Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konkurs i UP-sė pėr zgjedhjen personelit akademik
r.mislimi
Postuar nė: 17.11.2006, 15:27
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Konkurs i UP-sė pėr zgjedhjen e personelit akademik nė fakultetetet e Universitetit tė Prishtinės

I. FAKULTETI FILOZOFIK

Departamenti i Pedagogjisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Pedagogji speciale dhe Didaktikė
Departamenti i Historisė
1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Histori e popullit shqiptar II dhe Hyrje nė histori tė religjioneve.

II.FAKULTETI I SHKENCAVE MATEMATIKE NATYRORE

Departamenti i Biologjisė

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt:Paleontologji dhe Sistematika e bimėve tė larta
2.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Botanikė, Biologji ( Pėr Fakultetin e Bujqėsisė) dhe Metodologjia e punės shkencore.
4.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Zooekologjia dhe Zooekologjia me Zoogjeografi.
5.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Bazat e ekologjisė dhe Qasjet ekologjike nė planifikimin hapsinor.
6.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Fiziologjia animale dhe Ekofiziologjia e shtazėve.
7.Njė asistent pėr lėndėn: Biokimi.

Departamenti i Kimisė

1. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Kimia, Kimia e komponimeve heterociklil dhe Analiza kromatografike.
2. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Kimia fizike, Kimia analitike dhe Korrozioni dhe mbrojtja prej tij.
3. Njė asistent pėr lėndėn: Kimia analitike I.
4. Njė asistent pėr lėndėt: Kimia dhe Analiza kromatografike.
5. Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Kimia koloidale dhe Kimia e elementeve tė rralla.

Departamenti i Matematikės

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Algjebėr lineare, Ekuacionet diferenciale tė zakonshme dhe Teoria e matricave .
2.Dy asistent pėr: Grup lėndėsh nė departamentin e Matematikės.

Departamenti i Fizikės

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Fizika statistike dhe Termodinamika.
3.Njė asistent pėr lėndėt: Fizika e pėrgjithshme I, dhe Fizika e pėrgjithshme II.
4.Njė asistent pėr lėndėt: Informatikė dhe Fizikė.
5.Dy asistent pėr lėndėt: Praktikumi I, II dhe Elektriciteti dhe magnetizmi Optikė.
6.Njė lektor pėr lėndėn: Gjuhė frenge (Pėr tė gjitha drejtimet)

Departamenti i Gjeografisė

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Hartografi dhe Gjeomorfologji aplikative.
2.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Gis dhe Bazat e Turizmit.
3.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Gjeomorfologji dhe Gjeomorfologji topografike .

III.FAKULTETI I FILOLOGJISĖ

Dega e Gjuhės dhe letėrsisė Angleze:

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Letėrsi Angleze(Neoklasicizmi dhe romantizmi) dhe Letėrsi Viktoriane.
2.Tre lektor pėr lėndėn:Gjuhė angleze.
3.Njė asistent pėr lėndėn: Letėrsi angleze.

Dega e Gjuhės dhe letėrsisė gjermane:

1.Tre asistent pėr lėndėn: Gjuhė gjermane.
2.Njė asistent pėr lėndėn: Letėrsi gjermane.

Dega e Gjuhės dhe letėrsisė frenge:

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Morfologji dhe Frėngjishte praktike.

IV.FAKULTETI EKONOMIK

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Ekonomi e sigurimeve dhe Statistikė.
2.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Analizat financiare dhe Kontroll dhe revizion.
3.Dy asistent pėr lėndėt: Mikroekonomi I dhe Mikroekonomi II.

V.FAKULTETI JURIDIK

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn: E drejta familjare.
2.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn: E drejta trashigimore.
3.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn: E drejta e procedurės penale.
4.Tre asistent tė ri pėr lėndėn: Katedrėn Ndėrkombėtare.
5.Dy asistent tė ri pėr lėndėn: Katedrėn Civile.
6.Njė asistent i ri pėr lėndėn: Informatika dhe statistika e sė drejtės.
7.Njė asistent i ri pėr lėndėn: E drejta e procedurės penale.
8.Njė asistent i ri pėr lėndėn: Kriminalogji dhe Penalogji.
9.Njė asistent i ri pėr lėndėn: Kriminalistikė.
10.Njė asistent i ri pėr lėndėn: E drejta romake.

VI.FAKULTETI I NDĖRTIMTARISĖ DHE ARKITEKTURĖS

1.Njė mėsidhėnės pėr lėndėt: Shqyrtimi i konstruksioneve, Teknologjia e betonit dhe Materialet ndėrtimore II.

1.Pesė asistent nė Katedrėn e Materialeve dhe Konstruksioneve.
2.Njė asistent nė drejtimin: Hidroteknikė.
3.Njė asistent pėr lėndėt: Mekanika e dherave dhe fondamentet.
4.Njė asistent ne Katedrėn Teknologjia e ndėrtimit.
5.Dy asistent nė Katedrėn e Projektimeve.

VII.FAKULTETI I INXHINIERISĖ ELEKTRIKE DHE KOMPJUTERIKE

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Sistemet telekomunikuese, dhe Telekomunikacionet digjitale.
2.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Bazat e radioinxhinierisė dhe Antenat.
3.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Bazat e rregullimit automatik I dhe Bazat e rregullimit automatik II.
4.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Mikroelektronika dhe Optoelektronika.
5.Njė asistent tė ri pėr lėndėt: Bazat e elektroteknikės I, Bazat e elektroteknikės II dhe Analiza e qarqeve elektrike.
6.Njė asistent tė ri pėr lėndėt: Matematikė I dhe Matematikė III.

VIII.FAKULTETI I INXHINIERISĖ MEKANIKE

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Automjetet motorike dhe Karakteristikat e automjeteve dhe rregullativat.
2.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Konstruksionet metalike dhe Stabiliteti i konstruksioneve.
3.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Eksploatimi dhe mirėmbajtja e automjeteve dhe Diagnostifikimi i automjeteve.
4.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Mekanika teknike II dhe Softuerėt aplikativė
5.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Metodat eksperimentale dhe Kėrkimet operacionale.
6.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Dinamika e mjeteve transportuese dhe Siguria e mjeteve transportuese.
7.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Stabilimentet termoenergjike dhe Burimet e energjisė
8.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Kaldajat e avullit I dhe Paisjet hidraulike.
9.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Teknologjia e materialeve dhe Instrumentet metalprerėse.
10.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Teknologjia e pėrpunimit dhe CIM.

IX.FAKULTETI I XEHETARISĖ DHE METALURGJISĖ

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Kimia fizike I dhe II.
2.Njė asistent pėr lėndėt: Kontrolli i proceseve dhe Modelimi matematikor i proceseve industriale.
3.Njė asistent pėr lėndėt: Elektrokimi dhe Planifikimi nė industrinė ushqimore.
4.Njė asistent pėr lėndėt: Kimia dhe Kimia aplikative.
5.Njė asistent pėr lėndėt: Kimia analitike dhe Kimia analitike insrumentale.
6.Njė asistent pėr lėndėt: Bazat e teknologjisė sė materialeve I, Bazat e teknologjisė sė materialeve II dhe Termoingjinieria.
7.Njė asistent pėr lėndėt: Metalurgjia e metaleve me ngjyrė dhe Teknologjia e pėrfitimit tė Feronikelit.
8.Njė asistent pėr lėndėt: Pirometalurgjia I, Pirometalurgjia II dhe Hidrometalurgji.
9.Njė asistent pėr lėndėt: Makinat dhe transporti nė miniera dhe Statika me rezistencė

X.FAKULTETI I ARTEVE

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn:Teoria e hapėsirės.
2.Dy mėsimdhėnės pėr lėndėn:Piano obligat.
3.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn: Solo kėndim.
4.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn: Violė me metodikė.
5.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėn: Montazhė.
6.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Histori e dramės dhe Teatrit botėror.

XI.FAKULTETI I BUJQĖSISĖ

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Blegėtori e pėrgjithshme dhe Seleksionimi e fisnikrimi i kafshėve.

XII.FAKULTETI I SHKENCAVE TĖ APLIKUARA TĖ BIZNESIT-PEJĖ

1.Njė mėsimdhėnės pėr lėndėt: Teknologjia e informacionit dhe Sistemet e informacionit
2.Njė asistent pėr lėndėt: Ekonomia e ndėrmarrjes dhe Menagjmenti i NVM

Zgjedhja e personelit akademik do tė bėhet nė pajtim me dispozitat e Statutit tė Universitetit tė Prishtinės.
Kandidatėt qė paraqiten nė konkurs duhet t’i paraqesin kėto dokumente: kėrkesėn me biografi, kopjen e diplomės pėrkatėse, certifikatėn e lindjes, ndėrsa, ata tė cilėt janė tė punėsuar nė Fakultet

duhet tė paraqesin edhe vendimin e zgjedhjes sė fundit, dėshmitė pėr publikimet shkencore e profesionale si dhe informatat tjera specifike shtesė tė cilat janė tė rėndėsishme pėr ata qė aplikojnė.
Kandidatėt qė kanė doktoruar ose magjistruar jashtė vendit, duhet tė sjellin edhe dėshmi pėr nostifikimin e diplomės pėrkatėse.
Konkursi mbetet i hapur 15 (pesėmbėdhjetė) ditė nga dita e shpalljes nė gazetė.
Paraqitja e dokumenteve bėhet nė Fakultetin gjegjės.
Aplikacionet e arritura pas afatit dhe ato tė pakompletuara nuk do tė merren nė shqyrtim.
Konkursin mund ta gjeni edhe nė faqen e internetit nė kėtė adresė:http://www.uni-pr.edu
----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio