Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dy tė moshuar nė mesin e tė arrestuarve
vani-1
Postuar nė: 01.05.2012, 19:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Nė mesin e tė arrestuarve nga aksioni i sotėm i Njėsiteve speciale tė policisė ėshtė edhe Feride Bilalli, 60 vjeēare nga fshati Hotėl i Komunės sė Likovės, dhe Qani Haziri, 64 vjeēar, zdrukthėtar i pensionuar nga Shutka. Feridja 60 vjeēe ėshtė arrestuar pas njė bastisjeje nė shtėpinė e saj, ku u gjet njė pistoletė. 60-vjeēarja nga fshati Hotėl pėr 15 vjet me radhė jeton e vetme nė shtėpi, pasi dy djem tė saj jetojnė pėrkohėsisht nė Zvicėr dhe njė nė Norvegji. Banorėt e fshatit Hotėl, por edhe ata tė Komunės sė Likovės kanė shprehur revoltėn e tyre ndaj kėsaj bastisje dhe arrestimin e gruas 60-vjeēe, ndėrkohė qė kanė kėrkuar lirimin e menjėhershėm tė saj, njofton gazeta KOHA.

******

Arrestimet, prononcohet BDI


“Shqiptarėt mė shumė se ēdo kush kanė qenė tė interesuar nė zbardhjen e rastit, pasi ata nuk mund tė pranojnė pėrgjegjėsi kolektive pėr vrasje fėmijėsh, krim qė nuk e mbajnė mend nė historinė e tyre as nė kohėra lufte. Andaj, edhe pėrkushtimi jonė si subjekt politik pėr tė dhėnė kontribut maksimal nė identifikimin e vrasėsve me emėr dhe mbiemėr, se pavarėsisht se ēfarė nacionaliteti janė, ata janė vetėm vrasės dhe asgjė mė pak ose mė shumė”, ka deklaruar zėdhėnėsi i Bashkimit Demokratik pėr Integrim, Bujar Osmani, pas arrestimeve tė sotme tė Njėsiteve speciale tė Policisė.

*******************

Policia “gjen” vrasėsit e Smillkovcit

Ministria Punėve tė Brendshme ka informuar sot pėr arrestimin e 20 personave, siē tha ministrja e Punėve tė Brendshme, Gordana Jankullovska, tė dyshuar pėr lidhje me vrasjen e pesėfishtė nė Smillkovc tė Shkupit.

MPB pretendon se tė arrestuarit i pėrkasin “grupeve radikale islamiste”.“Nė mesin e 20 tė arrestuarve, ka persona tė cilėt drejtpėrdrejtė janė tė ndėrlidhur me vrasjen makabre nė liqenin e Hekuranės, pranė fshatit Smillkovc. Por, ka dhe tė tillė pėr tė cilėt nuk kemi tė dhėna konkrete se a janė tė pėrfshirė drejtpėrdrejtė nė kėtė vrasje. Ata po merren nė pyetje pėr momentin, dhe pasi tė realizohen hetimet, do tė dalim me tė dhėna tjera“, ka deklaruar Jankullovska. Kryepolicja Jankullovska tha se numri mė i madh i tė arrestuarve janė nga Maqedonia, ndėrsa nė operacionin e koduar si “Monstra”, janė gjetur sasi e konsiderueshme armėsh, ndėrsa nė aksion kanė marrė pjesė rreth 800 polic.


PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 01.05.2012, 19:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012keto kane qene krahu i djathte i Osama Bin Ladenit :) smil4a8acf219332d.gif smil4a8acf219332d.gif smil4a8acf219332d.gif smil4a8acf219332d.gif
PMUsers Website
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 01.05.2012, 19:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007hakmarje e kryengritjes se 2001!! asgje tjeter


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 01.05.2012, 19:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (GAZETARI23 @ 01.05.2012, 20:13)
hakmarje e kryengritjes se 2001!! asgje tjeter

TOPI se leviz !
me habitin keta matrapazet e DUIT si i gelltitin genjeshtrat e DPMNE-se ?
kjo krejt eshte rrast i montuar politik per te fituar rejting para samitit te NATO-s ne CIkago
me vjen keq se perseri viktim kujdestare jemi ne shqiptaret,ndersa partia shqiptare (DUI_)ende po flen
PM
Top
eneum-te
Postuar nė: 01.05.2012, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010Mire kur skan shkruajtur se ka qen gruaja e 55 e Osama Bin Ladenit, ma shum de shkojte.
Shqiptaret cdo here do te jene viktima te sistemeve te ndryshme deria sa nuk kemi udheheqes me mbeshtetjte 99% te popullsise shqiptare


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 01.05.2012, 19:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011 Citim (Alfusion @ 01.05.2012, 20:12)
keto kane qene krahu i djathte i Osama Bin Ladenit :)  smil4a8acf219332d.gif  smil4a8acf219332d.gif  smil4a8acf219332d.gif  smil4a8acf219332d.gif

mos ja fut kon nese nuk ke argumente se shqiptaret imi mesu me fol per njeriun pa argumente .pse kur partia e rufi asmanin ju tha maqedonve ta thirin F B I per te ber kontrollin e ketyre vrasjeve por maqedont nu reaguan se diten se perseri doja gulim shqiptarve tash qka te ju thuam islamista extremista terorista

Ky postim ėshtė ndryshuar nga vani-1 nė 01.05.2012, 19:28
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 01.05.2012, 19:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Rilindja Demokratike Kombėtare (RDK) sot kėrkoi qė FBI - Byroja Federale e Hetimeve e SHBA-ve, tė pėrfshihet nė hetimet pėr vrasjen e pesėfishtė nė Smilkovc tė Shkupit. Kjo parti bėri thirrje qė ti bėhet ftesė byrosė amerikane, pasi qė si[ thuhet policia dhe organet e hetuesisė sė Maqedonisė, nuk kanė kapacitet qė tė zbardhin rastin e vrasjes sė pesėfishtė.
“Mos zbardhja e kėtij rasti makabėr, posaēėrisht pozicioni nė vendnumėro i organeve tė hetuesisė, gjithnjė mė shumė shkakton pasiguri dhe shqetėsim te qytetarėt dhe hap dilemat, vallė pushteti aktual ka vullnet pėr zgjidhjen e rastit, ose vetėm fiton nė kohė pėr tė humbur gjurmėt e kėtij akti tė shėmtuar i cili mund tė rezultojė edhe me fenomene dhe dukuri te destabilizimit tė kontrolluar ne vend dhe me ndikim edhe rajonin e trazuar te Ballkanit”, thekson RDK, transmeton INA.

Sipas kėsaj partie, nė pozicionin nė tė cilin gjendet pėr momentin vendi pas vrasjeve nė rrethinėn e Shkupit, “ ėshtė koha e fundit qė Qeveria e Maqedonisė tė pranojė publikisht se nuk ka kapacitete hetimore pėr tė menaxhuar me sukses me hetimet dhe tė ndryshon destinimin e kėrkimit tė asistencės, nga vendet e rajonit dhe tė kėrkojė ndihmė profesionale nga Byroja Federale e Hetimeve - FBI dhe rastin nė fjalė t’ua besojė ekspertėve tė kėtij shėrbimi”.

RDK vlerėson se nė kėtė rast hetimet duhet tė jenė tė nivelit mė tė lartė ndėrkombėtar sepse pėrvojat dhe ekspertėt e FBI-sė janė shume mė tė avancuar nė raport me kapacitetet qeveritare pėr te zbuluar krime tė kėsaj natyre.

“Asistenca teknike dhe profesionale e bashkėsisė ndėrkombėtare, me siguri se nuk do tė mungonte, por nga qeveria aktuale e Maqedonisė, deri nė kėtė moment as qė ėshtė pėrmendur, e jo mė tė jetė kėrkuar njė gjė e tillė. Ėshtė praktikė e njohur nė shumė vende tė botės, ndėrsa kemi shembullin edhe tė vendeve fqinje, qė nė rastet tė cilat mund tė ndikojnė nė destabilizimin e gjendjes sė sigurisė nė shtet, tė kėrkohet ndihma e ekspertėve ndėrkombėtarė. Ndėr rastet mė tė freskėta kishim situatėn nė Gėrdec tė Shqipėrisė kur shpėrtheu magazina ushtarake, ose protestat e 21 janarit tė vitit 2011 nė Tiranė, akte kėto tragjike dhe tė dhunshme qė morėn vlerėsim meritor kompetent vetėm nga ekspertiza e huaj amerikane”, thekson RDK.

Sipas kėsaj partie, pasojat nga pamundėsia e zbardhjes sė rasteve tė rėnda tė kriminale efektojnė si pasoje shpallje fajtor qytetarė te pafajshėm si nė rastin e Sopotit, kur vetėm pėr tė mbyllur rastin e vendosjes sė bombės nė fshatin Sopot ku humbėn jetėn dy ushtarė polak tė forcave tė NATOS, u dėnuan me 150 vjet burg 11 shqiptarė tė pafajshėm, e tė cilėt u liruan nga burgu pas shumė vitesh falė dėshmive dhe presioneve nga faktori ndėrkombėtar.

“Nėse kjo qeveri, sidomos kryeministri dhe ministrja e brendshme mbajnė llogari pėr stabilitetin dhe paqen nė vend dhe nė rajon, ata sa mė parė do tė duhet te kėrkojnė asistencė ndėrkombėtare pėr zbardhjen e rastit nė fjalė me qėllim tė gjetjes dhe ndėshkimit tė fajtorėve tė vėrtetė”, thekson RDK.
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 01.05.2012, 19:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (vani-1 @ 01.05.2012, 13:22)
mos ja fut kon nese nuk ke argumente se shqiptaret imi mesu me fol per njeriun pa argumente .pse kur partia e rufi asmanin ju tha maqedonve ta thirin F B I per te ber kontrollin e ketyre vrasjeve por maqedont nu reaguan se diten se perseri doja gulim shqiptarve tash qka te ju thuam islamista extremista terorista

e thash me ironi
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio