Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bajrami braktisė DR-nė se deshti ta shkri ne BDI,
2011
Postuar nė: 16.03.2012, 16:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 98
Antari Nr: 26226
Bashkangjitur: 07.03.2011Kryetari i Komunės sė Haraēinės, Bastri Bajrami bashkė me tė gjithė kėshilltarėt e tij komunal pėrfundimisht tėrhiqet nga “Demokracia e Re”. Ai tha se kryesia e re e zgjedhur nė kongresin nė fundit ka shkelur mbi statusin e partisė dhe vullnetin e 20 mijė votuesve qė nė zgjedhjet e fundit votuan kėtė subjekt politik. Bajrami tha se mė tutje do tė vazhdojnė tė funksionojnė si strukturė e pavarur politike.
“Prej sot deklarojmė se nuk duam tė njollosemi me individė tė cilėt janė tė mirėnjohur pėr opinionin e gjerė sepse qė nga viti 1998 deri mė sot kanė kaluar mbi gjashtė parti politike dhe janė dėshmuar si falimentuesit mė tė mirė tė partive politike shqiptare. Po kėta persona me tė cilėt ne tė lart pėrmednurit nuk duam tė identifikohmei pasi qė subjektin politik Demokracia e Re e kanė shndėrruar nė njė forcė tė njollosur, pa kredibilitet, nė interes tė tyre personal dhe jo nė interes tė anėtarėsisė. Prandaj betejėn tonė politike do ta vazhdojmė si strukturė e organizuar politike e pavarur, me kėtė duke i dhėnė fund edhe Demokracisė sė Re si parti politike”, deklaroi Bastri Bajrami, kryetar aktual i Komunės sė Haraēinės.
Nė pyetjen se a pritet tė formojė ndonjė parti te re ose ndoshta bashkėpunim me partinė shqiptare nė pushtet, Bajrami u pėrgjigj duke thėnė se pėr tė gjitha aktivitetet e mėtutjeshme opinioni do tė informohet me kohė, madje duke shtuar se tė gjitha opsionet janė tė mundshme. Ndėrkohė, javėn e kaluar Demokracia e Re mbajti kongres nė tė cilin pėr kryetar tė saj zgjodhi Kastriot Haxhirexhėn, nėnkryetar Abedin Zymberin dhe sekretar tė pėrgjithshėm Fatmir Etemin. (Alsat - M).

PS: Ideja per riorganizimin e DR-se erdhi nga ky person, sepse marreveshja me Musa Xhaferin ka qene kjo, riorganizoni DR-ne dhe bashkangjituni me ne. Dhe pasi i hasi sharra ne gozhde, ky dhe disa te tjera qe paraprakisht ishin distancuar nga kjo parti thone se largohen nga DR. Largohen se nuk ju doli llogaria, marreveshja me BDI qe ky te rikandidohet si kryetar komune te Haracines edhe per 1 mandat si kandidat i BDI dhe mbi gjitha BDI mos ta nguce dhe ta ndihmon ne biznesin qe e ben. Kjo eshte e verteta e kesaj pune. Me vjen keq per Arianit Hoxhen i cili kesaj radhe doli nje lojatar amator ne politike. U largua nga DR pas zgjedhjeve, dhe kur e thirri Bastri Bajrami per ta bere transferin ne BDI, u kthye prap ne DR dhe tash largohen. Turp...
PM
Top
2011
Postuar nė: 16.03.2012, 16:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 98
Antari Nr: 26226
Bashkangjitur: 07.03.2011IRONIA: "Po kėta persona me tė cilėt ne tė lart pėrmednurit nuk duam tė identifikohmei pasi qė subjektin politik Demokracia e Re e kanė shndėrruar nė njė forcė tė njollosur, pa kredibilitet, nė interes tė tyre personal dhe jo nė interes tė anėtarėsisė", B.B Me keto njerez deri dje ka qene ne parti, sot thote.... Shume i thjesht dhe aspak mendim i qendrueshem
PM
Top
2011
Postuar nė: 16.03.2012, 16:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 98
Antari Nr: 26226
Bashkangjitur: 07.03.2011Ne zgjedhjet e fundit, ishin njerezit e BDI-se qe perhapen tezen neper njerez se ky person do te rezulton si njeri i UDB-se. Tash behet me ato, marezi se jo mahi
PM
Top
the_bad_boy
Postuar nė: 16.03.2012, 19:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1534
Antari Nr: 5704
Bashkangjitur: 09.02.2007a qenka keq kur te tradhtojne njerezit e partise a?
E kur keta zoteri tradhtuan PDSH-ne atehere ndryshe thoshit.
Me vjen shume keq mirepo kjo parti nuk e di se pse ekziston.
populli thote:Cka de bejsh,do te bejn bile edhe 1 do ta shtojn


----------------------------------------
"Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 16.03.2012, 20:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (the_bad_boy @ 16.03.2012, 20:22)
a qenka keq kur te tradhtojne njerezit e partise a?
E kur keta zoteri tradhtuan PDSH-ne atehere ndryshe thoshit.
Me vjen shume keq mirepo kjo parti nuk e di se pse ekziston.
populli thote:Cka de bejsh,do te bejn bile edhe 1 do ta shtojn

po ksaj ja shtun edhe 8 jo edhe 1.
kjo sen mur asnje deputet e PDSH 8 smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Armati
Postuar nė: 17.03.2012, 07:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 634
Antari Nr: 9745
Bashkangjitur: 23.09.2007 Citim (2011 @ 16.03.2012, 17:27)
PS: Ideja per riorganizimin e DR-se erdhi nga ky person, sepse marreveshja me Musa Xhaferin ka qene kjo, riorganizoni DR-ne dhe bashkangjituni me ne. Dhe pasi i hasi sharra ne gozhde, ky dhe disa te tjera qe paraprakisht ishin distancuar nga kjo parti thone se largohen nga DR. Largohen se nuk ju doli llogaria, marreveshja me BDI qe ky te rikandidohet si kryetar komune te Haracines edhe per 1 mandat si kandidat i BDI dhe mbi gjitha BDI mos ta nguce dhe ta ndihmon ne biznesin qe e ben. Kjo eshte e verteta e kesaj pune. Me vjen keq per Arianit Hoxhen i cili kesaj radhe doli nje lojatar amator ne politike. U largua nga DR pas zgjedhjeve, dhe kur e thirri Bastri Bajrami per ta bere transferin ne BDI, u kthye prap ne DR dhe tash largohen. Turp...

Se kush ka qenė i distancuar nga kjo parti flasin mė sė miri faktet. Nuk di a ju kujtohet deklarata pėr dorėheqje e nėnkryetarit tė "posazgjedhur" tė DR-sė, Abedinit, i cili kėsaj radhe ka fillu edhe tė bėjė komente ku lavdėron veten dhe DR-nė duke harruar ato qė ka deklaruar mė parė.

Nė vazhdim i keni deklaratėn e tij pėr dorėheqje dhe komentin e tij ndaj Bastri Bajramit, lexoni e mos besoni.


http://alsat-m.tv/lajme/vendi/68557.rss


http://alsat-m.tv/lajme/vendi/121289.html
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio