Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Incidentet ndėretnike
Zedka
Postuar nė: 17.03.2012, 14:38
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010-Policia e Kosovės ka mbetur nė ruajtje tė Ambasadės sė Maqedonisė gjatė gjithė natės pas sulmit nė mesnatė atje.

Policia e ka konfirmuar incidentin, por ende po bėhen hetime pėr shkallėn e tij dhe qėllimin. Nuk ka tė dhėna pėr tė lėnduar dhe as ndėrtesa nuk ėshtė dėmtuar.

Koktej molotov ėshtė hedhur nė objektin e ambasadės sė Maqedonisė nė Kosovė.

Sipas informacioneve tė para, nuk ka tė lėnduar dhe dėme tė ndjeshme materiale, policia menjėherė ėshtė vėnė nė ndjekje tė sulmuesve.

Mėsohet se rreth orės 23.00, tre persona kanė hedhur njė molotov nga njė veturė e bardhė "Toyota" nė objektin e ambasadės sė Maqedonisė qė gjendet nė lagjen Dragodan tė Prishtinės. Policia thekson se nuk ka tė lėnduar dhe dėme tė mėdha materiale.

Njė oficere policie po kalonte aty afėr kur kishte vėrejtur sulmuesit dhe menjėherė ishte vėnė nė nė ndjekje tė tyre duke e ndėrprerė sulmin.

Ky sulm vjen pas rritjes sė tensioneve dhe incidenteve ndėretnike midis shqiptarėve e maqedonasve kohėt e fundit nė Maqedoni.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio