Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Po shkoj nė shtrat…
Anika
Postuar nė: 18.03.2012, 10:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Po shkoj nė shtrat…

Gruaja dhe burri ishin duke parė televizor kur ajo thotė :Jam e lodhur , ėshtė vonė , mendoj tė shkoj nė shtrat.

Shkon nė kuzhinė dhe filloi tė pregatisė paninet pėr tė nesėrmen . Sistemoi tasat pėr mėngjesin , nxori mishin nga ngrirja pėr drekėn e nesėrme , kontrolloi qesen e drithrave , mbushi enėn e sheqerit , vendosi lugėt dhe gotat nė tavolinė pėr mėngjesin e nesėrm ....

Mė pas hapi rrobat e lagura nė tharėse , dhe vuri ndėrresat e palara nė lavatriēe , hekurosi njė kėmishė , qepi njė komēė ,rregulloi lodrat qė fėmijėt kishin lėnė mbi tavolinė ,vuri telefonin nė karikim ,vuri zilen pėr tė nesėrmen ,lau enėt e mbrėmjes.

Ndėrsa po shkonte te drejt dhomės sė gjumit , ndaloi afėr tavolinės sė shkrimit , pėr tė firmosur njė provim ,numėron lekėt qė i duheshin pėr tė nesėrmen ,merr njė bllok poshtė karriges dhe shėnon aty tre gjėrat mė tė rėndėsishme pėr tė bėrė . I shkruan mikes sė saj njė kartolinė , dhe e vė tek gjėrat e saj.

Shkon nė banjė , lan fytyrėn , dhėmbėt , lyhet me kremin anti rrudhė , lan duart , kontrollon thonjtė dhe vė nė vendin e vet peshqirin.

Mendova se ishe nė gjumė - i thotė i shoqi.

Po shkoj - i pėrgjigjet ajo.

Hedh pak ujė nė tasin e qenit , nxjerr jashtė macen , mbyll portėn dhe ndez dritėn jashtė.

Hedh njė sy nė dhomėn e fėmijėve , ngre njė bluzė tė hedhur pėrtokė , heq ēorapet dhe i hedh nė kosh ,dhe bisedon me njėrin nga fėmijėt qė akoma ėshtė zgjuar.

Mė nė fund nė dhomėn e saj.

Nxjerr nga dollapi rrobat dhe sandalet pėr tė nesėrmen , vesh rrobat e gjumit ,kontrollon edhe njėherė zilen e mėngjesit dhe mė nė fund nė shtrat.

Nė tė njėjtin moment burri fik televizorin dhe thotė : Gati pėr gjumė !

Shkon nė banjė dhe duke parė veten e tij nė pasqyrė thotė :Dreqin , kush rruhet nesėr ....dhe pa asnjė mendim tjetėr shkon tė flerė.

Asgjė e ēuditshme , ju duket kėshtu ???

Tani pyesni:Pėrse gratė jetojnė mė gjatė?

Sepse janė krijuar pėr gjėra afatgjata (dhe nuk mund tė vdesin sepse kanė shumė gjėra pėr tė bėrė mė parė)................


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.03.2012, 10:59
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009Ka dhe meshkuj qe jane keshtu si ne femrat smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Anika
Postuar nė: 18.03.2012, 11:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (emmy @ 18.03.2012, 11:59)
Ka dhe meshkuj qe jane keshtu si ne femrat smil3dbd4daabd491.gif

InshaAllah..... smil3dbd4daabd491.gif
Por se besoj... smil3dbd4e398ff7b.gif
Mė duhen fakte......... smile5d8984.gif


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.03.2012, 11:03
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Anika @ 18.03.2012, 12:01)
InshaAllah..... smil3dbd4daabd491.gif
Por se besoj... smil3dbd4e398ff7b.gif
Mė duhen fakte......... smile5d8984.gif

Kam pare me syte e mi,edhe pse te ma kishte thene dikush tjeter se kisha besuar,vertet qe kam mbetur e habitur smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Bistrica
Postuar nė: 18.03.2012, 11:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 560
Antari Nr: 26571
Bashkangjitur: 30.05.2011 Citim (Anika @ 18.03.2012, 04:56)


Tani pyesni:Pėrse gratė jetojnė mė gjatė?


Sepse gratė nuk kanė gra pėr atė arsye jetojnė mė gjatė.. smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
Anika
Postuar nė: 18.03.2012, 11:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (emmy @ 18.03.2012, 12:03)
Kam pare me syte e mi,edhe pse te ma kishte thene dikush tjeter se kisha besuar,vertet qe kam mbetur e habitur smil3dbd4d99c6eaa.gif

Atėherė qenka mirė dhe kemi shpresa tė mėdha nė pėrsosjen e species nė fjalė.....


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.03.2012, 11:05
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Anika @ 18.03.2012, 12:04)
Atėherė qenka mirė dhe kemi shpresa tė mėdha nė pėrsosjen e species nė fjalė.....

Hahahahaha,aq pak jane sa mund te quhen specie ne zhdukje smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.03.2012, 11:06
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Bistrica @ 18.03.2012, 12:03)
Sepse gratė nuk kanė gra pėr atė arsye jetojnė mė gjatė.. smil4a8acf686328f.gif

Sipas kesaj qe thua ti,zgjidhja qenka e lehte,mos u martoni fare!


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Bistrica
Postuar nė: 18.03.2012, 11:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 560
Antari Nr: 26571
Bashkangjitur: 30.05.2011 Citim (emmy @ 18.03.2012, 05:06)
Sipas kesaj qe thua ti,zgjidhja qenka e lehte,mos u martoni fare!

Si duket ti emmy bashkė me Anikėn jeni ende nė shtrat...jeni vonuar pėr gatimin e mėngjesit.
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.03.2012, 11:12
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Bistrica @ 18.03.2012, 12:10)
Si duket ti emmy bashkė me Anikėn jeni ende nė shtrat...jeni vonuar pėr gatimin e mėngjesit.

Pune e madhe,s`kam kujt t`ia shkurtoj jeten smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Anika
Postuar nė: 18.03.2012, 11:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (emmy @ 18.03.2012, 12:05)
Hahahahaha,aq pak jane sa mund te quhen specie ne zhdukje smil3dbd4daabd491.gif

Pėr atė edhe thash "Specie" por InshaAllah shtohen, se vaj halli pėr ne....


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
Anika
Postuar nė: 18.03.2012, 11:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (Bistrica @ 18.03.2012, 12:10)
Si duket ti emmy bashkė me Anikėn jeni ende nė shtrat...jeni vonuar pėr gatimin e mėngjesit.

Por pėr fat tė mirė ende na shtoeht mėngjasi dhe nuk duhet ne tė shtrojmė. E kur tė na vjen koha atėherė na duhet ndihmė nga pala tjetėr se vet, vallah se di a mundem ajo, mė duhet ndihmė si e si nga dikush tjetėr........... smile5012sd54s5d.gif


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
nizari86
Postuar nė: 18.03.2012, 11:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1270
Antari Nr: 10779
Bashkangjitur: 07.11.2007 Citim (Bistrica @ 18.03.2012, 13:03)
Sepse gratė nuk kanė gra pėr atė arsye jetojnė mė gjatė.. smil4a8acf686328f.gif

e mire kjo smil3dbd4d4e4c4f2.gif


ej njime punojn shum grat...por ama shaum n ēallam be...jaja un e bera ket un at...ncncnc smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
para se te flasesh...sigurohu mire se ate qe do thuash eshte me e vlefshme se sa heshtja...
PM
Top
emmy
Postuar nė: 18.03.2012, 11:27
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Anika @ 18.03.2012, 12:12)
Pėr atė edhe thash "Specie" por InshaAllah shtohen, se vaj halli pėr ne....

Shtohen,shtohen,se vaj halli per ato smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 18.03.2012, 12:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Do e mare dikush deni "m'sherdhofsh" mduket.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio