Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> NDIHME!
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 11:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009Se pari ju pershendes,kam nevoj per ndihme nga dikushi qe ka njohuri me mjeksin,me intereson cka do te thot; Thyreoiditis. Mjeku me shpjegoi se ka te beje me hormonet ne gjak,po deshta te ju pyes juve sepse keta mjek ktu as qe mundesh me i mar vesht,menjeher anojn nga e keqja,nese ndokush nga ju ka dijeni ju lutem ma shpjegoni.Ju faleminderit.
PM
Top
hey
Postuar nė: 16.03.2012, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007TONI-TE, sipas asaj qe shkruan ne Wikipedia, ndersa une kam edhe rast konkret ne familje, behet fjale per gushen. Gjendra tiroide eshte gusha.
PM
Top
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 12:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009Njeherit te faliminderoj shum hey,edhe une pata dyshuar qe mund te jete gusha,mjeku me tha se nuk eshte ndonje gje e rezikshme ne shumicen e rasteve kjo ndhothka te femrat por nuk perjashtohen edhe meshkujt,nese ke me shume info sa i perket rezikut te lutem me informo pasi qe paske rast ne familje te faleminderit edhe njeher.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 12:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (TONI-TE @ 16.03.2012, 13:22)
Njeherit te faliminderoj shum hey,edhe une pata dyshuar qe mund te jete gusha,mjeku me tha se nuk eshte ndonje gje e rezikshme ne shumicen e rasteve kjo ndhothka te femrat por nuk perjashtohen edhe meshkujt,nese ke me shume info sa i perket rezikut te lutem me informo pasi qe paske rast ne familje te faleminderit edhe njeher.

Thyroiditis ėshtė tajim i rritur i gjėndrės tiroide.Manifestohet me djersitje, apetit tė shtuar dhe lodhje, posaēėrisht nė pranverė.
Tajimi i gjėndrės tiroide mund tė manifestohet, por jo ēdo herė, edhe me zmadhim fizik tė gjėndrės tiroide.
Atė qė e pėrmendi hey ėshtė zmadhim i gushės si rezultat i mungesėsė sė jodit ėt ujė.
Kjo ka qenė rast nė rrethinėn e tetovės para 40 viteve kur uji i pijshėm nuk ėsht ėjoduar.Tash mė nuk ka raste tė tilla, pėrveē rasteve individual tė problemeve metaboltiike me jodin nė organizėm.
Nuk ėshtė gjė e rrezikshem Tony, mos u brengos.
Por sidoqoftė, vizitoje klinikėn Universitare nė Shkup.Klinika interne-dega e endokrinologjisė pėr kėshilla ėt mėtejshme.

Mos gabo tė endesh nė spitalin e Tetovės ose tė Gostivarit.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 13:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009Alvin shume feleminderit ma ke rit moralin se me tregu te drejten fillova te frigohem.Une gjindem ne gjermani por kta mjekt ktu ta ulin moralin zero te bejne 1000 analiza qe edhe me nuk qene dicka serioze ti shtin frigat me than si nga ne (linxhirat ti shtejn) te faleminderit edhe njeher mirembetsh.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 14:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (TONI-TE @ 16.03.2012, 14:06)
Alvin shume feleminderit ma ke rit moralin se me tregu te drejten fillova te frigohem.Une gjindem ne gjermani por kta mjekt ktu ta ulin moralin zero te bejne 1000 analiza qe edhe me nuk qene dicka serioze ti shtin frigat me than si nga ne (linxhirat ti shtejn) te faleminderit edhe njeher mirembetsh.

Ska pėrse miko.
Pėr atė jemi shoqėri nė forum.
Tė polemizojmė dhe ti ndihmojmė njėri tjetrit.
smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e398ff7b.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 16.03.2012, 14:05


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (alvin @ 16.03.2012, 15:05)
Ska pėrse miko.
Pėr atė jemi shoqėri nė forum.
Tė polemizojmė dhe ti ndihmojmė njėri tjetrit.
smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e398ff7b.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 14:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (TONI-TE @ 16.03.2012, 15:09)
smil3dbd4e4c2e742.gif smil4a8acf686328f.gif

Ke nje mesazh privat, lexoje smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 16.03.2012, 14:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010Toni TE, ti ose aj i cili e ka ket smunti, un po ta kallzoj ilacin e krejta smuntive vllavi jem. Kshir gjej vaj te farave te zeza ndryshe shkruhet BLACK SEED. Ky vaj punohet ne vendet arabe, ma se shumti e lavderojn ate te saudis dhe te sirise! Ky vaj nuk ka smundje qe nuk shnosh. Nese nis me mar mos e nal, ne ta mer krejt familja se keq nuk ban, ka doza se si miret. kerkoje ne internet ki me e xhet. Shkruje ne google FARA E ZEZĖ edhe ki me e e xhet ilacin vllavi jem ti edhe krejt ato qe ju intereson, mos myteni naper doktora se sen sdin vu garantoj. Medicina ka zbulu ilace me t i qetsu dhimtat ama shum pak ose hic ska ilace qe i shnosh dhimtat. Ky ilac qe ju tham un i shnosh dhimtat me garanci, vec duhet me ju permbajt asaj qe thuhet se si duhet me me mar. Tung.

E perseris, per krejta dhoimtat asht.
PM
Top
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 14:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (Virtual @ 16.03.2012, 15:16)
Toni TE, ti ose aj i cili e ka ket smunti, un po ta kallzoj ilacin e krejta smuntive vllavi jem. Kshir gjej vaj te farave te zeza ndryshe shkruhet BLACK SEED. Ky vaj punohet ne vendet arabe, ma se shumti e lavderojn ate te saudis dhe te sirise! Ky vaj nuk ka smundje qe nuk shnosh. Nese nis me mar mos e nal, ne ta mer krejt familja se keq nuk ban, ka doza se si miret. kerkoje ne internet ki me e xhet. Shkruje ne google FARA E ZEZĖ edhe ki me e e xhet ilacin vllavi jem ti edhe krejt ato qe ju intereson, mos myteni naper doktora se sen sdin vu garantoj. Medicina ka zbulu ilace me t i qetsu dhimtat ama shum pak ose hic ska ilace qe i shnosh dhimtat. Ky ilac qe ju tham un i shnosh dhimtat me garanci, vec duhet me ju permbajt asaj qe thuhet se si duhet me me mar. Tung.

E perseris, per krejta dhoimtat asht.

Faleminderit per info te pershendes. smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
ßina
Postuar nė: 16.03.2012, 14:23
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (TONI-TE @ 16.03.2012, 14:06)
Alvin shume feleminderit ma ke rit moralin se me tregu te drejten fillova te frigohem.Une gjindem ne gjermani por kta mjekt ktu ta ulin moralin zero te bejne 1000 analiza qe edhe me nuk qene dicka serioze ti shtin frigat me than si nga ne (linxhirat ti shtejn) te faleminderit edhe njeher mirembetsh.

Edhe te une nje kohe dyshojshin per kete gjendrrat tiroide (Schilddrüse) smil3dbd4d4e4c4f2.gif, paramendo ende pa i ardh analizat e gjakut me tegojke mjekja se ku ka sepcialista per me be kontrolle me ultraze e blla blla blla, si erdha ne shpi hy ne internet lexoj, ama thash pa ardh rezultati kot e kam, kur erdhen rezultatet dyshimi i mjekes negativ smil3dbd4d4e4c4f2.gif.

Nuk e di sa eshte e sigurt, kam lexu se nese femrat kane probleme me gjendrra tiroide ato i pengojne edhe te mbesin shtatzene, dhe ka raste nese ne shtatzani rriten keto, vie deri te deshtimi. smil3dbd4d99c6eaa.gif----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 16.03.2012, 14:25
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Virtual @ 16.03.2012, 15:16)
Toni TE, ti ose aj i cili e ka ket smunti, un po ta kallzoj ilacin e krejta smuntive vllavi jem. Kshir gjej vaj te farave te zeza ndryshe shkruhet BLACK SEED. Ky vaj punohet ne vendet arabe, ma se shumti e lavderojn ate te saudis dhe te sirise! Ky vaj nuk ka smundje qe nuk shnosh. Nese nis me mar mos e nal, ne ta mer krejt familja se keq nuk ban, ka doza se si miret. kerkoje ne internet ki me e xhet. Shkruje ne google FARA E ZEZĖ edhe ki me e e xhet ilacin vllavi jem ti edhe krejt ato qe ju intereson, mos myteni naper doktora se sen sdin vu garantoj. Medicina ka zbulu ilace me t i qetsu dhimtat ama shum pak ose hic ska ilace qe i shnosh dhimtat. Ky ilac qe ju tham un i shnosh dhimtat me garanci, vec duhet me ju permbajt asaj qe thuhet se si duhet me me mar. Tung.

E perseris, per krejta dhoimtat asht.

Virtual po ata qe kane probleme me yndyren ne gjak ose sheqerin, a preferohet ky vyj i farave te zeza, une ne shpi e kam nuk e perdori.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 16.03.2012, 14:41


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 16.03.2012, 14:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (alvin @ 16.03.2012, 13:28)
[b]Thyroiditis

Alvin, thyroiditis duhet tjet ndezje e gjendres tiroide, e dij qe je mjek dhe sigurisht i din me mir kto pun, po me duket si diagnoz dmth ndezje e pasojat qe shkaktohen nga kjo ndezje mund tjen funksioni i rritur dhe tjera
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 14:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (hamurabi @ 16.03.2012, 15:31)
Alvin, thyroiditis duhet tjet ndezje e gjendres tiroide, e dij qe je mjek dhe sigurisht i din me mir kto pun, po me duket si diagnoz dmth ndezje e pasojat qe shkaktohen nga kjo ndezje mund tjen funksioni i rritur dhe tjera

Po vetė jam mjek, dhe mendoj se e di kėtė gjendje njė ēikė smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Nga ndezja shkkatohen pasojat dje simptomet.
Por nuk ėshtė gjendje e rėndė, kalon me terapi adekuate.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009Ju faleminderoj te gjithve nga zemra,kalofshi sa me mire.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio