sllavomaqen – shqiptar.

Ky ėshtė qėllimi dhe imperativi kryesor i pushtetit sllavomaqedon – shqiptar, qė me ēdo kusht ta ruajnė tė paprekur ngrehinėn e theksuar titiste, sepse kjo, nė esencė ėshtė forma mė oportune pėr mohimin e sė drejtės sė vetėvendosjes sė shqiptarėve nė Maqedoni. Kjo formė terrorizuese ua ka lidhur kėmbė e duar shqiptarėve, qė edhe nė erėn e integrimeve dhe demokracisė evroperėndimore, tė jenė tė detyruar tė bashkėjetojnė me armiqtė terroristė sllavomaqedonė, tė cilėt shqiptarėt i konsiderojnė dhe i trajtojnė si “element tė huaj”, edhe pse ata jetojnė nė truallin e vet tė Shqipėrisė Etnike.

-Fajin kryesor, pse sot shqiptarėt zyrtarisht “janė pakicė”, jashtė Kushtetutės sė IRJM-sė, tė pabarabratė mbi bazėn kombėtare dhe shtetėrore; pse u mohohet e drejta e vetėvendosjes; pse grupet e ndryshme terroriste sllavomaqedone po ushtrojnė terror dhe, pse po i rrahin, torturojnė, burgosin, dėnojnė dhe, pse po i vrasin shqiptarėt e pafajshėm, e kanė politikanėt e dobėt shqiptarė, tė cilėt janė “barrikaduar” nė institucionet dhe nė organet e ndryshme tė qeverisė dhe tė kuvendit tė IRJM-sė (1990-2012), tė cilėt tė verbuar nga interesat e tyre egosite, grupore, klanore dhe partiake, tė luftės sė tyre karrieriste pėr pushtet dhe pėr pasurim sa mė tė madh, kanė braktisur interesin e pėrgjithshėm nacional dhe shtetėror tė shqiptarėve.

Kjo ėshtė njė nga shkaqet kryesore, pse sot shqiptarėt nė IRJM vriten, rrahen dhe, janė tė nėnshtruar, tė diskriminuar dhe tė terroizuar nė tė gjitha format e ekzistencės sė tyre nga ana shtetit kolonial sllavomaqedon, sepse JANĖ TĖ PAMBROJTUR.


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
osmen
Postuar nė: 16.03.2012, 10:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 757
Antari Nr: 24462
Bashkangjitur: 05.02.2010edhepsejam kunder dhunes mirpo nje ta dini ne lidhje me rrahjen e atyre shqiptareve ne autobus disa fjale cka dikush nuk i ka mare parasysh para se me ndodh ajo ne atubos vetem lexojsha lajmet se si shipet i rrefshin maqedont 4 5 raste para se me ndodh lexojsha eshte rrahur nje femije mandej perseri lajm tjeter eshte rrahur nje femije dhe thujsha me vetveten keto do te hakmeren dhe ndodhi ajo qe ndodhi ne autobusin mirpo me vjen dicka qe maqedont e dine mentalitetin e shipeve keto nguxen dhe mandej kur ata e kthejne kerkojne ndihme nga nderkometaret e ku yta di une realisht edhe shipet i kane pasur fajet ne lidhje me keto incidente se di sa i keni ndjekur lajmet
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 16.03.2012, 10:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (osmen @ 16.03.2012, 11:43)
edhepsejam kunder dhunes mirpo nje ta dini ne lidhje me rrahjen e atyre shqiptareve ne autobus disa fjale cka dikush nuk i ka mare parasysh para se me ndodh ajo ne atubos vetem lexojsha lajmet se si shipet i rrefshin maqedont 4 5 raste para se me ndodh lexojsha eshte rrahur nje femije mandej perseri lajm tjeter eshte rrahur nje femije dhe thujsha me vetveten keto do te hakmeren dhe ndodhi ajo qe ndodhi ne autobusin mirpo me vjen dicka qe maqedont e dine mentalitetin e shipeve keto nguxen dhe mandej kur ata e kthejne kerkojne ndihme nga nderkometaret e ku yta di une realisht edhe shipet i kane pasur fajet ne lidhje me keto incidente se di sa i keni ndjekur lajmet

Pa haj na i sjell infot ku i paske lexu ti keto gjana qe ne tjeret s'i kemi lexu askund ? Na e sjell ket dhune qe ne u paskemi bo atyne para se me ndodh keto rastet tjera.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
osmen
Postuar nė: 16.03.2012, 10:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 757
Antari Nr: 24462
Bashkangjitur: 05.02.2010tash une nuk mund te kerkoj ne arhiven e lajmeve te gjej infot mirpo lajmet i njeki vaszhdimisht ne internet dhe e dishashumemire situaten dhe disha se do te kese hakmarje isha i sigurt garant dhe ndoshi ajo me autobusin
PM
Top
belko
Postuar nė: 16.03.2012, 11:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 27220
Bashkangjitur: 04.03.2012 Citim (osmen @ 16.03.2012, 04:58)
tash une nuk mund te kerkoj ne arhiven e lajmeve te gjej infot mirpo lajmet i njeki vaszhdimisht ne internet dhe e dishashumemire situaten dhe disha se do te kese hakmarje isha i sigurt garant dhe ndoshi ajo me autobusin

Nuk je nteme , ja ke fut prej nkorna
asnje rast nuk ka ku shqiptaret sulmojn sllavo maqedont , kejt e kunderta eshte prej fillimit ,prej Nerezi kur hyn shkiet sulmun popullaten , kejt incidentet qe kan ndodh kan qene ku sllavet ose kan provoku ose kan sulmu
hajt ti shok ma na trego prej atje per ketu ,ose thot populli ,mos ja trego babes kufijt e ares
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 12:06
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (belko @ 16.03.2012, 12:58)
Nuk je nteme , ja ke fut prej nkorna
asnje rast nuk ka ku shqiptaret sulmojn sllavo maqedont , kejt e kunderta eshte prej fillimit ,prej Nerezi kur hyn shkiet sulmun popullaten , kejt incidentet qe kan ndodh kan qene ku sllavet ose kan provoku ose kan sulmu
hajt ti shok ma na trego prej atje per ketu ,ose thot populli ,mos ja trego babes kufijt e ares

Ai qė e ka cituar ėshtė tetovar...dhe i njeh shumė mė mirė se ti kėto rrethana.
Ėshrė fakt se sa kanė sulmuar shkijet, kanė sulmuar edhe tanėt.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
belko
Postuar nė: 16.03.2012, 12:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 27220
Bashkangjitur: 04.03.2012 Citim (alvin @ 16.03.2012, 06:06)
Ai qė e ka cituar ėshtė tetovar...dhe i njeh shumė mė mirė se ti kėto rrethana.
Ėshrė fakt se sa kanė sulmuar shkijet, kanė sulmuar edhe tanėt.

cfar fakti te hamomit be , tkishin sulmu tonet kejt nburg ishin kane , mos ja pallo edhe ti kajher boesh advokati tyne
edhe per rastin e policit perzieshe si presh
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 12:19
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (belko @ 16.03.2012, 13:16)
cfar fakti te hamomit be , tkishin sulmu tonet kejt nburg ishin kane , mos ja pallo edhe ti kajher boesh advokati tyne
edhe per rastin e policit perzieshe si presh

Ti je subjektiv, dhe bėn bajram me mendjen.
Gjerat qė njeriun e izolojnė nga realiteti.
Fakt ėshtė se edhe shqiptarėt kanė sulmuar maqedonasit, si qė ka ndodhė edhe e kundėrta.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
belko
Postuar nė: 16.03.2012, 12:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 27220
Bashkangjitur: 04.03.2012 Citim (alvin @ 16.03.2012, 06:19)
Ti je subjektiv, dhe bėn bajram me mendjen.
Gjerat qė njeriun e izolojnė nga realiteti.
Fakt ėshtė se edhe shqiptarėt kanė sulmuar maqedonasit, si qė ka ndodhė edhe e kundėrta.

po ajde bre nje rast permende pra , nuk folim para 10 vjetve kur ka kon pdsh-ja ne qeveri ,, ater shkiet za skan guxue me ba
per tash jam ka fol , ajde prej Nerezi kur hyne huliganet sllav sulmun tregom nje rast ku shqiptaret kan sulmu , veq njo
ti po mundoesh mu kalxu sa ma i realt e i drejt e po bie nlakna
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 12:24
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (belko @ 16.03.2012, 13:22)
po ajde bre nje rast permende pra , nuk folim para 10 vjetve kur ka kon pdsh-ja ne qeveri ,, ater shkiet za skan guxue me ba
per tash jam ka fol , ajde prej Nerezi kur hyne huliganet sllav sulmun tregom nje rast ku shqiptaret kan sulmu , veq njo
ti po mundoesh mu kalxu sa ma i realt e i drejt e po bie nlakna

Lene ore PDSH BDI.
Ska lidhje partia kėtu.
Prap bėn bajram me mendjen.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
belko
Postuar nė: 16.03.2012, 12:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 27220
Bashkangjitur: 04.03.2012 Citim (alvin @ 16.03.2012, 06:24)
Lene ore PDSH BDI.
Ska lidhje partia kėtu.
Prap bėn bajram me mendjen.

ti ban bajram me menden
aj tregoma nje rast thash ku shqiptaret kan sulmu shkiet per kot , njo vec
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 12:29
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (belko @ 16.03.2012, 13:25)
ti ban bajram me menden
aj tregoma nje rast thash ku shqiptaret kan sulmu shkiet per kot , njo vec

Qe, para 1 jave nė Gjorēe Petrov i kanė sulmuar dy vėllezėr pa asnjė pretekst.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
belko
Postuar nė: 16.03.2012, 12:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 27220
Bashkangjitur: 04.03.2012 Citim (alvin @ 16.03.2012, 06:29)
Qe, para 1 jave nė Gjorēe Petrov i kanė sulmuar dy vėllezėr pa asnjė pretekst.

jo preteks kan pas , se ato ja nisen tparet ,sulmun 15 nxansa shqiptar , ky erifi ja boni kinse ne tparet kemi sulmue edhe ti e mbeshtete
aj trego pra ku kemi sulmu na tparet qe ta di edhe une
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 12:33
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (belko @ 16.03.2012, 13:31)
jo preteks kan pas , se ato ja nisen tparet ,sulmun 15 nxansa shqiptar , ky erifi ja boni kinse ne tparet kemi sulmue edhe ti e mbeshtete
aj trego pra ku kemi sulmu na tparet qe ta di edhe une

Unė sapo ta tregova njė rast, ti pėrsėri flet budallaki.
Je i mėrzitshėm.E ndėpres polemikėn me ty.
Aktivistėt partiakė janė pėrsona tė programuar nl kokė, me tė cilėt debati ėshtė i pakuptimtė.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
belko
Postuar nė: 16.03.2012, 12:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 27220
Bashkangjitur: 04.03.2012 Citim (alvin @ 16.03.2012, 06:33)
Unė sapo ta tregova njė rast, ti pėrsėri flet budallaki.
Je i mėrzitshėm.E ndėpres polemikėn me ty.
Aktivistėt partiakė janė pėrsona tė programuar nl kokė, me tė cilėt debati ėshtė i pakuptimtė.

ooo ti ma i menqmi e ma i heshmi i forumit , Zoti interneti ,
ky erifi tha 4-5 raste perpara sulmit ne autobus shqiptaret paskan provokue shkijet ,ti e perkrahe
hajde mbeshtet pra me argumente ato
mos mtrego ti mas rahjes shqiptarve cka kan bo femijet neper gjorgje ,se rahja ne autobus ka qene me shipka hekuri nga persona tmoshum garant qe sjan tzbulum
ku i relativizon senet ti ,a je normal a cka , e mos je klysh e shkive qe pi mbron ktu
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio