Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> NDIHME!
hamurabi
Postuar nė: 16.03.2012, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (alvin @ 16.03.2012, 15:32)
Po vetė jam mjek, dhe mendoj se e di kėtė gjendje njė ēikė smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Nga ndezja shkkatohen pasojat dje simptomet.
Por nuk ėshtė gjendje e rėndė, kalon me terapi adekuate.

Po per at se je mjek bera pyetje, un kam pak njohuri per mjeksi ama pak, se nese kemi ndezje, dmth kemi rritje te hormoneve apo? se mduket simptomet qe i ke pershkru kan tbejn me rritje hormonale
PM
Top
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 14:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (alvin @ 16.03.2012, 15:12)
Ke nje mesazh privat, lexoje smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

ka pergjigje ne privat.
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 16.03.2012, 14:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010 Citim (ßina @ 16.03.2012, 15:25)
Vital po ata qe kane probleme me yndyren ne gjak ose sheqerin, a preferohet ky vyj i farave te zeza, une ne shpi e kam nuk e perdori.

E nderuar, un nuk foli kot, besoni se nuk e kam nxjer pi menve ket! Kam pas njeri ne familje me tension shum t nalt, prej se ka nis me e mar ket vaj, tensioni asht normalizu, gjaku dukshem i permisum, edhe njeri nihet shum mir, nuk i besohet hala se si mundet ky vaj me bo kshtu mrekulli. Ky vaj vetem vdekjen smun me nal se ska smunti qe nuk shnosh! Ky vaj asht ba shkaktar qe nje qift te gezohet me fmi, nje tjeter rast e ka pas lekuren e smunt sdi si thiret smuntia ama m duket psoriaz, njeri ska ma ne lekur asni shenj se ka pas psoriaz. Dmth se ky vaj i shnosh krejta smuntit vec se duhet me e mar mos me e nal, dozat jan te vogla edhe sidomos ato qe kan mjete nuk duhet me i nal asniher se ky vaj vetem ta mbron imunitetin dhe te mban vital deri ne vdekje. Kushton pak per ato qe nuk kan ama cka me ba, asht ilac i sigurt, duhet koh me kalu per me i pa rezultatet e para, se paku 3 deri 4 muj me e mar regullisht. Me zon me e mar edhe mos me u nal ,dine se smuntijave ju keni than pergjithmon lamtumir. Ju keshilloj si me te afermive te mi merne ket vaj, edhe vet keni me u habit.

Per grat dhe vajzat nje tjeter keshill em ekt vej: E merni nje got te cajit vaj te farave te zeza dhe nje got te njejt te vajit te mir te ullirit, e perzini. Me kete vaj e lyni fytyren cdo dit, e mbani 1 or ne ftytr dhe e lani fytren me uj te vaket dhe sapun (DOVE asht i mir ) pas nje ore. Nese beni ket cdo dite, rrudha ne fytyre asniher skeni me pas, kjo vlen edhe per meshkujt.

Kaloni mir
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 14:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (hamurabi @ 16.03.2012, 15:35)
Po per at se je mjek bera pyetje, un kam pak njohuri per mjeksi ama pak, se nese kemi ndezje, dmth kemi rritje te hormoneve apo? se mduket simptomet qe i ke pershkru kan tbejn me rritje hormonale

Rritja hormonale shkakton hiperplazion tė hipofizės pa infeksion-pra rritet vėllimi i saj.
Kur ka infeksion, kemi ndezje me simptomet e lartėpėrmenduar.
Terapia ėshtė me antireumatikė jo steroidalė dhe me kortikosteroide.Mjeku vendos nėse do tė pėrshkruhen edhe antibiotikė, varėsisht nga ashpėrsia e simptomeve.
Kalon shpejt, asgjė pėr brengosje.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 16.03.2012, 14:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (alvin @ 16.03.2012, 15:42)
Rritja hormonale shkakton hiperplazion tė hipofizės pa infeksion-pra rritet vėllimi i saj.
Kur ka infeksion, kemi ndezje me simptomet e lartėpėrmenduar.
Terapia ėshtė me antireumatikė jo steroidalė dhe me kortikosteroide.Mjeku vendos nėse do tė pėrshkruhen edhe antibiotikė, varėsisht nga ashpėrsia e simptomeve.
Kalon shpejt, asgjė pėr brengosje.

Besoj se i ke ndihmu Toni-t, e po tash ke then ndezje nfillim kishe then tajim i rritur, per at se kisha bash tqart mfal qe tmora koh smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.03.2012, 14:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (hamurabi @ 16.03.2012, 15:45)
Besoj se i ke ndihmu Toni-t, e po tash ke then ndezje nfillim kishe then tajim i rritur, per at se kisha bash tqart mfal qe tmora koh smil3dbd4e4c2e742.gif

No problem.
Kohė kemi, pare nuk kemi smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 16.03.2012, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (alvin @ 16.03.2012, 15:46)
No problem.
Kohė kemi, pare nuk kemi smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Koh esht e shtrenjt, paret sjan kurgje smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
TONI-TE
Postuar nė: 16.03.2012, 14:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 281
Antari Nr: 19499
Bashkangjitur: 12.01.2009Nuk di se te ju faleminderohem mund te them vetem zoti ju rujt juve dhe familjen tuaj nga cdo e keqe.
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 16.03.2012, 14:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (hamurabi @ 16.03.2012, 15:47)
Koh esht e shtrenjt, paret sjan kurgje smil3dbd4daabd491.gif

smil4a8acf686328f.gif koha sjell para,paraja nuk e sjell kohen smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
1302989420
Postuar nė: 16.03.2012, 18:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 232
Antari Nr: 16989
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (TONI-TE @ 16.03.2012, 12:27)
Thyreoiditis.

Thyreoid-dmth gjendra tiroide
itis- prapashtese e cila i vihet emrit te organit ne gjuhen latine, qe trg inflamacionin( pezmetimin) e atij oragni. gastritis- inflamacion i lukthit, apendicitis, inflamacion i zorres se verber , etj.

tash dmth kemi inflamacion te gjendres tiroide :D.
toni nga tetova je

Ky postim ėshtė ndryshuar nga 1302989420 nė 16.03.2012, 18:34


----------------------------------------
-Fakti qė i sėmuri po shkon mirė nuk do tė thotė se diagnoza juaj ėshtė e saktė–Samuel J.Meitzer,mjek
PM
Top
Virtual
Postuar nė: 16.03.2012, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 543
Antari Nr: 25635
Bashkangjitur: 19.11.2010 Citim (kosova_rja @ 16.03.2012, 15:53)
smil4a8acf686328f.gif koha sjell para,paraja nuk e sjell kohen smil3dbd4daabd491.gif

Koha asht e shkurt, kurse parat asnjeher nuk mund t i besh per aq shkurt koh po qe se je njeri ne plotkuptimin e fjales.
PM
Top
Bent
Postuar nė: 16.03.2012, 22:33
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 40
Antari Nr: 19116
Bashkangjitur: 23.12.2008Ah ky VAJI I FARES SE ZEZE nuk kishte te pagume.Kam infeksion ne sinuse dhe kam qen ne disa specialist por kot, prapkisha hunde te zena.Me marrjen e ktij vaji me ka liru shum dhe jan ka ikin infeksionet.E vertet se kuron shum semundje, gje te cilen ua deshmova dhe un me sinusitet.Une e gjeta ne nje librari islame.Me kushto 600 den njeshishe e vogel, sot e moa shishen e dyte. ja link per meshume http://www.theblessedseed.com/
PM
Top
1302989420
Postuar nė: 16.03.2012, 23:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 232
Antari Nr: 16989
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (Bent @ 16.03.2012, 23:33)
Ah ky VAJI I FARES SE ZEZE nuk kishte te pagume.Kam infeksion ne sinuse dhe kam qen ne disa specialist por kot, prapkisha hunde te zena.Me marrjen e ktij vaji me ka liru shum dhe jan ka ikin infeksionet.E vertet se kuron shum semundje, gje te cilen ua deshmova dhe un me sinusitet.Une e gjeta ne nje librari islame.Me kushto 600 den njeshishe e vogel, sot e moa shishen e dyte. ja link per meshume http://www.theblessedseed.com/

me qe u permend fara e zeze po e hapi nje teme te forumi mjekesore


----------------------------------------
-Fakti qė i sėmuri po shkon mirė nuk do tė thotė se diagnoza juaj ėshtė e saktė–Samuel J.Meitzer,mjek
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio